Kaczyński dziękuje, "że tak rozpoczyna się Sejm". O Senacie: Mamy najwięcej reprezentantów

Jarosław Kaczyński w Sejmie mówił o końcu "totalnej opozycji". Dziękował posłom za to, że "tak rozpoczyna się ta kadencja". Mniej pojednawczy ton przyjął, gdy mówił o Senacie. - Oczywiste jest to, że Prawo i Sprawiedliwość ma najwięcej swoich reprezentantów w Senacie. Z tego muszą być wyciągnięte pewne wnioski - powiedział.

Jarosław Kaczyński wszedł na mównicę tuż przed głosowaniem nad kandydaturą Elżbiety Witek na marszałka Sejmu. - Z wielką radością wysłuchałem oświadczeń partii, a także i koła. I podsumowałbym to tak: koniec opozycji totalnej. Jeśli tak rzeczywiście będzie, to będzie to wielki postęp w życiu publicznym i zmiana, której oczekuje społeczeństwo, zmiana w interesie polskiej demokracji, społeczeństwa, narodu i polskiej przyszłości - powiedział prezes PiS. - Bardzo proszę, by nie były to tylko słowa, ale i czyny - dodał.

Sejm nowej kadencji. Jarosław Kaczyński dziękuje

Prezes PiS stwierdził, że wystąpienia klubów opozycji "zawierały też elementy, z którymi nie można się zgodzić". - Pewne elementy, które można by określić jako reprymenda, strofowanie. Otóż w tym przypadku podtrzymujemy nasze zdanie, że większość ma prawo powołać rząd, ma prawo powołać marszałka i ma prawo rządzić, to znaczy realizować swoją agendę, oczywiście w kulturalnej, merytorycznej dyskusji i przyjmując merytoryczne argumenty innych - mówił Kaczyński.

>>> Macierewicz zainaugurował posiedzenie Sejmu. Hymn zaśpiewał, jak Górniak w Korei

Kaczyński: W Senacie PiS ma najwięcej reprezentantów

Jak stwierdził, "oczywiste jest, że klubem, który ma najwięcej swoich reprezentantów w izbie wyższej naszego parlamentu, czyli w Senacie jest Prawo i Sprawiedliwość". - Z tego muszą być wyciągnięte pewne wnioski - powiedział. 

Na koniec swojego wystąpienia Kaczyński podkreślił: - Bardzo dziękuję za to, że tak rozpoczyna się ta kadencja Sejmu. Mam nadzieję, że to nie tylko początek, to po prostu trwała zmiana w naszym życiu publicznym.

Więcej o:
Komentarze (160)
Kaczyński dziękuje w Sejmie, "że tak rozpoczyna się kadencja". O Senacie: Mamy najwięcej reprezentantów
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 57 razy 55

  Na opozycję głosowało 0 2,5 miliona wyborców więcej niż na PiS. Z tego wyciągnij wnioski, mały człowieczku.

 • marrob

  Oceniono 24 razy 22

  Już niedługo "suweren" zacznie krzyczeć "znajdzie się kij na Kaczyńskiego ryj". Zakład?!

 • polakadam

  Oceniono 24 razy 22

  Wygraliście wybory bo ludzie poparli wasze posunięcia socjalne.
  Ale nie dale wam to prawa do narzucania ludziom swojej wizji świata.
  Kaczej wykletej ideologii i chrześcijańskiego kłącza. W tych sprawach ludzie decydują indywidualnie.

 • wolak007

  Oceniono 28 razy 22

  Do prezesa weszchwolaków!

  Koryto wasze, ulice nasze i Senat!...

 • 2stan13

  Oceniono 22 razy 18

  Do @adam_szechter. Tylko osoba o małym rozumku, czyli idiota może tak myśleć i twierdzić, przy braku jakichkolwiek podstaw do takiego stwierdzenia, a fakty świadczą coś wręcz przeciwnego! W historii ostatnich trzech dekad po roku 1990 nie było w Naszej Ojczyźnie Rzeczpospolitej Polsce większego szkodnika nisz prezes PiS Jarosław K. Natomiast jednoczesne odmawianie patriotyzmu Donaldowi T. świadczy dobitnie o Twojej miałkości i braku szacunku do innych Obywateli RP!

 • elzbietttta

  Oceniono 16 razy 16

  Najpierw wymyślił „totalną opozycję”, teraz ją zakończył, za chwilę będzie pokrzykiwał coś o „mordach zdradzieckich”. Lelum poległym i bajki z mchu i paproci. Tylko Polski żal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX