Lidia Staroń tłumaczy, dlaczego wstrzymała się od głosu. "Moją partią są ludzie"

Marszałkiem Senatu został Tomasz Grodzki. Poparło go 51 senatorów, od głosu wstrzymała się niezależna senator Lidia Staroń. - Pozostanę niezależna, bo moją partią są ludzie - tłumaczy swoją decyzję w rozmowie z money.pl

Na marszałka Senatu kandydował Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej i Stanisław Karczewski z Prawa i Sprawiedliwości. Senator PO uzyskał 51 głosów poparcia, 48 zagłosowało za Karczewskim.

Jeden głos wstrzymujący się należał do niezależnej Senator Lidii Staroń. W rozmowie z money.pl tłumaczy swoją decyzję. - Nie dla mnie są polityczne gry - mówi portalowi senator.

Senat. Lidia Staroń tłumaczy, dlaczego wstrzymała się od głosu

Staroń utrzymuje, że nie była przeciwna kandydaturze Grodzkiego, ale "chciała pozostać niezależna". - Nie chcę, aby Senat była areną polityczną. Będę rozmawiała z każdym, kto ma merytoryczne pomysły. Ale na pewno pozostanę niezależna, bo moją partią są ludzie - stwierdziła Staroń.

Koło niezależnych senatorów

We wtorek Lidia Staroń, Krzysztof Kwiatkowski i Wadim Tyszkiewicz utworzyli własne koło w izbie wyższej. Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że zrzeszeni w kole senatorowie będą głosować w sprawach personalnych według własnego sumienia.

>>> Krzysztof Kwiatkowski: Poglądy naszej trójki senatorów niezależnych są wszystkim znane

- W sprawach merytorycznych dotyczących ustaw, nasze decyzje będą efektem wcześniej przeprowadzonej wewnętrznej dyskusji w kole- mówił Krzysztof Kwiatkowski. Na czele koła senatorów niezależnych stanęła senator Lidia Staroń.

Więcej o:
Komentarze (239)
Lidia Staroń tłumaczy, dlaczego wstrzymała się od głosu. "Moją partią są ludzie"
Zaloguj się
 • pinilek

  Oceniono 90 razy 82

  Polityk, który mówi, że nie interesuje go polityka, jest hipokrytą. Gdyby wszyscy senatorowie "niezależni" wstrzymali się od głosu, marszałkiem zostałby Karczewski. To jest polityka.

 • hamsterx

  Oceniono 81 razy 69

  z tą panią zapowiadają się jakieś dziwne historie
  nie zdziwi mnie jak się skałuży

 • t_uptus

  Oceniono 68 razy 62

  Czyli nie będzie głosowała bo jest niezależna. ? Wolałbym nie być jej wyborcą............

 • antropoid

  Oceniono 54 razy 48

  Niezależność nie zwalnia od myślenia droga pani senator(ko). Jak pani chce niezależności w Polsce - to najpierw trzeba przegnać od władzy pisowską zgraję, która wspólnie klechami wszystko w państwie od siebie uzależnia.

 • walsmet

  Oceniono 60 razy 46

  Wyborcy jej tego nie wybaczą, nie po to na nią głosowali żeby chowała głowę w piasek.

 • jacmenos

  Oceniono 39 razy 39

  nazywam się Staroń i nie wiek na kogo głosować ? może Karczewski ? a może Grodzki ? jeszcze nie wiem to lepiej jak wstrzymam się od głosu ?
  Ty babo nie wciskaj kitu ! PIS za mało oferował by być przeciw ale wystarczyło na wstrzymam się ?

 • leonio555

  Oceniono 35 razy 35

  Tłumaczenie P. Senator głupie. To do koła różańcowego się zapisz.

 • rozterka47

  Oceniono 34 razy 32

  Rozumiem , że Pani senator jako niezależna nie będzie brała udziału w głosowaniach , bo każdy projekt w zasadzie wnosi któraś z politycznych opcji .

  Tylko po co , Pani do tego Senatu startowała ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX