Kosiniak-Kamysz: Trzeba sprawdzić, czy Andrzeja Dudy nie należy postawić przed Trybunałem Stanu

- Trzeba sprawdzić, czy Andrzeja Dudy nie należy postawić przed Trybunałem Stanu - mówi lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w "Rzeczpospolitej". Jak podkreśla, wierzy, że w nadchodzących wyborach mógłby pokonać urzędującego prezydenta. - Dawid pokonał Goliata, mogę i ja - zaznacza.

Władysław Kosiniak-Kamysz, który jako pierwszy ze wszystkich potencjalnych kandydatów oficjalnie ogłosił swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich, udzielił wywiadu "Rzeczpospolitej". Odnosi się w nim do dobrego wyniku PSL w wyborach parlamentarnych (wraz z Kukiz'15 jego partia zdobyła 8,55 procent głosów, wprowadzając do Sejmu 30 posłów). - Zrobiliśmy jeden z najlepszych wyników w historii PSL. Udowodniliśmy, że ciężka praca popłaca, i idziemy za ciosem. Od wyborów, gdziekolwiek się pojawię, to słyszę „Władek, musisz!" [kandydować w wyborach prezydenckich - red.]- mówi.

Duda przed Trybunał Stanu? Kosiniak Kamysz: Trzeba sprawdzić

Lider ludowców podkreśla, że chce być "prezydentem wszystkich Polaków". Liczy też, że mógłby zostać wybrany na wspólnego kandydata całej opozycji, choć Platforma Obywatelska nie dała na razie sygnału, że bierze taką opcję pod uwagę. Kosiniak-Kamysz twierdzi, że to właśnie on ma szansę pokonać urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę, jeśli ten zdecyduje się ubiegać o reelekcję.

Wiem, jakiej prezydentury chcę. Nie może być tak, że nad pierwszą osobą w państwie stoi prezes partii. Andrzej Duda przez cztery lata udowodnił, że jest niesamodzielną głową państwa
Dawid pokonał Goliata, mogę i ja. Wiem, że to nie będzie równa walka

- mówi. Na pytanie, czy Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu, odpowiada z kolei: - Za niezaprzysiężenie prawidłowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego należałoby sprawdzić, czy głowy państwa nie należy postawić przed Trybunałem Stanu.

Lider ludowców krytycznie odnosi się też do decyzji o podwyższeniu wieku emerytalnego, która została podjęta w czasie, gdy PSL rządziło razem z Platforma Obywatelską. - Podniesienie wieku emerytalnego było błędem i do tego nie ma powrotu. Jeśli Polacy wybraliby mnie na prezydenta, zablokowałbym każdą próbę powrotu do wyższego wieku emerytalnego - kwituje Kosiniak-Kamysz. 

Więcej o:
Komentarze (134)
Kosiniak-Kamysz: Trzeba sprawdzić, czy Andrzeja Dudy nie należy postawić przed Trybunałem Stanu
Zaloguj się
 • R Z

  Oceniono 31 razy 21

  Z całym szacunkim, ale nic by Pan nie zablokował. Podniesienie wieku emerytalnego jest nieuchronne. Nie czarujmy się, społeczeństwo się starzeje, coraz mniejbludzi pracuje. Są dwie drogi do uchronienia Polaków od głodowych emerytur: likwidacja przywilejów rodem z PRL lub podniesienie wieku emerytalnego. Nic innegi nie uratuje systemu przed upadkiem. A każde weto można odrzucić.

 • manren

  Oceniono 26 razy 20

  Znacznie lepsze byłoby postępowanie w sprawie karnej przed sądem powszechnym, bo Trybunał Stanu to kicha

 • jezierskiadam

  Oceniono 27 razy 19

  Duda promuje brednie Macierewicza.

 • 500nakrowe

  Oceniono 28 razy 18

  I mówi to gość, który jako jedyny z opozycji (bo przecież KUPIS15 to nie opozycja), biegał do pałacu na każde zawołanie Adriana, który pod publikę TVPis, udawał, że "konsultuje się z opozycją". 🙂 Śmieszny, kościółkowy Kamysz, który wziął na swoje listy faceta, dzięki pomocy którego zniszczono KRS i próbowano całkowicie zniszczyć SN.... Wiesz co Panie Kamysz... A weź się Pan.....

 • polak666maly

  Oceniono 23 razy 17

  alez to oczywista oczywistosc, cytujac szczerbatego Gnoma.

 • ona_ona_80

  Oceniono 24 razy 14

  Przed TS stawia się zdrajców. Wczoraj z tym zdrajcą się jednałeś i składałeś razem kwiaty. Jak to o tobie świadczy, Władek?
  Żenada

 • tcas

  Oceniono 16 razy 10

  Nie tylko Maliniak ma kwalifikacje do postawienia przed Trybunał Stanu, ale cała wierchuszka mafii pod nazwą PiS, tez do tego się kwalifikuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX