"Był układ z prezesem PiS". "Rz" opisuje, że Kuchciński miał dostać funkcję wicemarszałka

Według informacji "Rzeczpospolitej", były marszałek Sejmu starał się o to, by w bieżącej kadencji być wicemarszałkiem. Jednak miało nie wyrazić na to zgody kierownictwo PiS.

W ostatni wtorek w Sejmie rozdzielono stanowiska w Prezydium, marszałkiem pozostała Elżbieta Witek, która pod koniec poprzedniej kadencji zastąpiła na tym stanowisku Marka Kuchcińskiego.

Były marszałek Sejmu odszedł ze stanowiska po aferze, jaka wybuchła, gdy okazało się, że Kuchciński zabierał członków rodziny na pokład rządowych samolotów. Mimo dobrego wyniku w wyborach - Kuchciński uzyskał ponad 61 tys. głosów, dwa razy więcej niż w 2015 roku - jedyna funkcja, jaka przypadła mu na ten moment, to stanowisko wiceprzewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości.

>>> Tak za loty przepraszał Marek Kuchciński:

"Rz": Kuchciński starał się o stanowisko marszałka. "Nie wierzę, że będzie szeregowym posłem"

Jak opisuje piątkowa "Rzeczpospolita", Marek Kuchciński miał jednak mieć inne plany na dalszą część swojej politycznej kariery. Według dziennika interesowało go stanowisko wicemarszałka Sejmu. "Rz" przytacza nawet jednego z polityków PiS, mówiącego:

Układ, jaki zawarł z prezesem PiS, był taki: jeśli zrobisz dobry wynik w wyborach, będziesz wicemarszałkiem.

Ostatecznie obietnica nie została spełniona - jak przywołuje "Rz": "Kierownictwo partii się nie zgodziło, choć miał mocne karty".

To wszystko według gazety nie oznacza to końca kariery Kuchcińskiego na Wiejskiej. "Rzeczpospolita" przypomina spore zaangażowanie byłego marszałka w dyplomację parlamentarną, zajmował się Grupą Wyszehradzką czy Międzymorzem.

- Na pewno dostanie jeszcze jakieś propozycje i nie wierzę w to, że całą kadencję będzie szeregowym posłem - oznajmił "Rz" anonimowy polityk PiS.

Więcej o:
Komentarze (175)
Marek Kuchciński miał być wicemarszałkiem Sejmu? "Rz": Był układ z prezesem PiS
Zaloguj się
 • Misue Tanaka

  Oceniono 69 razy 67

  Sześćdziesiąt jeden tysięcy idiotów na to coś głosujących.Brawo ciemniogrodzie.Stawiam tezę,że większość to ta co leży krzyżem u plebana i ma swoje lata.Ale ile młodszych na to coś głosowało i pytanie co mają we łbach?.

 • fakiba

  Oceniono 62 razy 58

  Menda bez wstydu i honoru tak zresztą jak kaczor który mu tą funkcję obiecał , tfu cały pis

 • hamsterx

  Oceniono 47 razy 45

  Nie należało mu się stanowisko?
  Tak pięknie doił Polaków wraz z rodziną

 • fakiba

  Oceniono 49 razy 45

  Kuchciński chciał , szkoda że nie został , koniec pisu byłby szybszy

 • ivan_basso

  Oceniono 39 razy 37

  Co stewardesy na trasie RZE - WAW tęsknią? Przenieś posiedzenie Sejmu do sali kolumnowej i nie wpuszczaj opozycji, Marku jedwabisty, i Banaś zawsze dziewica

 • polakadam

  Oceniono 35 razy 35

  I pomyśleć że na śmiecia głosowało więcej ludzi niż w poprzednich wyborach. Głosowali pewno wyznawcy pisu. Żal mi tych ludzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX