PO pisze list do Dudy ws. Macierewicza. "Nominacja ta jest obraźliwa dla Polek i Polaków"

Posłowie Platformy Obywatelskiej skierowali list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym domagają się zmiany decyzji ws. nominacji Anotniego Macierewicza na marszałka seniora. "Domagamy się, by nie nobilitował Pan osoby, która - nawet według Pana opinii - stosuje ubeckie metody, działa na rzecz osłabienia bezpieczeństwa Polski i od lat żeruje na kłamstwie smoleńskim" - czytamy w liście.

Posłowie PO Joanna Kluzik-Rostkowska, Tomasz Siemoniak i Marcin Kierwiński skierowali do prezydenta Andrzeja Dudy list z protestem przeciwko nominacji Antoniego Macierewicza na marszałka seniora.

Prezydent wybiera marszałka seniora Sejmu spośród najstarszych posłów. Wskazana osoba prowadzi pierwsze obrady po wyborach, do czasu wyboru marszałka. Prezydencki minister, Błażej Spychalski powiedział dziennikarzom, że Andrzej Duda, powierzając Antoniemu Macierewiczowi kierowanie pierwszych obrad, brał przede wszystkim pod uwagę jego przeszłość opozycyjną.

Nominacja ta jest obraźliwa dla Polek i Polaków, którym na sercu leży dobro Ojczyzny. Domagamy się, by nie nobilitował Pan osoby, która - nawet według Pana opinii - stosuje ubeckie metody, działa na rzecz osłabienia bezpieczeństwa Polski i od lat żeruje na kłamstwie smoleńskim

- czytamy w liście. Posłowie PO twierdzą też, że "Antoni Macierewicz zdemolował polską armię" i działał wbrew interesom Polski".

Antoni Macierewicz marszałkiem seniorem

Politycy opozycji wskazali, że po katastrofie smoleńskiej przyszły marszałek senior "kłamał o dobijaniu rannych, bombie próżniowej, żelaznej brzozie".

Powołał podkomisję, która zasłynęła eksperymentami z parówką. Nie zważając na protesty rodzin wnioskował o ekshumacje ich bliskich

- przypomnieli parlamentarzyści.

Posłowie Platformy Obywatelskiej zarzucają również Macierewiczowi, że jako szef MON przeprowadził "czystki kadrowe w wojsku", doprowadził do "masowych dymisji zasłużonych generałów i specjalistów", "zaniechał modernizacji polskiej armii".

W liście napisano również m.in. o "wątpliwościach związanych z powiązaniami współpracowników Antoniego Macierewicza z Rosją", "niejasnych i dwuznacznych kontaktach z amerykańskim lobbystą Alfonse D'Amato" i "niejasnych kontakty z najbardziej prorosyjskim byłym kongresmenem Daną Rohrabacherem".

Więcej o:
Komentarze (206)
PO pisze list do Dudy ws. Macierewicza. "Nominacja ta jest obraźliwa dla Polek i Polaków"
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 43 razy 39

  Zaden ruski agent nie zrobilby tyle szkody Polsce co Macierewicz.

  Zniszczenie wywiadu, Klamstwo Smolenskie, czystka w Sztabie Generalnym (80%!, lepiej niz Stalin), Obrona Terytorialna, ktora w czasie wojny nie przysluzy sie niczemu a zwiekszy ilosc wylanej krwi, napad na osrodek NATO, Misiewicze, Rydzyki, Rosja. gdzie nie patrzysz - Rosja. (Rydzyk byl przeciwny Polsce w UE i NATO)...

  Nie traktujcie Macierewicza jak wariata. Jest za dobry w byciu zlym, zeby byl wariatem.

 • siwywaldi

  Oceniono 31 razy 23

  Piszą do Andrzeja Dudy?
  No to ja powiem, że ci posłowie albo udają idiotów, albo im się adresy pomyliły... :-(

 • plugawy_len

  Oceniono 24 razy 20

  Do Kaczora niech pisza. Adrian to guano moze.

 • antropoid

  Oceniono 24 razy 18

  Adrian to może najwyżej decydować o tym, czy mu się chce siku, czy kupę.

 • polakadam

  Oceniono 24 razy 16

  Duduś musi mieć na uwadze że trwa kampania prezydenta. Wyznawcy pisu pewnie akceptują Świronia jako marszałka seniora. Ale normalni ludzie nie. A normalnych jest więcej.

 • antropoid

  Oceniono 22 razy 14

  Polska trzęsie KGB - więc ten stary trujący grzyb jest nie do oderwania od koryta.
  Tak samo jak "balbina".
  Jeszcze po śmierci ich zakonserwują - i usadzą na wysokich państwowych stołkach.
  A kościółek poprze i poświęci.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 16 razy 12

  Macie pp.posłowie z PO rację,ale dla Dudy to za mało doewodów na nikczemnośc tego "bohatera" Kaczyńskiego fanaberii. Kaczka postanowiła,a duduś,to tylko duduś.

 • pan.szklanka

  Oceniono 16 razy 12

  Pisanie listów do Dudy nobilituje Dudę. Macierewicz to ruski szpieg, ale bez porównania bardziej inteligentny od adresata.

 • marymania

  Oceniono 14 razy 10

  Raczej do Putina trzeba pisać. To chyba on zarządza tym zasobem ludzkim. pt. Macierewicz. LOL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX