Były premier z aktem oskarżenia. Kazimierz Marcinkiewicz: Wytrzymałem małżeństwo, to wytrzymam więzienie

Według ustaleń dziennikarzy wPolityce.pl, do sądu skierowany został akt oskarżenia przeciwko Kazimierzowi Marcinkiewiczowi. Były polski premier ma uchylać się od wykonania obowiązku alimentacyjnego wobec swojej byłej żony.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy akt oskarżenia przeciwko byłemu premierowi. Informacje portalu wPolityce.pl potwierdził rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Kazimierz Marcinkiewicz oskarżony o uchylanie się od płacenia alimentów 

Były premier od końca marca 2017 roku do końca września 2019 roku miał uchylać się od wykonania obowiązku alimentacyjnego, który został określony przez orzeczenia właściwych sądów. Kazimierz Marcinkiewicz miał tym samym narazić pokrzywdzoną Izabelę Olchowicz-Marcinkiewicz na "niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych".

Przez ten czas zaległość alimentacyjna wyniosła 124 000 złotych. Marcinkiewicz nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył już wyjaśnienia. Za uchylanie się od płacenia alimentów grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do dwóch lat. 

"Pani prokurator doskonale zna moją sytuację"

Do sprawy odniósł się już sam oskarżony. - Pani prokurator doskonale zna moją sytuację materialną, finansową i zawodową. Nie przedstawiła mi żadnego dowodu na uchylanie się od płacenia. Ale nie ma sprawy - zostanę więźniem Kaczyńskiego i Ziobry. Choć jestem niewinny. Odsiedzę swoje i będę miał spokój, a dwa razy za ten sam czyn się nie karze - powiedział były premier w rozmowie z "Faktem". Na koniec Kazimierz Marcinkiewicz dodał: "Wytrzymałem trzy lata małżeństwa, to wytrzymam więzienie". 

W październiku sąd miał zobowiązać Marcinkiewicza do płacenia alimentów względem byłej żony w kwocie czterech tysięcy złotych miesięcznie. Kazimierz i Izabela Marcinkiewiczowie wzięli ślub w 2009 roku, a sześć lat później się rozwiedli. Była żona domaga się alimentów od byłego premiera po tym, jak pod koniec 2014 roku uległa wypadkowi - wtedy też zasłabła za kierownicą i uderzyła samochodem w bariery. W wyniku tego zdarzenia ma niesprawną rękę co uniemożliwia jej podjęcie pracy.

Więcej o:
Komentarze (493)
Kazimierz Marcinkiewicz: Wytrzymałem małżeństwo, to wytrzymam więzienie. Były premier z aktem oskarżenia
Zaloguj się
 • tomek_pb2

  Oceniono 193 razy 135

  Solidaryzuję się z Marcinkiewiczem, bo to prawie mój rówieśnik i też musi łożyć przede wszystkim na swoje dzieci i wnuki. Dlaczego taki pocieszny dziadzio ma do końca swoich dni utrzymywać zdrową młodą babę, która nie daje mu d.... i nie ma z nią dzieci ??
  To nieuczciwe , to nieuczciwe .
  Zamawiasz ciepły kotlet, a dostajesz zimną rybę.

 • 12zibi12

  Oceniono 83 razy 73

  "ma niesprawną rękę co uniemożliwia jej podjęcie pracy." Ja mam roztrzaskany bark w 4 miejscach i nie zrośnięty a suka z ZUS w Bydgoszczy odebrała mi rentę. Z ketanolem na kilogramy zapieprzam do roboty .

 • bigfisher

  Oceniono 65 razy 55

  Codziennie rano widzę gościa z dwiema niewładnymi nogami, który o kulach skacze do pracy w Icelandzie w UK. Odbija się od tych zwisających nóg jakby to był worek ziemniaków. Gość pracuje na kasie i jego pokurczone nogi nie pozwalają mu na siedzenie na krześle, więc siedzi sobie na stołku. Uderzający jest jego niesamowity optymizm, zawsze żartuje sobie z klientami. Od razy przyszedł mi na myśl jak przeczytałem, że księżniczka Izabela ma niesprawną rękę "co uniemożliwia jej podjęcie pracy".

 • student_zebrak

  Oceniono 67 razy 53

  z czyjej winy wypadek? Jakie dostala odszkodowanie? Cztery tysiace za co? Jazda rozkladac towar na polce w Biedrze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX