Elżbieta Witek marszałkiem Sejmu. Posłanka rekomenduje: Krucha, delikatna, ale twarda i z charakterem

Elżbieta Witek w rozpoczynającej się kadencji będzie marszałkiem Sejmu. Jej sylwetkę przedstawiła Marzena Machałek. - Krucha, delikatna, ale twarda i z charakterem, przed którą na baczność stawał niejeden generał - mówiła posłanka.

Za było 314 posłów, przeciw 11, wstrzymało się 134. Kandydaturę Elżbiety Witek, jedynej kandydatki na marszałka, przedstawiała posłanka i wiceminister edukacji Marzena Machałek. - Jestem wzruszona, mam wielką przyjemność rekomendować Elżbietę Witek na funkcję marszałka Sejmu IX kadencji - zaczęła Machałek.

>>> Macierewicz zainaugurował posiedzenie Sejmu. Hymn zaśpiewał, jak Górniak w Korei

Elżbieta Witek wybrana na marszałka Sejmu

Jak stwierdziła, dotychczas Witek "wykazała się ogromną sprawnością organizacyjną, opanowaniem oraz wysoką kulturą osobistą". Machałek wymieniła stanowiska, które do tej pory zajmowała Witek. Wspomniała też o tym, że Witek była "lubianym przez uczniów nauczycielem i cenionym dyrektorem szkoły w Jaworze". 

>>> Pierwsze posiedzenie Sejmu [NA ŻYWO]

Machałek nie ustawała w zasypywaniu Witek komplementami. Wspominała jej działalność opozycyjną. - Wykazała się odwagą, a nawet męstwem, gdy jako młoda dziewczyna za tę działalność została aresztowana i więziona. Krucha, delikatna, ale twarda i z charakterem, przed którą na baczność stawał niejeden generał.

Kaczyński o końcu totalnej opozycji

Po wystąpieniach posłów z klubów opozycyjnych głos zabrał też Jarosław Kaczyński. - Z wielką radością wysłuchałem oświadczeń partii, a także i koła. I podsumowałbym to tak: koniec opozycji totalnej. Jeśli tak rzeczywiście będzie, to będzie to wielki postęp w życiu publicznym - powiedział prezes PiS. - Bardzo proszę, by nie były to tylko słowa, ale i czyny - dodał.

Jak stwierdził, "z niektórymi słowami nie da się zgodzić". - Podtrzymujemy nasze zdanie, że większość ma prawo powołać rząd, ma prawo powołać marszałka i ma prawo rządzić - dodał. 

Więcej o:
Komentarze (47)
Elżbieta Witek marszałkiem Sejmu. Posłanka rekomenduje: Krucha, delikatna, ale twarda i z charakterem
Zaloguj się
 • nowyemeryt

  Oceniono 15 razy 13

  Pani Witek rozpoczyna pracę z grzechem pierworodnym.
  Nie ujawniła list poparcia sędziów do KRS !!!

 • ola-blue

  Oceniono 14 razy 10

  Z wstydu bym się spalia przed własnymi dziećmi, rodziną i sąsiadami, wiążąc się z pisią sitwą. Co za upadek - przynależeć do oszustów, kłamców, stada kczych marionetek.

 • marymania

  Oceniono 11 razy 9

  Krucha. delikatna i głupia jak but. To ta co się uczyła o zbrodni w Katyniu z przedwojennych książek. LOL

 • urian

  Oceniono 10 razy 8

  A PSL-owi to nie przeszkadza, że Witek nie realizuje wyroku sądu w sprawie list do KRS i że zamyka Sejm przed dziennikarzami. PSL głosował za Witek. Przewidywałem, że Kamysz rozbijając Koalicję opozycyjną i wiążac się z Kukizem to realizował polecenia Kaczyńskiego. Kamysz sprzedał się Kaczyńskiemu ! Ciekawe po jakim kursie liczył te 30 judaszowych srebrników.

 • aronia0

  Oceniono 10 razy 8

  Pacynka. Zobi to, co kaze prezes. Zero inicjatywy i wlasnego zdania. Dlatego ja wybrali.

 • zbyszek702

  Oceniono 9 razy 7

  Co ją wyróżnia w sekcie PiS? Umie kłamać jak pozostali ale z urokiem.

 • polak666maly

  Oceniono 11 razy 7

  to tak jak krysztal. Tez umoczona w przestepstwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX