Kto ma większe szanse na pokonanie Dudy - Kidawa-Błońska czy Trzaskowski? Sondaż prezydencki

Andrzej Duda wyraźnie prowadzi w sondażu prezydenckim RMF FM i "DGP". W badaniu pytano o dwa warianty, dwoje różnych kandydatów KO - Małgorzatę Kidawę-Błońską i Rafała Trzaskowskiego.

Na 41 proc. poparcia może liczyć Andrzej Duda, jeżeli jego kontrkandydatką zostałaby Małgorzata Kidawa-Błońska. W tym, zdecydowanie bardziej prawdopodobnym wariancie, na dalszych miejscach znaleźliby się Władysław Kosiniak Kamysz (10,5 proc.), Robert Biedroń (4 proc.), Janusz Korwin-Mikke (3,9 proc.). Głos na innego kandydata zadeklarowało 1,5 proc. osób, a 10,4 nie wie, na kogo by zagłosowało.

Gdyby przeciwnikiem Dudy został Rafał Trzaskowski, urzędujący prezydent otrzymałby jeszcze większe poparcie - 43,3 proc. Trzaskowski mógłby liczyć na 28,1 proc. głosów. Dalej - Kosiniak-Kamysz (7,7 proc.), Robert Biedroń (5,4 proc.), Janusz Korwin-Mikke (3,4 proc.). Na innego kandydata chciałoby głosować 3 proc. badanych, a 9,1 proc. odpowiedziało "nie wiem". 

Sondaż IBRiS dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" przeprowadzono w dniach 8-9.11 na próbie n=1100 metodą wywiadów telefonicznych wspomaganych komputerowo.

Więcej o:
Komentarze (146)
Kto ma większe szanse na pokonanie Dudy - Kidawa-Błońska czy Trzaskowski? Sondaż prezydencki
Zaloguj się
 • hatteras

  Oceniono 26 razy 10

  PiS ponosi 100% odpowiedzialnosci za tragedie smolenska.,Wykorzystali te tragedie do celow politycznych oglupiajac najbardziej debilny element.Bajki o sztucznej mgle,pancernej brzozie i pekajacych parowkach zrobily swoje i debile wybraly debila na obraz i podobienstwo swoje.

 • almagus

  Oceniono 23 razy 9

  Matoł wybiera matoła co ma wsparcie kościoła.
  Oszust do oszusta i kasa wnet pusta.
  Ale okradziony, nie leczony, będzie zbawiony!

 • asperamanka

  Oceniono 17 razy 7

  To, że w I turze drugi wynik zrobi przedstawiciel największej partii opozycyjnej, ktokolwiek by nim nie był, jest dość oczywiste. Wy się pytajcie kto ma szansę pokonać Dudę w II turze.

 • dirxml_iii

  Oceniono 10 razy 4

  Krótko --- żadne z nich ....

 • chi-neng

  Oceniono 28 razy 4

  Ja widzę jeszcze dwie kandydatury; Bodnara i Sikorskiego.
  Polsce jest potrzebny prezydent obeznany dobrze z Konstytucja, a także mający kuraż, by zabrać się do tego 'Kaczego Cyrku' z rozmachem i pewnością siebie; NO MERCY.

 • ezo-mir

  Oceniono 7 razy 1

  Duda 41 + 3,9 Korwina = 44,9%
  Kidawa-Błońska 28,4 + 10,5 Kosiniaka-Kamysza + 4 Biedronia = 42,9%
  Zadecyduje mobilizacja + niezdecydowani.

 • kukunapniu

  Oceniono 3 razy 1

  pierwsza tura się nie liczy Dudzie ciężko będzie wyjść poza 45% w drugiej turze,
  Może jak by miał na przeciwko siebie Tuska lub Korwina to by przekroczył 50%

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX