W nocy zakończyło się spotkanie Dudy z Kaczyńskim i Morawieckim. Po wielu godzinach zdecydowano ws. rządu

Po północy zakończyło się ponad czterogodzinne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim. Jak poinformował szef gabinetu Dudy, uzgodniono powołanie nowego rządu do końca bieżącego tygodnia.

W Belwederze zakończyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego rządu. "Uzgodniono powołanie nowego rządu do końca bieżącego tygodnia" - napisał na Twitterze szef prezydenckiego gabinetu Krzysztof Szczerski. To efekt czterogodzinnego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, które odbyło się w Belwederze. "Tematami rozmów były konstrukcja rządu oraz najbliższe plany polityczne większości sejmowej" - czytamy we wpisie prezydenckiego ministra.

Jak informował wcześniej Krzysztof Szczerski, tematami spotkania miały być także: struktura i podział kompetencji nowej Rady Ministrów oraz kwestie personalne.

Przedwczoraj, podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji, Mateusz Morawiecki podał swój rząd do dymisji. Zgodnie z konstytucją, po przyjęciu dymisji prezydent ma 14 dni na powołanie nowego premiera i jego rządu oraz przyjęcie przysięgi przez nową Radę Ministrów. Najpóźniej dwa tygodnie po powołaniu gabinetu, premier przedstawia program jego działań i składa wniosek o wotum zaufania dla rządu, którego udziela Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Więcej o:
Komentarze (130)
W nocy zakończyło się spotkanie Dudy z Kaczyńskim i Morawieckim. Po wielu godzinach zdecydowano ws. rządu
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 38 razy 38

  Wszystko było ustalone od dawna , narada była po to co robić z senatem jak się będzie "stawiał"

 • rikardinio_von_klaninio

  Oceniono 34 razy 32

  Jarek udał się do wyrobu prezydentopodobnego?? Dziwne że nie kazał mu przyjechać do siebie

 • chi-neng

  Oceniono 25 razy 25

  ŻOLIBORSKA SIEDZIBA WŁADZ NAJWYŻSZYCH WŁADZ POLSKI urzęduje po nocach, bowiem jej pan i władca, nie tylko tej siedziby, ale nade wszystko pan i władca owych władz, ma odmienny rytm dnia i nocy, niż wszyscy inni normalni ludzie.

  POLSKO, DO CZEGOŚ TY DOPUŚCIŁA?!

  DO ZAWŁASZCZENIA przez bossa srebrzystej mafii, szamana sekty piso-kościelnej, tudzież przez jego psow gończych, NAJWYŻSZYCH WŁADZ KRAJU...

  Do zawłaszczenia Sejmu, Senatu, Pałacu Prezydenckiego i uczynienia z owych instytucji i z polityki ‘PRYWATNEGO CYRKU KACZEGO FOLWARKU’, szkolonego przez Belzebuba toruńskiego, tudzież innych purpuratów i czarno-sukienkowych, nie pomne komuno-bolszewików i nazioli!

 • jael53

  Oceniono 22 razy 22

  Sensacja prawdziwa - Duda i Morawiecki nie pojechali na Nowogrodzką.

 • maaac

  Oceniono 24 razy 20

  Bez Ziobry i Gowina? Oj bo będzie szok jak wtedy gdy ZSL i SD zdradzili PZPR.

 • mcguirre

  Oceniono 22 razy 20

  Nocne głosowania, nocne narady, nocne spotkania. Wampiry kurła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX