Jachira oburzona SMS-em z zaproszeniem na mszę. "Nie dałam zgody". Jest reakcja CIS

Klaudia Jachira ma problem z SMS-em, który jej zdaniem miał świadczyć o dziwnych priorytetach w Sejmie. Spotkało się to z reakcją szefa CIS, który wytłumaczył przyszłej posłance, że kontaktowanie się w taki sposób z parlamentarzystami to nic nowego.

Klaudia Jachira, wybrana z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu, poskarżyła się na Twitterze, że nadal nie ma porządku obrad na pierwsze posiedzenie IX kadencji Sejmu. Za to - relacjonowała - otrzymała informacje na temat mszy przed posiedzeniem:

Nadal nie mam porządku obrad, ale dostałam SMS: "W dniu posiedzenia Sejmu nowej kadencji serdecznie zapraszam posłów na mszę św. o 8.30 w kaplicy sejmowej ks. Piotr Burgonski Duszpasterz Parlam. RP".

Klaudia Jachira komentowała tę sytuację stwierdzeniem, że Sejm ma najwidoczniej "takie priorytety" i dopytywała, kto przekazał jej numer księdzu. "Kto przekazał mój numer komórki ks. PB? Nie dałam zgody" - skwitowała.

>>> W Sejmie rządzi PiS, ale w Senacie prawdopodobnie opozycja. Co może w izbie wyższej?

Przyszła posłanka (jeszcze nie było zaprzysiężenia) nie zauważyła, że już od 6 listopada na stronach Sejmu jest informacja o tym, że pierwsze posiedzenie rozpocznie się o godz. 12. Co ważne: trudno, by przygotowano harmonogram obrad, ponieważ pierwsze posiedzenie parlamentu rządzi się swoimi prawami i podczas niego wyłaniany jest np. skład Prezydium Sejmu.

Szef CIS odpowiada Jachirze: System SMS działa od lat

Do tych zastrzeżeń odniósł się szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka, który wskazał, że takie informacje, jak ta o mszy, są kolportowane przez Kancelarię Sejmu.

Tego typu komunikacja służy powiadamianiu posłów o różnego rodzaju sprawach, związanych z parlamentem (przede wszystkim z posiedzeniami izby, ale nie tylko). System SMS działa od wielu lat

- napisał Grzegrzółka.

Więcej o:
Komentarze (762)
Klaudia Jachira oburzona SMS-em z zaproszeniem na mszę. "Nie dałam zgody". Jest reakcja CIS
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 174 razy 144

  Kobieta z jajami pośród bigotów i dewotek zasiadających w ławach poselskich.

 • plastikpiokio

  Oceniono 163 razy 131

  jest obowiązkowa chrystianizacja narodu i mysleli że klaudia się nawróci .

 • ochujek

  Oceniono 112 razy 96

  Nie dotarło że żyje w państwie wyznaniowym? Na pewno o tym wie tylko nie spodziewała się że polecenia idą tą drogą. Suweren jest sterowany radiem.

 • Sieniek AJ

  Oceniono 100 razy 88

  Brawo Klaudia! Walcz o swoje, walcz o nasze. Precz z indoktrynacją wyznaniową.

 • mirek11768

  Oceniono 97 razy 71

  To kto wysłał tego sms-a ?. Kancelaria czy ksiądz ?. Jeżeli kancelaria to w/g mnie jest ok. Ale jeżeli klecha dostaje z kancelarii prywatny numer posłanki to już jest w/g mnie ,,udostępnianie prywatnych danych osobie nieupoważnionej'' i za to grzegżółka powinien beknąć. No ale to są standardy pislamskie, to wszystko jest cacy :(

 • bzdziszewiak2

  Oceniono 81 razy 65

  Brawo Pani Posłanko! Msza najważniejsza? No to w tym sejmie już tak nie będzie. Nie będzie już zero-jedynkowo. Będzie się działo, będzie ostro, ale i merytorycznie. Analfabeci z PiS będą zmuszeni do nauki demokracji, tolerancji i poszanowania prawa.

 • hiperon59b

  Oceniono 67 razy 59

  Jak Prezes z pisią zgrają jeszcze trochę porządzi to wszyscy będą dostawać SMS-y z przypomnieniem o obowiązku bycia na mszy w każdą niedzielę i święta. Ale może Polacy doczekają czasów (tak jak w Irlandii) że kościoły zostaną zagospodarowane na cele mieszkaniowe a tylko nieliczne pozostaną dla garstki wiernych czarnej sekty.

 • jakapral

  Oceniono 60 razy 54

  Msza, to bardzo ważna sprawa związana z parlamentem? A może powinna to być prywatna sprawa każdego parlamentarzysty? Msza nie jest częścią pracy parlamentarzystów.
  Co to w ogóle jest „duszpasterz parlamentarzystów”? Jakie posiada kompetencje i jaka jest mu wypłacana pensja z pieniędzy publicznych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX