Karczewski żegna się z funkcją marszałka Senatu. "Czuję się osobiście urażony"

- Sam osobiście czuję się nieco urażony, bo niezwykle dbałem o to, żeby wszyscy senatorowie Platformy Obywatelskiej mogli się wypowiadać, debatować, dyskutować - powiedział Stanisław Karczewski w TVN 24 w kontekście słów Tomasz Grodzkiego na temat poprzedniej kadencji. Były marszałek Senatu zbulwersowany był również tym, że do mediów wyciekł protokół z głosowania w izbie wyższej.

Pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji budziło ogromne emocje. O fotel marszałka wyższej izby parlamentu walczyło dwóch kandydatów - Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej i Stanisław Karczewski z PiS. Ostatecznie 51 senatorów zagłosowało za Grodzkim, za Karczewskim zaś 48, a niezależna senator Lidia Staroń wstrzymała się od głosu.

Karczewski mówi o "niegodziwości"

Karczewski przyjął porażkę z bólem. Najpierw powiedział, że jest zbulwersowany, ponieważ "jeden z senatorów PO, senator Dunin sfotografował protokół [z głosowania - red.] i wysłał go do Onetu". - Wysłał przed ogłoszeniem, obraził wszystkich senatorów, postąpił niezgodnie z godnością senatora, bo my powinniśmy być pierwszymi, którzy usłyszą, jakie są wyniki, a nie - z całym szacunkiem - czytelnicy Onetu - ocenił Karczewski, którego słowa cytuje Interia.pl.

Zapowiedział, że będzie rozmawiać o tym incydencie z marszałkiem Grodzkim. - Nie może dochodzić do takiej sytuacji, to niegodziwość. Bardzo nas to dotknęło. Sam jestem senatorem piątą kadencję, nigdy nie mieliśmy z czymś takim do czynienia i mam nadzieję, że w stosunku do pana senatora zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje. Zgłosimy tę sprawę również do komisji regulaminowej - poinformował.

Bardziej refleksyjny ton przybrał w rozmowie w TVN 24. - Chciałbym, żeby te emocje opadły, żebyśmy mogli prowadzić tutaj dialog polityczny. Liczę na to, że jako wicemarszałek, że jak lekarz z lekarzem, chirurg z chirurgiem dogadamy się - mówił w były już marszałek Senatu. Jednocześnie dodał, że "osobiście czuje się nieco urażony".  - Nigdy nie ograniczałem czasu, nigdy nie wyłączałem mikrofonów. Szkoda, że tego nie pamiętają. Tu była pełna swoboda prowadzenia debaty politycznej. Przykro mi, że tego nie dostrzeżono - mówił. 

Więcej o:
Komentarze (839)
Karczewski żegna się z funkcją marszałka Senatu. "Czuję się osobiście urażony"
Zaloguj się
 • 13sw

  Oceniono 243 razy 235

  Nigdy nie wyłączał mikrofonów! To najlepsza ocena, że nawet największe pisowskie niedojdy dobrze wiedzą, że to co wyprawiają marszałkowie PiS w polskim Sejmie to jest skandal, wstyd i bezprawie.

 • mariami

  Oceniono 214 razy 206

  Ależ dobrodziej, nie wyłączał mikrofonów i pozwalał nielicznym senatorom opozycji zabrać głos.

 • 1pastafarianin

  Oceniono 172 razy 162

  Jak z senatu zrobił maszynkę do klepania bubli prawnych PISuaru to nie czuł się wtedy urażony.
  Podła dwulicowa szuja...

 • zapomorski12

  Oceniono 137 razy 129

  Aż tak zarozumiały i nadęty człowiek, że głosi nieprawdą bez żadnego zająknięcia. Nie proszę pana, nie był pan obiektywny i nie przestrzegał pan demokratycznych reguł. Dla pana, tylko przedstawiciel PiS miał rację, a nie opozycjonista. Przyniósł pan wstyd uczciwej i prawej kadrze profesorskiej w całej sferze nauki w Polsce. Nie jest pan jedyny zresztą, co tym bardziej boli

 • niko8472

  Oceniono 132 razy 128

  Odlot...

  "Były marszałek Senatu zbulwersowany był również tym, że do mediów wyciekł protokół z głosowania w izbie wyższej."

  Aha, o jawności sprawowania wadzy danej przedstawicielom pan były zapomniał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX