Grzegorz Schetyna o prawyborach w KO: "Są niezbędne". Cel to wygrana w drugiej turze

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się prawybory w Koalicji Obywatelskiej, które mają wyłonić kandydata na prezydenta. Ów kandydat zostanie wybrany ostatecznie 14 grudnia. - Prawybory są niezbędne - stwierdził w Swarzędzu przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Dodał, że mają też pokazać, że kandydatka lub kandydat Koalicji Obywatelskiej będzie faworytem do tego, żeby w drugiej turze odebrać prezydenturę Andrzejowi Dudzie.

Kandydata Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich wyłonią partyjne prawybory. Na razie jedyną kandydatką jest Małgorzata Kidawa-Błońska, ale chętni mogą zgłaszać się do 19 listopada. Po zgłoszeniu i prezentacji kandydatów 14 grudnia decyzję podejmie Konwencja Krajowa PO.

Jak mówił w sobotę w Swarzędzu przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, kandydat partii musi być osobą "ciężko pracującą w kampanii, przekonującą, wyrazistą, zaangażowaną w codzienną obecność, rozmowy z ludźmi, prezentację programu".

Zobacz także: Piotr Zgorzelski z PSL o doniesieniach medialnych dotyczących kandydatury Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich

Grzegorz Schetyna dodał, że prawybory "są niezbędne". - Uważam, że pokażą dobrą prezentację programu, dobrą konkurencję, dobre emocje i to, że kandydatka lub kandydat Platformy Obywatelskiej, Koalicji Obywatelskiej, będzie faworytem do tego, żeby w drugiej turze odebrać prezydenturę Andrzejowi Dudzie - stwierdził Schetyna.

Budka: Czas nie pozwala na przeprowadzenie prawyborów

Z kolei jak mówił kilka dni temu w "Faktach po Faktach" w TVN24 poseł PO Borys Budka, zostało za mało czasu, by przeprowadzać prawybory kandydatów Koalicji Obywatelskiej przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi.

- W tej chwili chyba ten czas już nie pozwala na przeprowadzenie prawyborów. Nie chodzi o to, by wybrać kogoś, kto jest najpopularniejszy wśród członków Koalicji Obywatelskiej, ale żeby wybrać takiego kandydata bądź kandydatkę, która jest realnym zagrożeniem dla obecnego prezydenta i może realnie w drugiej turze pozyskać jak największą liczbę głosów - mówił Budka.

W styczniu odbędą się natomiast wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Według październikowego sondażu SW Research dla rp.pl, najlepiej na tym stanowisku sprawdziłaby się Małgorzata Kidawa-Błońska. Na drugim miejscu znalazł się Borys Budka, a na trzecim Grzegorz Schetyna.

Więcej o:
Komentarze (71)
Grzegorz Schetyna o prawyborach w KO: "Są niezbędne". Cel to wygrana w drugiej turze
Zaloguj się
 • nutka7.17

  Oceniono 15 razy 9

  Ta pseudo opozycja jest żałosna, w żadnej sprawie nie potrafią się dogadać, "przegadują" tylko tematy i nic z tego nie wynika. Działają na własną szkodę, naszą i całej Polski. To przez ich nieudolność nadal króluje bezzębny gnom ze sforą chamideł, prostaków i bezwzględnych szabrowników i złodziei.

 • siwywaldi

  Oceniono 15 razy 9

  Ludzie ! Dla dobra sprawy, zamknijcie już tego Schetynę w szafie, tak jak to Prezes zrobił z Antkiem. Bo inaczej baty macie zapewnione

 • tomek-62

  Oceniono 13 razy 9

  Cztery tygodnie minely jak przegral wybory z kretesem i juz zapowiada nowe zwyciestwo.....

 • lukki69

  Oceniono 14 razy 6

  Kidawa Błońska jest bezbarwna i miałka jak liberalna lewica.....droga do nikąd....

 • urian

  Oceniono 8 razy 6

  A w KO to myślą już nad scenariuszem prowadzenia kampanii czy dopiero będą nad tym mysleć po 14 grudnia ?

 • winku

  Oceniono 11 razy 5

  Czasami po wypowiedziach Schetyny mam wyrażenie, że za te głupoty, które wypowiada PiS obiecal mu jakąś posadę u siebie :/
  Masakra co ten facet bredzi.

 • an_ma_o

  Oceniono 12 razy 4

  schetyna coraz g*lupszy ...zatapia partię a ta baba nie pomaga ...zuzyte twarze bez pomysłu i polotu ...dno

 • urian

  Oceniono 8 razy 4

  Im więcej Schetyna ze swoim nazwiskiem i ze swoja twarzą mówi o kandydacie KO na prezydenta tym bardziej osłabia jego szanse w wyborze.
  Czy ktoś z KO ma wpływ na Schetyne, czy może mu wytłumaczyć , że jest tym dla KO czym Macierewicz i Banaś razem wzięci dla PiS-u. Tyle, że PiS ich chowa , a Schetyna pcha się do kamer i mikrofonów. Schetyna , człowieku, zrozum, że Polacy nie chca na ciebie patrzeć, że jesteś balastem dla KO, że swoją twarzą zmniejszasz szanse na odsunięcie PiS-u od władzy, że pchasz Polaków w objecia dyktatury. Schetyna , odejdź i daj wreszcie zapomnieć o sobie. Zrozum w KO sa młodzi, inteligentni, dużo lepsi od ciebie,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX