"Wiadomości" TVP nie zająknęły się o orędziu Grodzkiego. Snuły za to insynuacje, że domagał się łapówki

"Wiadomości" TVP przed orędziem marszałka Senatu poświęciły spory materiał Tomaszowi Grodzkiemu. Nie tylko prześwietlono jego oświadczenia majątkowe, ale też opublikowano zarzuty jakoby domagał się 500 dolarów przed przeprowadzeniem operacji. "Tomasz Grodzki nie odniósł się do zarzutu. Komentatorzy podkreślają: na wnioski jest za wcześnie, ale pytania trzeba stawiać" - odczytał lektor.

Czwartkowe "Wiadomości", wyemitowane przed orędziem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, poświęciły mu jeden ze swoich materiałów. Zaczęło się od porównania ujawnionych przez marszałków Sejmu i Senatu oświadczeń majątkowych. W przypadku Elżbiety Witek przekazano, że ma 3,5 tys. zł oszczędności, mieszkanie razem z mężem, połowę udziałów w innym mieszkaniu i fiata tipo.

Dla Grodzkiego była przygotowana za to plansza, a jego auto (Jaguar XF) doczekało się nawet krótkiej prezentacji w "Wiadomościach". Następnie wyemitowano rozmowę Grodzkiego z Robertem Mazurkiem, w której prowadzący odczytywał deklarowane przez marszałka zarobki sprzed lat, którym ten zaprzeczał.

embed

>>> Tomasz Grodzki nowym marszałkiem Senatu:

"Wiadomości" przytaczają zarzuty o łapówkę wobec Grodzkiego

Kolejna plansza zawierała natomiast zarzuty kierowane przez prof. Agnieszkę Popielę wobec Grodzkiego, jakoby domagał się łapówki. Kobieta napisała na Facebooku:

Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na marszałka Senatu. Jak moja mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę.
embed

W materiale "Wiadomości" nie było jednak miejsca na komentarz ze strony Grodzkiego. Lektor odczytał natomiast:

Tomasz Grodzki nie odniósł się do zarzutu. Komentatorzy podkreślają: na wnioski jest za wcześnie, ale pytania trzeba stawiać.

W dalszej części przypomniano, że prof. Grodzki przez 18 lat był dyrektorem szpitala i "pod jego rządami placówka znalazła się na skraju bankructwa".

Już po "Wiadomościach", jak zawsze, wyemitowano program "Gość Wiadomości". Prowadząca Danuta Holecka będąc na antenie zaprosiła widzów na dalszą część programu w TVP Info, nie przekazując informacji o zaplanowanej na godz. 20 emisji orędzia marszałka Senatu.

Więcej o:
Komentarze (543)
"Wiadomości" TVP nie zająknęły się o orędziu marszałka Grodzkiego
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 183 razy 161

  Rządowy rozrzutnik gnoju wkroczył do akcji. Nic innego się nie można było spodziewać. Żadnej niespodzianki.

 • pisowski_niedouk

  Oceniono 125 razy 111

  Miał rację towarzysz prokurator, kiedy mówił, że TVP robi przekaz zrozumiały, dla każdego idioty. Ale jak można przedstawiać się jako bogobojny rozmodlony katolik, a być taką ŚWINIĄ, jak politruki z szamba z Woronicza?

 • my_kroolik

  Oceniono 113 razy 105

  Te tępaki naprawdę nie rozumieją, że gdyby propaganda miała taką siłę sprawczą, to PZPR rządziłaby do końca świata i jeden dzień dłużej? Inna sprawa, że przy Holeckiej, Urban to szczyt intelektu, a przy Kurskim, Szczepański jawi się jako prawdziwy, przedwojenny dżentelmen.

 • krynolinka

  Oceniono 118 razy 100

  Gebelsiątka kiedyś się zadławią własnymi odchodami. Bez żalu z mojej strony!

 • wszytskieloginyzajete

  Oceniono 93 razy 83

  powinni porównać majątek Grodzkiego z majątkiem Morawieckiego.

 • marian75

  Oceniono 87 razy 79

  Pani profesor, jak się ma dowody to zamiast pisać na na facebooku idzie się do prokuratora. W przeciwnym wypadku prokurator może działać w drugą stronę - za zniesławienie.

 • plendz

  Oceniono 64 razy 58

  W sumie to jakieś mistrzostwo świata, że oni się chwalą, iż p. Witek z mężem ma 3,5 tys. i fiata Tipo po tylu latach hapania za nasze na publicznym wikcie. To już taki Melex Karski odłożył 7 mln zł (o kilka mln więcej niż zarobił oficjalnie, ale twierdzi że resztę odłożyła żona). Na co ta Witek tak wydaje?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX