PiS wycofuje kandydaturę Stanisława Piotrowicza? Do TK prawdopodobnie trafi były polityk partii

Stanisław Piotrowicz, były prokurator stanu wojennego, najprawdopodobniej nie zostanie członkiem Trybunału Konstytucyjnego. Podejrzewa się, że zamiast niego Andrzej Duda zgłosi Zbigniewa Cichonia - donosi "Rzeczpospolita".

"Do PiS zaczęło docierać, że delegowanie do Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza, byłego prokuratora Jaruzelskiego, to mało przemyślana koncepcja" - pisze dla "Rzeczpospolitej" Tomasz Pietryga. ''Wybór Piotrowicza do TK byłby pójściem na bezpośrednie zwarcie, znakiem, że PiS nie liczy się z niczym, a interes i kariery partyjnych działaczy są ważniejsze niż spokojne funkcjonowanie państwa" - dodaje dziennikarz.

Nowego kandydata na miejsce Piotrowicza ma popierać Andrzej Duda

O tym, że kierownictwo PiS szuka sposobu, by wycofać się z kandydatury Piotrowicza była już mowa w ubiegłym tygodniu. Wtedy Wirtualna Polska informowała, że dla partii największym problem z przeszłości Piotrowicza jest nie jego kariera prokuratorska w czasach PRL, a obrona księdza pedofila. - Prezes nie wiedział, że ten wątek może zniechęcać do niego nawet zwolenników PiS-u. To dużo większy problem niż przeszłość prokuratorska - informował portal, powołując się na anonimowe źródła z Sejmu.

Jak teraz donosi "Rzeczpospolita", kontrkandydata na miejsce Piotrowicza ma Andrzej Duda. "Nieoficjalnie wiadomo, że to on może stać za pojawieniem się kandydatury Zbigniewa Cichonia, byłego już senatora PiS, prawnika, doświadczonego adwokata o dość wyważonych poglądach, a na pewno nie budzących większych kontrowersji" - czytamy.

Sam Cichoń w ubiegłym tygodniu decyzji co do członkostwa w TK nie podjął, jednakże zgodnie z najświeższymi doniesieniami teraz ponoć oznajmił, że nie ma nic przeciwko - jeśli poparliby go koledzy. 

Cichoń był obrońcą w procesach politycznych, działał w Solidarności. Jest zwolennikiem pro-life.

Jako obrońca i promotor praw człowieka uznaje wartość życia i rodziny za fundament wszelkich praw. Obejmuje to poszanowanie życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci, jak i prawo do godnego poczęcia i małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Postawę pro-life senator zawsze reprezentował w swej działalności zawodowej, jak i podczas pełnienia swojej funkcji senatora

- pisze Cichoń na swojej stronie internetowej. To nie bez znaczenia dla PiS, bo TK może niebawem orzekać ws. ustawy aborcyjnej. O wycofaniu kandydatury Krystyny Pawłowicz oraz Elżbiety Chojny-Duch nie ma mowy.

Kadencja obecnych sędziów Trybunału Konstytucyjnego kończy się 3 grudnia.

Więcej o:
Komentarze (121)
PiS wycofuje kandydaturę Stanisława Piotrowicza? Do TK prawdopodobnie trafi były polityk partii
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 56 razy 54

  Dziadowi właśnie WYGASŁ o północy immunitet. Jeżeli Platforma MA jaja, to już któryś z jej prawników powinien składać na Piotrowicza donos do prokuratury. Choćby za skandaliczne chronienie księdza "teofila" z Tylawy

 • norman67

  Oceniono 36 razy 34

  Duda - prezydent Piotrowiczów, Banasiów, Kuchcińskich. Patron wszelkiej swołoczy.

 • jurand48

  Oceniono 31 razy 31

  Wychodzi na to ,że była PZPR miała dobre kadry ….Piotrowicz , Czabański ,Kryże ….. PiS czerpie całymi garściami...

 • owca888

  Oceniono 29 razy 29

  A przy CHAMCE obstajecie? To się obróci przeciwko wam. I dobrze.
  Będziecie kwiczeć, a pierwszy duda, tak samo jak wczoraj karczewski. Kwiczeć jak urażone ś.winie odrywane od koryta.

 • robson15

  Oceniono 23 razy 23

  Tow. Piotrowicza odsuną ale zostaje tłusta Krycha, wiec niewiele się zmieni.
  Poza tym bądźmy poważni nie istnieje już TK. Twór który nosi tą nazwę jest tylko pisowską wydmuszką z 'odkryciem towarzyskim" kurdupla, czyli Wolfgangową na czele. Jest to twór całkowicie posłuszny kurduplowi z Nowogrodzkiej, który uzna każdą bzdurą za zgodną z Konstytucją RP , którą sobie kieszonkowy dyktatorek wymyśli. Zasiadają w nim poza tym bezprawnie sędziowie dublerzy gdy trzech prawidłowo wybranych czeka na zaprzysiężenie przez Adriana. Więc czy wejdzie do tego tworu Cichoń czy tow. Piotrowicz niewiele to zmieni.

 • czechy11

  Oceniono 21 razy 21

  Pawłowicz w Yrybunale Konstytuvyjnym czyli PZPRówa, resortowy bahor, ordynarna chamska prostaczka, wyzywająca ludzi TO PRAWDZIWA MORDA PISU. Jej kandydatura to naplucie w twarz: PRZYZWOITOSCI, PIĘKNU I CZŁOWIECZEŃSTWU

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 21

  Wart pac pałaca :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX