Bogdan Klich o "kuszeniu" senatorów przez PiS. "To nie była tylko marchewka, to był też kij"

- To nie była tylko marchewka, to był też kij: w pewnych przypadkach straszono senatorów tym, że ich firmom albo też działaniom, które prowadzą, może się zdarzyć nieszczęście - powiedział senator Koalicji Obywatelskiej Bogdan Klich w programie "Onet Opinie". Miało to dotyczyć m.in. Roberta Dowhana, Klich nie zdradził jednak innych nazwisk.

W rozmowie z Andrzejem Stankiewiczem Klich stwierdził, że PiS "kusił" kilkunastu senatorów KO. Większość z nich zdecydowała się nie mówić o tym publicznie. - Proponowano im stanowiska ministerialne, ale też rozmaite świadczenia regionalne czy lokalne - mówił Klich.

>>> Marszałkiem Senatu został Tomasz Grodzki z PO. Zobacz wideo:

Bogdan Klich: PiS straszył senatorów opozycji

Polityk KO zdradził, że strategia PiS opierała się jednak nie tylko na propozycjach, ale również groźbach. Senatorowie opozycji mieli być straszeni tym, że ich firmom albo też działaniom, które prowadzą, "może się zdarzyć nieszczęście".

Jest cała masa narzędzi, które można zastosować, począwszy od narzędzi karnoskarbowych, skończywszy na uprzykrzaniu. [...] Mechanizm był prosty. Otrzymywano telefon albo pojawiał się ktoś u kogoś, nie będącego konkretnie tą osobą, u jakiegoś pośrednika, z informacją, że ktoś będzie miał kłopoty w interesach

 - tłumaczył Klich.

Jednym z szantażowanych senatorów miał być Robert Dowhan, któremu PiS proponował również objęcie teki ministra sportu. Klich dopytywany o to, czy ujawnione zostaną nazwiska pozostałych szantażownanych senatorów powiedział, że jego zdaniem „w każdym przypadku jest to decyzja osoby, która była kuszona albo straszona”. - Ta osoba ma podejmować decyzję. Tak, jak podjął decyzję senator Dowhan, żeby zdementować pogłoski, że zostanie ministrem sportu - stwierdził Bogdan Klich.

Więcej o:
Komentarze (98)
Bogdan Klich o "kuszeniu" senatorów przez PiS. "To nie była tylko marchewka, to był też kij"
Zaloguj się
 • samuel_winchester

  Oceniono 32 razy 26

  Prezesowi się wydawało, że wszyscy będą mu jeść z łapki jak prezydent, premier i kot!

 • duath

  Oceniono 32 razy 24

  "Art. 13.
  Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa."
  PiS w tym kartonowym państewku NIGDY nie powinien zainstnieć, ale kartnowe państewko..

 • biesczad1

  Oceniono 23 razy 19

  PiS sam niczego nowego nie wymyślił - oni tylko stosują stare sprawdzone bolszewickie metody!!!

 • pablo_spear

  Oceniono 22 razy 16

  Banda skur..ieli te pisiory. Zero honour. Wszystko zrobia eby stasiek z willi nie musial sie wyprowadzac!

 • mer-llink

  Oceniono 17 razy 15

  Uważam, ze PO/Koalicja powinni spisać "księgę szantażu", w której wymienione być powinny takie dane, jak np. który konkretnie z PiS-owskich posłańców co konkretnie proponował.
  Spisać i zachować.

 • nieotake

  Oceniono 13 razy 13

  Skoro mieszkamy w banasiowym państwie mafijnym, to chyba normalne, że pozdrowienia od kaczo di tutti kaczi mają formułę propozycji nie do odrzucenia - „albo za chwilę znajdzie się tu twój podpis, albo mózg - memento Paweł Adamowicz!”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX