Elżbieta Chojna-Duch kandydatką PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Kim jest jej mąż, Jacek Duch?

Była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch została kandydatką PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Prywatnie jest ona żoną Jacka Ducha - znanego biznesmena działającego w branży IT.  Kim jest mąż Elżbiety Chojny-Duch?

W 2009 roku media obiegła informacja, że Elżbieta Chojna-Duch jest najbogatszym ministrem w rządzie Donalda Tuska. Z jej oświadczenia majątkowego wynikało, że posiada prawie 10 mln zł w gotówce, ponad 5 mln w papierach wartościowych i kilka nieruchomości. Majątek zgromadzony przez byłą wiceminister był w znacznej mierze zasługą jej męża, którego "Dziennik Gazeta Prawna" nazwał "kolekcjonerem posad".

Kim jest Jacek Duch, mąż Elżbiety Chojny-Duch?

Jacek Duch ukończył studia informatyczne na Politechnice Warszawskiej w 1970 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczął w trakcie studium doktoranckiego, zatrudniając się w centrum rozwoju oprogramowania Nixdorf Computer w Niemczech. W późniejszych latach był pracownikiem naukowym w PSI AG w Berlinie Zachodnim.

W latach 1978-1993 Jacek Duch pracował dla Digital Equipment Corporation, prowadząc projekty m.in. w Monachium, Wiedniu i Paryżu. Od 1989 roku nadzorował tworzenie filii tego amerykańskiego przedsiębiorstwa w Polsce i innych krajach Europy Środkowej. W latach 1993-1998 był kierownikiem Oracle Polska, a następnie pełnił różne funkcje w zarządach takich spółek jak Prokom Software i Prokom Internet i radach nadzorczych Postdata, Banku Pocztowego., PVT i w licznych spółkach grupy Asseco. Aktualnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Asseco Poland S.A. Jest także wspólnikiem spółek Allter Power, Bioalter, Oxylion i Vercom.

Więcej o:
Komentarze (301)
Elżbieta Chojna-Duch kandydatką PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Kim jest jej mąż, Jacek Duch?
Zaloguj się
 • mirek76pl

  Oceniono 125 razy 103

  Co tam mąż Chojnej Duch. Chętniej bym się dowiedział, kim jest mąż Jarosława Kaczyńskiego.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 80 razy 70

  no i popatrzcie tylko jak ten Tusk doprowadził ten kraj do ruiny, ci bidusie z PiSu ledwo przędli przez poprzednie 8 lat :-) te Duchy, Banasie, Morawieccy i Kaczyńscy... a ciemny pisi ludek dal się kupić za 500 złotych i uważa PiS za jakiegoś politycznego "Janosika" który zabiera bogatym (w domyśle złodziejom) i rozdaje biednym

 • punter

  Oceniono 71 razy 65

  Kolejny "szczęśliwiec" co go komuna w przeddzień stanu wojennego do pracy we Francji i RFN wysyłała :)))

  Ta komuna to chyba nie była jednak taka zła, a może pan Duch się nijakim TW Wolfgangiem kolegował.

 • jxl82

  Oceniono 70 razy 60

  A kto roztaczał opiekę operacyjną nas Jackiem? Kto był Duchem Prowadzącym?

 • nietyp

  Oceniono 35 razy 31

  "W latach 1978-1993 Jacek Duch pracował dla Digital Equipment Corporation, prowadząc projekty m.in. w Monachium,"

  Teraz czekam na informacje, że to następny agent, który pracował dla PRL pod przykrywka... Bo to pewne, jak w banku!!! W tamtym okresie tylko służby dysponowały takimi posadkami.

 • walkirrr

  Oceniono 30 razy 28

  gromadzić, gromadzić, gromadzić, więcej, więcej, więcej, mam za mało, muszę mieć jeszcze więcej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX