W piątek powołanie nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Termin potwierdziła Kancelaria Prezydenta

W piątek 15 listopada prezydent Andrzej Duda powoła nowy rząd Mateusza Morawieckiego - poinformowała Kancelaria Prezydenta. W czwartek Mateusz Morawiecki został oficjalnie desygnowany przez Dudę na szefa rządu, a w przyszłym tygodniu wygłosi swoje expose.

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że nowy rząd Mateusza Morawieckiego zostanie powołany już w piątek, 15 listopada, o godzinie 14.30. Potwierdziła zarazem nieoficjalne doniesienia medialne w tej sprawie. 

Powołanie nowego rządu w piątek 15 listopada. Wcześniej desygnowano Morawieckiego

W czwartek w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda desygnował Mateusza Morawieckiego na premiera i powierzył mu misję utworzenia rządu. Już wtedy przyznał, że liczy na "szybkie zaprzysiężenie rządu i dobrą współpracę". Morawiecki podziękował za zaufanie i podkreślił, że jego nowy rząd będzie kontynuował misję "poprawy życia Polaków". -Te dzieła, które Polacy nagrodzili tym rzeczywiście bezprecedensowym wynikiem, przy najwyższej frekwencji, te ponad 8 milionów głosów Polaków, które świadczą o ich zaufaniu. Te dzieła nie byłyby możliwe bez pana, panie prezydencie - mówił.

Najprawdopodobniej jeszcze we wtorek lub w środę Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Sejmu wygłosi swoje expose. 

>>> Jarosław Kaczyński o składzie nowego rządu. Obejrzyj wideo poniżej:

Więcej o:
Komentarze (22)
W piątek powołanie nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Termin potwierdziła Kancelaria Prezydenta
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 13 razy 9

  To będzie straszny dzień. Niech się posłowie i jak sądzę nie tylko z opozycji posłowie, zaopatrzą w zatyczki do uszu. Parę godzin lania wody!! I jak zwykle pod sejmem stacjonuje jedna karetka, radzę zamówić z parę sztuk więcej. Zwłaszcza świeżo wybrani posłowie mogą doznać szoku!

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 7

  Kancelaria Prezydenta NA ŻOLIBORZU poinformowała, że nowy rząd Mateusza Morawieckiego zostanie powołany już w piątek, 15 listopada, o godzinie 14.30.

  Prezydent, premier, w jednej osobie, niejaki Jarosław Kaczyński i jego cały rząd psów gończych, które pousadzał na stołkach rządowych, czekają z niecierpliwością na objawienie nam NOWEJ DYREKCJI CYRKU KACZEJ FARMY!

 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 6

  BIS:
  ŻOLIBORSKA SIEDZIBA WŁADZ NAJWYŻSZYCH WŁADZ POLSKI urzęduje po nocach, bowiem jej pan i władca, nie tylko tej siedziby, ale nade wszystko pan i władca owych władz, ma odmienny rytm dnia i nocy, niż wszyscy inni normalni ludzie.

  POLSKO, DO CZEGOŚ TY DOPUŚCIŁA?!

  DO ZAWŁASZCZENIA przez bossa srebrzystej mafii, szamana sekty piso-kościelnej, tudzież przez jego psow gończych, NAJWYŻSZYCH WŁADZ KRAJU...

  Do zawłaszczenia Sejmu, Senatu, Pałacu Prezydenckiego i uczynienia z owych instytucji i z polityki ‘PRYWATNEGO CYRKU KACZEGO FOLWARKU’, szkolonego przez Belzebuba toruńskiego, tudzież innych purpuratów i czarno-sukienkowych, nie pomne komuno-bolszewików i nazioli!

 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 6

  Ciekawa jestem co zrobili z Broszką, bo jakoś ostatnio słuch o niej całkowicie zaginął …?

 • polak666maly

  Oceniono 12 razy 6

  nastepny nierzad zdrady narodowej.

 • H2O H2O

  Oceniono 6 razy 4

  Expose powinien już dziś zacząć... inaczej termin będzie zagrożony.

 • philosophe

  Oceniono 3 razy 3

  Prostacki, internetowy "Fakt" zwariowal : proponuja te ogrodnice i komicznego babozwierza zwanego Gesslerowa, na.........prezydentowa Polski. Przyprowadzic psychiatrow do "Faktu" ! A najlepiej zamknac im strone !

 • ola-blue

  Oceniono 7 razy 3

  Jaki on tam NOWY!!! Hop, siup, zmiana doop!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX