Kto zostanie nowym ministrem sportu? Propozycję miał dostać Marcin Gortat. Otylia Jędrzejczak dementuje

Rzecznik rządu Piotr Müller zdradził, że wybrano już nowego ministra sportu - tylko to stanowisko nie zostało jeszcze obsadzone. Nie chciał jeszcze dokładnie zdradzić, kto to nim będzie. Wirtualna Polska twierdzi jednak, że propozycję objęcia resortu dostali Otylia Jędrzejczak i Marcin Gortat. Pływaczka zaprzeczyła doniesieniom.

8 listopada poznaliśmy niemal pełny skład nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Ciągle jednak nie wiadomo, kto obejmie stanowisko ministra sportu. Spekulowało się, że ministerialna teka trafi do Michała Wosia albo do związanych ze sportem żużlowym senatorów Roberta Dowhana lub Władysława Komarnickiego.

Czytaj też: Bogdan Klich o "kuszeniu" senatorów przez PiS. "To nie była tylko marchewka, to był też kij"

 Jędrzejczak i Gortat mieli dostać propozycje 

Objęcie ministerstwa sportu zaproponowano też ponoć mistrzyni olimpijskiej Otylii Jędrzejczak - donosi Wirtualna Polska. Ta jednak miała odmówić, obawiając się reakcji swoich kibiców. Uznała też, że ma zbyt mało czasu, by propozycję dobrze przemyśleć.

Po publikacji tekstu Jędrzejczak zaprzeczyła doniesieniom. - Nikt do mnie nie dzwonił. Nie dostałam żadnej propozycji - powiedziała reporterowi Radia Zet. 

Propozycję miał tez dostać Marcin Gortat. A to dlatego, że politycy PiS są zachwyceni społecznymi inicjatywami, w których wziął udział. Jednakże przedstawiciele koszykarza stanowczo zaprzeczają tym pogłoskom. Warto też dodać, że były premier i minister rolnictwa Janusz Piechociński, na swoim Twitterze umieścił wpis z nazwiskiem Agnieszki Radwańskiej, jako nowej szefowej resortu - tweet jednak z sieci zniknął niemal równie szybko, jak się pojawił. A informator "Sportowych Faktów" wp.pl donosił, że to raczej  jej ojciec, Robert Radwański był brany pod uwagę.

Nowy minister sportu nie będzie senatorem

Tymczasem Piotr Müller, który był w czwartek gościem programu "Tłit" Wirtualnej Polski oznamił, że nowym ministrem sportu nie zostanie nikt z Senatu. - Kto dokładnie? Mężczyzna czy kobieta? - dopytywał prowadzący. Rzecznik rządu tajemniczo odpowiedział:

Tego nie będę ujawniał jeszcze. (...) Ja wiem oczywiście, ale nie mam po prostu zgody pana premiera, by informację co do personaliów tej osoby przekazywać. (...) Myślę, że jest to osoba, która ma związek ze światem sportowym - tak to ujmę. Zdecydowanie.

Czytaj też: PiS do końca kusi senatorów PO. Jednemu zaproponowano tekę ministra sportu. "Nie ma o czym rozmawiać"

Więcej o:
Komentarze (59)
Kto zostanie nowym ministrem sportu? Propozycję miał dostać Marcin Gortat. Otylia Jędrzejczak dementuje
Zaloguj się
 • tedj

  Oceniono 29 razy 29

  To teraz wiadomo dlaczego Gortat witał pierwszego podróżnego z PiS i osoby krytykujące tę ustawkę nazwał debilami.

 • remo29

  Oceniono 21 razy 19

  Ale jak to, zaraz zaraz, stop! To ministrem sportu nie zostanie mister Obatel Czarnecki, największy fan sportów wszelakich, nosiciel biało-czerwonego szalika po każdym głośnym zwycięstwie, po którym można się pokazać w TV? Posiadacz nienagannie wyrzeźbionego drugiego podbródka, bożyszcze kobiet, którego plakaty zdobią pokoje młodych adeptów sportu, wiszący tuż obok Messiego, Ronaldo i Stocha? To-jest-skandal!

 • dudi-w

  Oceniono 13 razy 13

  Jestem za Jurgielem. Sylwetka sportowa. Intelekt jak brzytwa. Lojalnośc znaczna

 • cmochall

  Oceniono 14 razy 10

  Wszystko lyknie.Ostatnio z tym powitaniem na lotnisku zrobil z Siebie posmiewisko. Az strach pomyslec co to bedzie jakby zostal ministrem.

 • 123waz

  Oceniono 14 razy 10

  Gortat obrzydliwy pisowiec, szkoda nawet na niego komentarza

 • lkolesio

  Oceniono 12 razy 8

  Gortat ? to ten debil biorący udział w cyrku organizowanym przez TVPis ? Rzeczywiście wstyd i hańba.

 • pandzik

  Oceniono 12 razy 8

  Oboje by się nadali. W pissie nie potrzeba umiejętności i charakteru. Jedynie trzeba być wiernym ideologi otumanienia ludzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX