Hanna Zdanowska o wyborach prezydenckich: Mogą zamienić się w konkurs piękności

- Każda formacja będzie chciała "się pokazać", wystawić swojego kandydata, zaznaczyć swoje istnienie. Takie działanie w myśl idei: "halo, tu jestem, patrzcie na mnie" - tak o przyszłorocznych wyborach prezydenckich mówi w rozmowie z portalem Onet.pl prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Prezydent ŁodziHanna Zdanowska w rozmowie z portalem Onet.pl stwierdziła, że "obawia się", że w przyszłorocznych wyborach prezydenckich każda partia będzie "grała na siebie".

- Każda formacja będzie chciała "się pokazać", wystawić swojego kandydata, zaznaczyć swoje istnienie. Takie działanie w myśl idei: "halo, tu jestem, patrzcie na mnie", czyli konkurs piękności. A to może się niestety skończyć tym, że wygra ta osoba, która od początku ma poparcie jednej partii, i którą się konsekwentnie promuje. Czyli będzie, jak było

- powiedziała Zdanowska.

Przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty o szansach kandydata lewicy w wyborach prezydenckich:

Według Zdanowskiej, październikowe wybory parlamentarne "były dla opozycji do wygrania".

- Przegraliśmy je na własne życzenie. Bo można było dotrzeć do tych wielu, którzy czują się wykluczeni, którzy - przepraszam za przywołanie tych niedobrych słów prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - czują się obywatelami "gorszego sortu" - dodała.

Wybory prezydenckie 2020. Kto będzie kandydatem?

Przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział w tym tygodniu, że Andrzej Duda będzie kandydatem Zjednoczonej Prawicy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Poseł-elekt podkreślił w Sygnałach Dnia, że jego obóz czeka na decyzję urzędującego prezydenta.

Polskie Stronnictwo Ludowe zaapelowało z kolei do partii opozycyjnych o wyłonienie jednego kandydata. Podczas niedzielnego uroczystego posiedzenia Rady Naczelnej w podtarnowskich Wierzchosławicach ludowcy wskazali, że ich naturalnym kandydatem jest prezes PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz.

Chęć kandydowania wyrażała także w wywiadach wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Wiadomo już, że w wyborach nie wystartuje szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Więcej o:
Komentarze (44)
Hanna Zdanowska o wyborach prezydenckich: Mogą zamienić się w konkurs piękności
Zaloguj się
 • lubicz56

  Oceniono 12 razy 10

  Polskie Stronnictwo Ludowe zaapelowało do partii opozycyjnych o wyłonienie jednego kandydata w osobie... Władysława Kosiniaka-Kamysza. Po proste śliczne :)

 • jackanapes

  Oceniono 9 razy 7

  Andrzej D. jest w dość komfortowej sytuacji. Jak się nie obróci przyciągająca wzrok pupa zawsze en face.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 6 razy 4

  Jesli to będą wybory miss piękności,to Duda nie ma szans.PSL też nawoluje do wyłonienia w opozycji wspólnego kandydata,ale nasz Kosiniak-Kamysz już został wytypowany...taka to będzie zgoda w opozycji.Nie wierzę!

 • ochujek

  Oceniono 10 razy 4

  Jeśli uroda ma decydować to dawać nadobną pannę Krysię. Do jej sztabu Sobecką, Kempę i broszkę przypiąć. Wygrają dla prezesa.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 3

  Jak będzie konkurs piękności to wygra Anszej. Taki dziubek zrobi, że wszystkich zatka.

 • saksalainen

  Oceniono 7 razy 3

  Gdybyż to chociaż konkurs piękności był...

  Panie
  Joanna Mucha
  Barbara Nowacka
  Aleksandra Dulkiewicz

  miałyby dobre szanse, a przy tym są kompetentne i mocne w debacie. Pani Małgorzata Kidawa-Błońska ma wiedzę i kompetencje żeby być prezydentem, ale niekoniecznie żeby wygrać wybory.

 • mark6

  Oceniono 6 razy 2

  Typowy DEBILIZM polskiej opozycji, która w potoku spraw personalnych zapomina o najważniejszym tj. pokonaniu przestępcy dudy.
  Bezsensowne ględzenie o prawyborach. Oczywiście wygra faworyt Schetyny BEZ SZANS na wygranie wyborów.
  MUSI być uzgodniony JEDEN kandydat. Uważam, że największe szanse ma / niestety/
  gumofilc Kamysz. Brednie o szansach Kidawy świadczą tylko o beznadziejności kierownictwa PO.

 • antropoid

  Oceniono 8 razy 2

  Rzeczywiście - same piękności na tej polskiej politycznej scenie... Trend wytyczyła zupka ogórkowa Millera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX