Wieczorem spotkanie Kaczyńskiego i Morawieckiego z prezydentem. "Konsultacja ws. nowego rządu"

W środę wieczorem odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne w sprawie nowego rządu. Podczas spotkania prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, oraz premierem Mateuszem Morawieckim.

"Dzisiaj wieczorem odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne ws nowego rządu. Prezydent RP Andrzej Duda spotka się z Prezesem PiS Premierem Jarosławem Kaczyńskim oraz Premierem RP Mateuszem Morawieckim" - napisał na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Jak zapewnił rzecznik, po zakończeniu rozmów zostanie wydany oficjalny komunikat co do dalszych kroków, które będą podejmowane w kwestii tworzenia nowego rządu.

Nowy rząd Mateusza Morawieckiego

We wtorek Mateusz Morawiecki podał swój rząd do dymisji. Zgodnie z konstytucją zrobił to podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. Wczoraj wieczorem w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, podczas której Andrzej Duda przyjął dymisję Rady Ministrów. Prezydent powierzył Mateuszowi Morawieckiemu pełnienie obowiązków do czasu powołania nowego rządu.

Według wstępnych informacji premier wygłosi expose 15 lub 19 listopada. Podczas swojego przemówienia programowego Mateusz Morawiecki ma opowiadać o nowych priorytetach Prawa i Sprawiedliwości, którymi będą kwestie unijne, energia, klimat i środowisko. Z doniesień "Rzeczpospolitej" wynika, że obóz rządzący chce sięgnąć po głosy elektoratu miejskiego i odpowiedzieć na zmieniające się aspiracje wyborców PiS, a jego głównym celem jest  obecnie reelekcja prezydenta Andrzeja Dudy oraz odparcie spodziewanego spowolnienia gospodarczego.

Jarosław Kaczyński o składzie nowego rządu:

Więcej o:
Komentarze (52)
Wieczorem spotkanie Kaczyńskiego i Morawieckiego z prezydentem. "Konsultacja ws. nowego rządu"
Zaloguj się
 • zd46

  Oceniono 22 razy 22

  Podczas wystąpienia w Sejmie w dniu 12 listopada 2019 roku, podsumowującego działalność ustępującego rządu, pan Morawiecki sprawiał wrażenie mocno podchmielonego albo faceta w transie narkotycznym. Bałakał dziwne rzeczy, nie pierwszy raz, a ponadto nie reagował na słowa Marszałka Sejmu RP pani Witek, był głuchy. Kiedy zareagował, odwracając głowę w stronę marszałka, zrobił to tak, jakby odpędzał się od muchy albo sprawiał wrażenie człowieka, który NIE WIADOMO gdzie się znajduje i po co. W rozmowie z A.Dudą, miał nienaturalnie opuszczoną głowę, ale to nie wyglądało na objawy grypowe tylko ……….. Mam pytanie, czy pan Morawiecki ma problemy z „nadużywaniem używek” a jeśli tak, to czy taki ktoś, może stać na czele rządu RP? Czy to nie jest groźne dla spraw państwa?

 • czechy11

  Oceniono 17 razy 17

  Konsultacja buhahahahahahaha 😂😂😂😂😂

 • notremak

  Oceniono 15 razy 15

  Spotkali się: pokurcz-paranoik, łgarz i lokaj.
  Cała śmietanka, creme de la creme pissu.
  Lekki popłoch?

 • norton2

  Oceniono 15 razy 15

  Oni nie będą całować pierścienia Kaczora tylko doopę lizać !!!
  Żaden kraj na świecie nie ma takiej podległości .
  Dalej będziemy pośmiewiskiem na całej ZIEMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • evergreen111

  Oceniono 15 razy 15

  Dwie bezwolne pacynki czyli Maliniak i Pinokio przyjechały do szefa po instrukcje.

 • def11

  Oceniono 13 razy 13

  - tu macie listę członków rządu
  - oczywiście, coś jeszcze możemy dla pana prezesa zrobić ?
  - kuweta
  - ja biegnę
  - nie, ja !
  - he he , Mariusz będzie zazdrosny

 • samuel_winchester

  Oceniono 12 razy 12

  Nie róbcie sobie jaj!!
  Prezes podyktuje wytyczne, a ciecie będą walczyć, kto pierwszy pierścień pocałuje!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX