Rzecznik rządu wyjaśnia, dlaczego Michał Woś nie został powołany na stanowisko ministra środowiska

Ostateczny kształt rządu określi nowelizacja ustawy o działach rządowych. Jak tłumaczył rzecznik rządu Piotr Müller zmiany są konieczne, by przyporządkować poszczególne resorty do odpowiednich obszarów polityki państwa.

Na razie Michał Woś został ministrem-członkiem Rady Ministrów. Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał tydzień temu, że polityk Solidarnej Polski obejmie resort środowiska z mniejszym niż dotychczas zakresem kompetencji. Do tego jednak - jak wyjaśniał Piotr Müller - dojdzie nieco później. - Minister Kurtyka jest ministrem klimatu, który objął dział administracji rządowej, za który faktycznie odpowiada Ministerstwo Środowiska - powiedział rzecznik rządu. - Niedługo ulegnie zmianie ustawa o działach administracji rządowej i Michał Kurtyka pozostanie ministrem klimatu, a minister Michał Woś zostanie już formalnie ministrem środowiska - powiedział Piotr Müller. 

>>> Jarosław Kaczyński o składzie nowego rządu. Zobacz materiał wideo:

Są dwie osoby, z których Mateusz Morawiecki chce wybrać ministra sportu

Rzecznik rządu tłumaczył również, dlaczego tekę ministra sportu objął Mateusz Morawiecki. Według Piotra Müllera, powołanie właściwego ministra to kwestia kilkunastu dni. - Pan premier ma w tej chwili dwie osoby, z których chce wybrać ministra sportu - powiedział Piotr Müller. - Obie są w takiej sytuacji, że po ewentualnej decyzji, muszą jeszcze uporządkować kwestie formalne, i wtedy ta osoba będzie mogła objąć funkcję ministra sportu. To są osoby związane ze sportem - dodał rzecznik rządu.

W nowym rządzie Mateusza Morawieckiego powołano Ministerstwo Aktywów Państwowych. Na jego czele stanął wicepremier Jacek Sasin. Rzecznik rządu tłumaczył, że organizacja resortu zarządzającego spółkami Skarbu Państwa to także kwestia zmiany ustawy o działach administracji.

- Po tej zmianie te spółki będą odpowiednio przydzielone do Ministerstwa Aktywów Państwowych. Oczywiście czekamy na ten podział nowych działów administracji rządowej, wtedy ten przydział spółek nastąpi - powiedział rzecznik rządu. - Właściwie na sto procent będzie taka sytuacja, że nie wszystkie spółki będą przydzielone do Ministerstwa Aktywów, podobnie jak było to w przeszłości, natomiast oczywiście znacząca ich większość - wyjaśnił Piotr Müller.

Czytaj więcej: Kto jest kim w nowym rządzie Morawieckiego? "W większości jesteście tymi, którzy już się sprawdzili"

Przyjęcie znowelizowanej ustawy o działach administracji rządowej może zająć ok. dwóch miesięcy

Rzecznik rządu poinformował, że przyjęcie znowelizowanej ustawy o działach administracji rządowej zależy również od tempa pracy w Senacie, w którym Prawo i Sprawiedliwość nie ma większości. - To kwestia około dwóch miesięcy, zależy jeszcze, jak Senat będzie procedował, bo jeśli zrobi to w trybie dwutygodniowym, to możemy się spodziewać zmian nawet po miesiącu - wyjaśniał Piotr Müller.

Jak dodał, expose premiera Morawieckiego jest już finalizowane. Zostanie ono wygłoszone w Sejmie we wtorek.

Więcej o:
Komentarze (56)
Rzecznik rządu wyjaśnia, dlaczego Michał Woś nie został ministrem środowiska
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 29 razy 23

  Ależ nie krępujcie się panowie komedianci.
  Ostateczny kształt "przyporządkowania obszarów" dostosowany być musi zarówno do godzin czuwania pana prezesa, jak i tempa zmieniania jego pampersów.

 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 21

  Przydział spółek nastąpi...Łupy, łupy, łupy. Kto więcej wyszarpie, Ziobro czy może Sasin. Uważajcie żebyście się nie udławili tym tortem.

 • kuba161048

  Oceniono 24 razy 20

  Minister środowiska lat 28 , nadzór na Lasami Państwowymi,
  doświadczenie, był dwa razy na grzybach i to wystarczy.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 15 razy 13

  i juz sie cisna z rykiem i kwikiem krysztalowe swinie w gumiakach do koryta, to i sie niektory nie dopcha, powiedzial furman z Tworkowa

 • june-of-44

  Oceniono 16 razy 12

  Pinokio grilluj Zero. Zero zbiera na ciebie kwity i dobre nagrania. Ciekawe który z was okaże się większym sk*****lem? Stawiam na Zero, że ostatecznie dojebie długiemu nosowi finalnie. Ale wszystko to odbędzie się po odejściu z tego łez padołu bezzębnego dziada.

 • darektal

  Oceniono 15 razy 11

  Gortat na ministra sportu, tylko z ameryki musi wrocic.... po nakreceniu paru jeszcze "reportazy* jak to przypadkiem przechodzil obok z tragarzami, ale to juz klasyk powiedzial dawno....

 • zaem

  Oceniono 12 razy 10

  ...ot zwyczajny członek.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 12 razy 10

  chyba pare razy nie wlaczyl w pore Radia Maryja ten nasz synek, a ojciec Tadek Belzebub wszystko wie! I z ministra nic, powiedzial furman z Tworkowa

 • honkers

  Oceniono 11 razy 9

  A kto zostanie ministrem od muszli klozetowej a kto od papieru do ... ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX