Komentarze po prezentacji nowego rządu. "Morawiecki staje się premierem malowanym"

- Panowie byli już zmęczeni sami sobą. Brak było w tym werwy - tak piątkową konferencję prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego skomentował europoseł PO Radosław Sikorski. Szef rządu przedstawił kandydatów na ministrów w przyszłym rządzie.

- Jestem przekonany, że nasz rząd będzie sprawną drużyną, którą będzie współpracowała ze sobą dla realizacji celu, którym jest polska wersja państwa dobrobytu - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji, w trakcie której zaprezentował skład przyszłego rządu.

Nowymi ministrami mają być: Jacek Sasin jako szef ministerstwa nadzoru właścicielskiego, jako szef resortu finansów - Tadeusz Kościński, jako szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej - Marlena Maląg. Ministrem środowiska ma zostać Michał Woś, dotychczasowy minister do spraw pomocy humanitarnej, a szefem resortu ds. klimatu - Michał Kurtyka. Szefową ministerstwa do spraw funduszy unijnych zostanie Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

 

"Panowie byli już zmęczeni"

- Szczytem amatorszczyzny jest dostosowywanie struktury ministerstw, aby zaspokoić apetyty koalicjantów. Najlepszym tego przykładem jest Michał Woś, który zdaje się być ekspertem od wszystkiego: najpierw od sprawiedliwości, potem od pomocy humanitarnej, a teraz od lasów - skomentował zmiany w rządzie w rozmowie z Wirtualną Polską poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka.

Jak dodał, objęcie przez Jacka Sasina ministerstwa zajmującego się nadzorem właścicielskim "to wielki skok na spółki skarbu państwa" i "dbanie o partyjne synekury".

Z kolei europoseł PO Radosław Sikorski w TVN24 zwrócił uwagę na to, że do ogłoszenia nowego składu rządu doszło w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej.

- Wypadałoby to robić w Sejmie, który jest władzą zwierzchnią. Po drugie, panowie [Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki - red.] wpadają w nowomowę, zabrakło mi takiego stwierdzenia, "żeby Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej". Po trzecie, panowie byli już zmęczeni sami sobą. Brak było w tym werwy - stwierdził Sikorski.

"19 mężczyzn i trzy kobiety - skład rządu nie tylko tym smuci. Pozostali Gliński, Piontkowski, Ziobro - kurs na cenzurę, regres i inwigilację utrzymany" - napisała na Twitterze Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej.

"Rekonstrukcja rządu wzmacnia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Sasin, Kamiński, min.finansów, oddzielenie od środowiska części finansowej. Wzmocniona Solidarna Polska i Porozumienie. Po tej rekonstrukcji Premier Mateusz Morawiecki staje się premierem malowanym" - skomentował poseł PSL Marek Sawicki.

Więcej o:
Komentarze (242)
Komentarze po prezentacji nowego rządu. "Morawiecki staje się premierem malowanym"
Zaloguj się
 • almagus

  Oceniono 68 razy 52

  Wybrał prezes nam premiera. To co wybrał czyta tera.
  Oni bendom jak te wieże. I się uczom jak harcerze.
  Oni bendom.
  Mojom srebrnom.

  almagus

 • 600ps

  Oceniono 51 razy 43

  Bezzebny prezes i klamczuch dokonali prezentacji rzadu parti klamczuchów, obludników i zlodzieji. Takiego rzadu jeszcze w tym kraju nie bylo, rzad ten zniszczy ten kraj, rozkradnie i doprowadzi do upadku.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 46 razy 36

  Morawiecki: "dla realizacji celu, którym jest polska wersja państwa dobrobytu". Super dobrobyt, w którym młoda nauczycielka nie ma za co kupić nowej kurtki, gdy stara się porwie. Pinokio już całkiem buja w obłokach.

 • vito60

  Oceniono 43 razy 35

  Znowu ta "Polska wersja państwa dobrobytu"? Ja tam wolę normalną normalnej wersję.

 • karo80.0

  Oceniono 35 razy 29

  A niby kiedy prymitywny kłamca Morawiecki był "prawdziwym premierem"? Jak można popełniać wciąż ten sam błąd, czyli liczyć na cywilizowany rząd w wykonaniu... PiS?

 • drdr2

  Oceniono 38 razy 28

  a do tej pory to był niby samodzielny?

 • romangrzybek

  Oceniono 23 razy 21

  Co to znaczy że Morawiecki będzie premierem malowany? On premierem malowanym jest od samego początku. Bo co ten premier robił. Bo gdy temu udającemu premiera Morawieckiemu KCPIS zmienił ministra rolnictwa pan Morawiecki akurat objeżdżał Polskę głosząc chwałę PISu i już nawet nie obiecując bo dawno obiecał wszystkim wszystko tylko opowiadając swoje sny jak to po 20 latach rządów PISu będzie wspaniale. I KCPIS powołało mu nowego ministra. Co wtedy zrobił Premier Morawiecki. Nawet nie przerwał swego propagującego chwałę PISu objazdu Polski. Podobno nawet był nieobecny na jego zaprzysiężeniu bo w jakimś Pcimiu wygłaszał gorące przemówienie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX