Grzegorz Schetyna o zniesieniu 30-krotności ZUS: "Kaczyński chce udowodnić, kto trzyma długopis"

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej uważa, że powrót do pomysłu zniesienia 30-krotności składek na ZUS to "polityczna ustawka" Prawa i Sprawiedliwości, która ma się skończyć interwencją prezydenta Andrzeja Dudy. Grzegorz Schetyna zaznacza też, że z drugiej strony może to być sygnałem braku spójności w relacjach Gowin-Kaczyński.

Prawo i Sprawiedliwość nagle złożyło projekt ustawy dotyczący zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS. W tej sprawie wypowiedział się już rzecznik Porozumienia Jarosława Gowina, który przyznał, że dokument nie był konsultowany z tym ugrupowaniem. Posłowie Porozumienia zapowiedzieli więc, że będą głosować przeciwko ustawie PiS.

Grzegorz Schetyna o powrocie do pomysłu likwidacji 30-krotności ZUS: "to polityczna ustawka"

Według Grzegorza Schetyny jest to "polityczna ustawka" przed wyborami prezydenckimi. - Myślę, że to polityczna ustawka i to ma służyć temu, żeby interweniował później prezydent Duda, będzie debata, a skończy się tak, jak ma się skończyć - podsumował przewodniczący PO. Polityk dodał również, że sprawa ta ponownie jest brana pod uwagę, by wyklarowały się relacje na linii Kaczyński-Gowin czy Kaczyński-Ziobro. - Generalnie to pokazuje brak spójności i brak pomysłu na to, jak przechodzić przez trudny czas gospodarczego zbliżającego się kryzysu, spowolnienia. Bo wiadomo, że on będzie. Dominuje przede wszystkim czysta polityka. Kaczyński chce udowodnić swoim sojusznikom, kto ma władzę i kto trzyma długopis - dodał Grzegorz Schetyna.

W rozmowie w Radiem Zet, Grzegorz Schetyna został zapytany także o to, czy PiS w "ramach odwetu" zabrał opozycji najważniejsze komisje sejmowe. - Była tylko informacja, ile komisji i jakie są do wzięcia, i oczywiście te największe i najbardziej prestiżowe były zabrane przez PiS. To jest, nie mam co do tego złudzeń, to jest retorsja, odwet za to, co zdarzyło się w Senacie. Tak bardzo boli ich ten Senat i marszałek Grodzki, i prezydium Senatu, że musieli odreagować. To szkoda dla dobrej parlamentarnej pracy - powiedział polityk.

Więcej o:
Komentarze (47)
Grzegorz Schetyna o zniesieniu 30-krotności ZUS: "Kaczyński chce udowodnić, kto trzyma długopis"
Zaloguj się
 • cztery0000ziobra

  Oceniono 31 razy 25

  Być może faktycznie chodzi o to, żeby kuwetowy Maliniak mógł się poPiSać niezależnością...

 • antoszek22

  Oceniono 20 razy 20

  Horała szukał 250 mld , nie znalazł , to go wyznaczyli do ściągnięcia 10 mld .

 • opiniamoja

  Oceniono 14 razy 10

  a kiedy rząd zrobi porządek z krusem, z tymi śmiesznymi składkami za kwartał, z których to taki "rolnik" będzie miał taką samą emeryturę jak osoba płacąca CO MIESIĄC po tysiąc złotych ????? czekam na odrobinę sprawiedliwości

 • hipo krater

  Oceniono 7 razy 7

  Ciągle te same pisowskie zabawy w dobrego i złego policjanta. Wczoraj mieli zebranie i się naradzili. Jeden uderzy kijem, a drugi da marchewkę. Trzeba lansować dude i przypominać ze umie użyć dlugopisa.

 • pedro.666

  Oceniono 9 razy 7

  Miesiąc przed wyborami Sejm "bez żadnego trybu" zadekretuje, że od września Kaczyński będzie cesarzem. Następnie Duda tego nie podpisze - i wtedy wygra wybory, bo okaże niezależność. Kaczor już o tym dyskutuje z kotem i Błaszczakiem.

 • hp77

  Oceniono 8 razy 6

  to proste : test współkoalicjanta .... gowin będzie "za" , ale nie będzie się cieszył i klaskał :)

 • morsik2

  Oceniono 8 razy 6

  Być może że naczelnik nie trzyma długopisu tylko gwóźdź do swojej trumny.

 • lob2

  Oceniono 5 razy 5

  Gdyby Kaczyński zniknął z polityki,Polacy by odetchnęli.Dlaczego on ma takie poparcie???????.Jest tylko prezesem a wszyscy ministrowie ,premier i prezydent mają przed nim respekt.

 • qfadrat

  Oceniono 7 razy 5

  jak se Kaczor mysli o Tusku, Grodzkim i teraz ze mu Gowin kolo nogi zrobil to mu sie mozg w goovno zamienia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX