Wybrano marszałka Senatu X kadencji. Tomasz Grodzki wygrał ze Stanisławem Karczewskim

Tomasz Grodzki został marszałkiem Senatu. W imiennym głosowaniu poparło jego kandydaturę 51 senatorów. Przedstawiciel Platformy Obywatelskiej wygrał ze Stanisławem Karczewskim, który uzyskał 48 głosów.

O fotel marszałka Senatu walczyło dwóch kandydatów - Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej i Stanisław Karczewski z PiS. 51 senatorów zagłosowało za Grodzki, 48 za Karczewskim, jeden przedstawiciel izby wstrzymał się od głosu.

Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu

Kandydaturę Tomasza Grodzkiego przedstawił wcześniej Bogdan Klich. - Większość z nas na tej sali miała okazję go poznać z dobrej strony. To człowiek, którego droga życiowa układa się w jedną całość, ma swoją ciągłość - mówił Klich. - Profesor Tomasz Grodzki ma za sobą epizod, który jest ważny dla mojego pokolenia, mianowicie epizod pracy opozycyjnej - dodał. Przypominał, że Grodzki był jednym z przywódców strajków studenckich. 

>>> Tomasz Grodzki marszałkiem Senatu. Tak wyglądało ogłoszenie wyników głosowania

W imieniu klubu PiS kandydaturę Stanisława Karczewskiego zgłaszał senator Michał Seweryński. Seweryński przypomniał, że Karczewski jest w Senacie już piątą kadencję. Dużo mówił o karierze medycznej Karczewskiego. - Wszyscy poznaliśmy pana marszałka Stanisława Karczewskiego jako człowieka o wielkiej energii, pracowitego i opanowanego. Prace naszej izby prowadził spokojnie, z poszanowaniem regulaminu. Dbał o to, by opinia publiczna była informowana o pracach izby - mówił Seweryński. Według senatora, dzięki Karczewskiemu wzrosła ranga Senatu. - Jego doskonałe kontakty szefami parlamentów wielu krajów tworzą dziś wartość dodaną w naszej dyplomacji - mówił.

Więcej o:
Komentarze (329)
Wybrano marszałka Senatu X kadencji. Tomasz Grodzki wygrał ze Stanisławem Karczewskim
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 87 razy 73

  Opozycja przeszła głosowanie suchą nogą. Obeszło się bez kałuży. Gratulacje. I tradycyjnie, Stasiek pakuj graty!

 • aala43

  Oceniono 61 razy 53

  haha, no, cóż pan Karczewski będzie chyba jednak musiał zrezygnować z willi na koszt podatnika zamieszkiwanej... i dobrze tak temu hipokrycie!!!

 • renegate60

  Oceniono 40 razy 40

  Co tu wiele ukrywać, doskonała wiadomość dla demokracji w Polsce. Skończyły się czasy ze Senat to posłuszna maszynka do głosowania w ręku kieszonkowego dyktatorka z Nowogrodzkiej. Oczywiście to początek drogi przywracania normalności w kraju. Przed nami wybory prezydenckie które mam nadzieję sprawią że będzie uczyniony następny wielki krok w przywracaniu praworządności, przestrzegania Konstytucji RP. Żeby tak się stało konieczna jest wygrana kandydata opozycji demokratycznej z Dudą.

 • bogdan19741974

  Oceniono 40 razy 38

  ale wycie prawactwa,widok swoloczy siedzacej kiedy zrozumieli ze opozycja wygrala bezcenny,imbecyle pisowscy,koniec buty

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 39 razy 35

  Wyjątkowo cieszę się z wyboru Profesora Grodzkiego.
  Pan Karczewski, który w wyjątkowo obrzydliwy sposób upokarzał polskich pracowników medycznych, może teraz popracować dla idei.

 • an_ma_o

  Oceniono 36 razy 32

  Karczewski słyszałeś dziadu takie powiedzenie : " pycha kroczy przed upadkiem ..." ? ...a teraz spi€rd@laj z willi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX