Marszałek Tomasz Grodzki: "Nie chcę generować niepotrzebnych kosztów, w willi nie zamieszkam"

Nowy marszałek Senatu w ostatnim wywiadzie przyznał, że nie chce generować dodatkowych kosztów związanych z pełnieniem przez niego tej funkcji. Tomasz Grodzki ponadto ma nadzieję, że Stanisław Karczewski szybko opuści willę, która jest wynajmowana przez izbę wyższą parlamentu.

Tomasz Grodzki został zapytany przez dziennikarza "Rzeczpospolitej" o to, czy tak jak były marszałek Senatu Stanisław Karczewski, będzie chciał zamieszkać w willi wynajmowanej przez kancelarię. Polityk zapewnił, że w sprawowaniu nowej funkcji wystarczy mu większy pokój w hotelu sejmowym. 

Tomasz Grodzki nie zamieszka w willi jak Stanisław Karczewski. "Nie chcę generować niepotrzebnych kosztów

- Nie chcę generować niepotrzebnych kosztów, w willi nie zamieszkam. Wierzę, że pan marszałek Karczewski zachowa się przyzwoicie i wyprowadzi się najszybciej, jak będzie mógł, gdyż stracił mandat do zajmowania willi. Ja takich apanaży nie potrzebuję - powiedział w rozmowie z "Rz" Tomasz Grodzki.

Temat ten został poruszony także podczas wywiadu marszałka Senatu w Radiu Zet. - Być może zmienię pokój (w hotelu sejmowym, z innymi parlamentarzystami) na trochę większy, bo pewnie przybędzie papierów i oczekuję, że rodzina czasem będzie mnie odwiedzać. Więc chciałbym mieć nieco więcej przestrzeni, ale willi nie planuję, złożyłem taką deklarację. Ona jest dość kosztowna i nie wydaje mi się potrzebna - podsumował. 

Stanisław Karczewski, po tym jak nie został ponownie wybrany na stanowisko marszałka Senatu, ma dwa miesiące na wyprowadzenie się z rządowej willi, w której wcześniej mieszkali między innymi Beata Szydło i Donald Tusk. Miesięczny koszt wynajęcia tej nieruchomości kosztuje Kancelarię Senatu około 5,6 tys. zł. - To jest własność państwa. Willa powinna być wykorzystywana. Gdybym ja jej nie wynajmował, to mieszkanie stałoby puste - mówił wcześniej Stanisław Karczewski.

Więcej o:
Komentarze (118)
Marszałek Tomasz Grodzki: "Nie chcę generować niepotrzebnych kosztów, w willi nie zamieszkam"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 56 razy 44

  PiSowskie wycieruchy forumowe, podobne do tej, która go oskarża o łapówki już na forum.

 • hi2per

  Oceniono 41 razy 37

  Czuję że Karczewski będzie się tak długo wyprowadzał, na ile mu umowa pozwoli. Czyli 2 miesiące. Swoją drogą, mam nadzieję że wszystko było zinwentaryzowane i po wyprowadzce sprawdzą czy czegoś nie brakuje. Ten typ niestety tak ma.

 • a8ucewiczz

  Oceniono 45 razy 35

  to $cierwo oskarżające marszałka o wzięcie łapówki to pisowski troll, wystarczy wejść na jej profil na fb

 • chi-neng

  Oceniono 39 razy 29

  Moje uznanie, panie Tomaszu Grodzki.
  Życzę panu samych sukcesów w nowej roli.

 • jurek4491

  Oceniono 36 razy 28

  WIDZISZ Karczewski - zachciało ci się BIZANCJUM a przecież można żyć normalnie , jak teraz wyglądasz , jak dureń .

 • antropoid

  Oceniono 33 razy 25

  PiSsiory już montują kolejna "aferę" na gościa - jeszcze ŻADNEJ łajzy nie udowodniły, ale co szkodzi wymyślić kolejną i wsadzić ja do rozrzutnika gnoju [ukłony dl krynolinki :)] o 19.30.

 • samuel_winchester

  Oceniono 31 razy 23

  A mógł mieszkać w wieżowcu na Srebrnej!!

 • fakiba

  Oceniono 28 razy 20

  To się nazywa mieć klasę .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX