Nieoficjalnie: Konstanty Radziwiłł zostanie wojewodą mazowieckim

Kandydatura byłego ministra zdrowia na stanowisko wojewody mazowieckiego ma akceptację Mateusza Morawieckiego - ustaliło nieoficjalnie Radio Plus. Dotychczasowy wojewoda Zdzisław Sipiera ustąpił, ponieważ został posłem, a prawo zabrania łączenia funkcji posła i wojewody.

Trwają pracę nad wyłonieniem nowego rządu. W piątek na posiedzeniu komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości mają zapaść decyzje dotyczące jego składu. Tymczasem okazuje się, że jeden z byłych członków Rady Ministrów może liczyć na nową funkcję. Z informacji Radia Plus wynika, że były minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł, obejmie stanowisko wojewody mazowieckiego

Bielan o Radziwille: mam o nim jak najlepsze zdanie

Do informacji o nowym zajęciu Konstantego Radziwiłła odniósł się Adam Bielan w Radiu Plus. - Nie wyciągnie Pan ode mnie żadnych informacji personalnych. Musimy poczekać jeszcze parę dni. Czy byłby to dobry kandydat? Znam Konstantego Radziwiłła, bo razem pracowaliśmy w Senacie i mam o nim jak najlepsze zdanie. Są pewne uzgodnienia, ale to wszytko należy do kompetencji premiera - mówił Bielan.

Więcej o:
Komentarze (107)
Radio Plus: Konstanty Radziwiłł zostanie wojewodą mazowieckim
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 43 razy 35

  Ma kwalifikacje - Radziwiłłowie już w XVIII w. sprzedali Polskę Rosji ...

 • anonim_ka

  Oceniono 28 razy 26

  Nie lubię Radziwiłła, jest chamski, kłamliwy, złodziejowaty i sprzedajny jak córa Koryntu. Może szanowne władze spytaliby mazowszan jak oceniają ten wybór ? ! ! !

 • justas32

  Oceniono 26 razy 18

  Nie sprawdził się gdzie indziej - to dać mu nowe stanowisko ...

 • stemp10

  Oceniono 15 razy 15

  Rozwalił służbę zdrowia, dostaje awans. Prawidłowa reakcja w Polszcze PIS

 • biesczad1

  Oceniono 20 razy 14

  Rozwalił służbę zdrowia, to i może stolicę rozwali?...

 • owca888

  Oceniono 13 razy 13

  Jakby mało było, że rozwalił służbę zdrowia i załatwił fundacji Czartoryskich (w któej zarządzie zasiada jego brat dziwnym zbiegiem okoliczności) wspólnie z Glińskim, najgorszym ministrem kultury od 30 lat, pół miliona z naszych pieniędzy za obraz, który i tak zostałby w Polsce. Sprawa śmierdząca wybitnie.
  No i za te osiągnięcia należy go wynagrodzić wysokim stanowiskiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX