Śmiszek o rezygnacji Donalda Tuska ze startu w wyborach: Plan się posypał i trzeba teraz znaleźć innego wroga

- Wszystkie instytucje państwowe były wytoczone przeciwko niemu, zaangażowane. Prokuratura i inne instytucje. Plan się posypał i trzeba teraz znaleźć innego wroga - tak o rezygnacji szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska ze startu w wyborach prezydenckich mówił w "Kropce nad i" poseł-elekt Wiosny Krzysztof Śmiszek. Swoją decyzję Tusk ogłosił w tym tygodniu.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Jak stwierdził, podjął decyzję "po głębokim namyśle".

- Uważam, że możemy te wybory wygrać, ale do tego potrzebna jest kandydatura, która nie jest obciążona bagażem trudnych, niepopularnych decyzji, a ja takim bagażem jestem - tłumaczył we wtorek były premier.

- Donald Tusk byłby bardzo wygodnym kontrkandydatem dla nas, bo symbolizującym całokształt rządów PO i PSL-u. Wszyscy wiedzielibyśmy, w co gramy - mówił w "Kropce nad I" w TVN24 poseł PiS Marcin Horała.

Jak stwierdził z kolei poseł-elekt Wiosny Krzysztof Śmiszek, "Prawo i Sprawiedliwość ma teraz duży problem, bo plan ataku na Tuska był już zaprojektowany dawno temu". - Wszystkie instytucje państwowe były wytoczone przeciwko niemu, zaangażowane. Prokuratura i inne instytucje. Plan się posypał i trzeba teraz znaleźć innego wroga - dodał.

Kadencja Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej kończy się w grudniu.

Więcej o:
Komentarze (215)
Śmiszek o rezygnacji Donalda Tuska ze startu w wyborach: Plan się posypał i trzeba teraz znaleźć innego wroga
Zaloguj się
 • Andrzej Kuc

  Oceniono 45 razy 31

  Tusk jako prezydent byłby sto razy lepszy. Duda przy nim to mały chłopiec w krótkich spodenkach. Ale nie ma popularności w ciemnym ludzie i byłoby mu trudno ciemnotę przekonać. A ciemnota U nas to niestety większość

 • arkon4

  Oceniono 46 razy 22

  Sadząc po wpisach, pisowskie k...... gorliwie czytają każdy artykuł Gazety przed snem. Gorliwi i żądni prawdziwej wiedzy,a nie tej zTVPIS

 • krynolinka

  Oceniono 47 razy 21

  Pan Śmieszek musi nasze forum czytać. Opinia, że pisiory najbardziej wkurzone utratą tarczy strzelniczej od dwóch dni nie schodzi z postów.

 • drbob20

  Oceniono 40 razy 18

  horala wyjasnila- tusk bylby bardzo wygodny i taki byl plan pisdactwa, odsrzelic tuska. a tu klops, teraz nalezy szybko znalezc innego wroga do odsrzalu a czasu brakuje. pisdactwo tuskowi do piet nie siega, sam najwiekszy w historii strateg sra w pampersy na wzmianke
  o tusku

 • antyvn

  Oceniono 36 razy 14

  Napie...ć w Tuska to nawet dziecko umie. PiS odgrzewałby stare memy na tony. A teraz jak w drugiej turze będą mięli Trzaskowskiego za rywala, to czym oni dorzucą do pieca? Droga Dudy do prezydentury będzie pod górkę, kręta i rzucać będą kamieniami. Bankowo nie uradzi. Przecież on z górki to potrafi jedynie szusować.

 • franclajn

  Oceniono 16 razy 12

  Ja bym na miejscu tego breżniewopodobnego kartofla olał Adriana i wystawił Pancernego na prezydenta. Ciemny lud to kupi.

 • kmwsm

  Oceniono 14 razy 12

  Wina Tuska... ze nie startuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX