Włodzimierz Czarzasty zapowiada konsolidację lewicy. "Zdarzyła się rzecz bezprecedensowa"

- Zdarzyła się rzecz bezprecedensowa. Rada Krajowa w głosowaniu jednomyślnym zgodziła się na konsolidację lewicy oraz na połączenie partii lewicowych - oświadczył przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty. Według zapowiedzi polityka na począku dojdzie do połączenia SLD i Wiosny. Partia Razem "pójdzie swoją drogą".

- Rada Krajowa SLD jednogłośnie zgodziła się na konsolidację lewicy oraz na połączenie partii o charakterze lewicowym - powiedział Czarzasty podczas konferencji prasowej. Jak zapowiedział przewodniczący SLD, 14 grudnia odbędzie się konwencja, która przyjmie umożliwiające konsolidację zmiany w statucie SLD.

Czarzasty: celem lewicy jest rządzenie lub współrządzenie

Czarzasty podkreślił, że SLD jest już po "zaawansowanych rozmowach" z Wiosną Roberta Biedronia. Dodał, że Sojusz zaprasza również "wszystkie inne struktury, które będą chętne do organizacyjnej konsolidacji". Jednocześnie poinformował, że wspólnie z kierownictwem Partii Razem ustalono, że Razem nie będzie brało udziału w zapowiadanej konsolidacji.

- To nie jest tak, że się lewica nie dogaduje, ale taką po prostu podjęliśmy decyzję, tak samo jak zdecydowaliśmy o powołaniu wspólnego klubu parlamentarnego. [...] Partia Lewica Razem idzie swoją drogą, która jest przez nas absolutnie szanowana i z nami ustalona - tłumaczył.

Czarzasty zapowiedział, że wszystkie partie lewicy będą współpracować w parlamencie i wyborach prezydenckich. Stwierdził również, że konsolidacja i współpraca mają prowadzić do zrealizowania celu lewicy, którym jest "objęcie rządów lub współrządzenie krajem za 4 lata". - Mówię o tym ze skromnością, ale też z pewnością siebie. Cztery lata temu, również w tej sali, na posiedzenie Rady Krajowej SLD ustaliliśmy, że naszym celem jest powrót lewicy do Sejmu i to się stało - dodał polityk.

Więcej o:
Komentarze (153)
Włodzimierz Czarzasty zapowiada konsolidację lewicy. SLD i Wosna połączą się, Razem "pójdzie swoją drogą"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 45 razy 27

  Bardzo dobrze że w końcu ludzie nie podzielających tzw katolickich wartości mają swoją reprezentację w Sejmie. Takich ludzi jest coraz więcej i ciagle przybywa. Kościół stracił swój mandat społeczny po aferach które pokazały że on sam olewa zasady które rzekomo są zapisane w Ewangelii. Ta zepsuta instytucja nawołuje owieczki do posłuszeństwa temu co wymyslą gdy tymczasem sami mają to gdzieś. To szczyt cynizmu . Ale mamy XXI wiek i naród nie jest już chłopem pańszczyźnianym żeby miał ich słuchać. Po stu latach od wyzwolenia się od zaborców czas wyzwolić się od kleru.

 • marekbeatlemarek

  Oceniono 33 razy 19

  Tylko wspólna Lewica może uratować Polskę.
  Inaczej przepadniemy przez pis i kk.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 17 razy 13

  Zagryzają się w zjednoczonej partii prawicowej. Gowin żre się ,choć sie boi,Ziobro pluje,ale ma granaty na pisowską swołocz rządową,więc Jarek siedzi cicho,Banaś ma pistolecików co nie miara na prezesa, tamten podkulił ogonek i cicho sza....Taka to rzeczywistość błazeńskiego Rządu.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 20 razy 12

  a kiedy PO się zjednoczy z Pisem? partie kościelne powinny trzymać się razem, najlepiej za jajka ministranta.

 • jurek4491

  Oceniono 12 razy 12

  No to gratulacje SUPER , prawica przez wiele lat był podzielna i dostawali baty , to jest dobry przykład .

 • precz_z_komunia

  Oceniono 24 razy 8

  Czyli znów Razem ale osobno :-)
  PZPR jest teraz na "prawicy"
  Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej :-)
  Tak nazywa się koalicja komuchów z PiS z planktonem katobolszewickim :-)

 • a100

  Oceniono 11 razy 7

  Mocna lewica to jedyna nadzieja na ratunek dla Polski. POPISy kolesi co spali w Gdańsku na styropianie czas zakończyć i surowo osądzić.

 • kapitan23j

  Oceniono 6 razy 6

  Razem jak zwykle osobno. :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX