Gdański ratusz chce wydać pół mln zł na ochronę Aleksandry Dulkiewicz. Zgłosiła się jedna firma

Ponad 500 tys. zł ma kosztować przez najbliższy rok ochrona prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Po publikacji ogłoszenia przez miasto ofertę złożyła jedna firma ochroniarska. Właśnie trwa analiza dokumentów.

Osobista ochrona prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz zostanie przedłużona. Miasto opublikowało ogłoszenie o zamówieniu, które dotyczy usługi ochroniarskiej na okres od 2 grudnia do końca listopada przyszłego roku.

Jak czytamy w opublikowanych przez ratusz dokumentach, ochrona ma obowiązywać 7 dni w tygodniu, "średnio 12 lub więcej godzin na dobę, począwszy od wyruszenia przez Chronioną z miejsca noclegu, w czasie transportu oraz pobytu w miejscu wykonywania swojej funkcji Prezydenta Miasta".

Aleksandra Dulkiewicz o dziedzictwie Pawła Adamowicza: To jest też moje marzenie, żebyśmy umieli być wspólnotą (wypowiedź z marca 2019 r.)

W projekcie umowy zapisano, że usługi ochrony osobistej mają obejmować "działania prewencyjne, obrony, udzielenie pierwszej pomocy medycznej oraz ewakuacji".

Aleksandra Dulkiewicz z ochroną przez najbliższy rok

Urząd Miejski w Gdańsku poinformował, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia ok. 528 tys. zł brutto. W postępowaniu została złożona jedna oferta. Złożyła ją współpracująca z ratuszem firma ochroniarska, która zaproponowała kwotę niewiele niższą - 516,6 tys. zł.

Jak podaje trójmiejska  "Gazeta Wyborcza", obecnie trwa analiza oferty pod kątem formalnoprawnym. Rzecznik urzędu miasta w rozmowie z "GW" podkreślił, że ochrona jest konieczna ze względu na pogróżki, które otrzymuje Aleksandra Dulkiewicz.

Kilka tygodni temu policja zatrzymała mężczyznę, który przez kilkanaście dni wysyłał do Aleksandry Dulkiewicz obelżywe wiadomości. Gdańscy funkcjonariusze prowadzą łącznie kilkanaście spraw dotyczących gróźb i obraźliwych komentarzy kierowanych w stronę prezydent Gdańska.

Więcej o:
Komentarze (170)
Gdański ratusz chce wydać pół mln zł na ochronę Aleksandry Dulkiewicz. Zgłosiła się jedna firma
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 49 razy 15

  Zanim pislamiści zaczną ujadać zapytam, ile kosztuje ochrona i obsługa zwykłego posła.

 • ferroetigni

  Oceniono 18 razy 12

  A na ochronę kaczora wydają milion złotych miesięcznie, z naszych podatków. Złodzieje.

 • lukasz2711

  Oceniono 32 razy 12

  Jeżeli nadal otrzymuje pogróżki to aż dziwne że ochrona państwowa nie została utrzymana.

 • jozefina22

  Oceniono 11 razy 9

  Obejrzyjcie sobie pierwszego-lepszego pisiora pokazującego się gdziekolwiek i policzcie ilu ochroniarzy biega wkoło to stwierdzicie że takiego cyrku świat nie widział,szczególnie kiedy pokazuje się TAKI JEDEN ZWYKŁY NIBY POSEŁ--wtedy to już cyrk do KWADRATU!!!!!!

 • myszoptak

  Oceniono 15 razy 9

  W porównaniu z kurduplem to niedrogo.

 • acototak

  Oceniono 15 razy 9

  Pisoruskie szczekają jednym głosem.

 • acototak

  Oceniono 15 razy 9

  Ochrona szeregowego p osła kosztuje 180 tys miesięcznie = 2,16 mln rocznie

 • bardzonielubiepisu

  Oceniono 13 razy 7

  kaczyński ma ochronę od czasu gdy jak to uzasadniał "jest podobny do prezydenta L.K."
  L.K. prezydentem już nie jest od dawna dlaczego jarosław kaczyński ma nadal ochronę?
  Pani Prezydent Gdańska powinna przysługiwać ochrona z urzędu ze względu na groźby jakie otrzymuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX