Krystyna Pawłowicz kandydatką do TK.  Sasin: Potrzebne są osoby, które nie będą się bały iść pod prąd

Jacek Sasin broni kandydatur PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. - Takie osoby są potrzebne w TK. Osoby, które nie będą się bały iść pod prąd i prezentować poglądów, które nie są akceptowane przez mainstream - powiedział pytany o Krystynę Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch - te kandydatury PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego wywołały szereg negatywnych komentarzy po stronie polityków opozycji i prawników. Na antenie Polsat News w obronę wziął ich Jacek Sasin. Wicepremier przekonywał w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, że "cała trójka jest prawnikami z dużym dorobkiem i doświadczeniem w działalności publicznej w bardzo różnych rolach". Na uwagę o krytycznych opiniach po stronie opozycji, Sasin odpowiedział: - Te kandydatury przeszkadzają politykom opozycji, bo to osoby, które wiele poświęciły np. w trakcie reformy sądownictwa, czy jak pani minister Chojna-Duch, z odwagą informowała opinię publiczną o skandalicznych wydarzeniach w ministerstwie finansów.

>>> Krystyna Pawłowicz zrezygnowała z Sejmu, niedługo możemy zobaczyć ją w roli sędzi Trybunału Konstytucyjnego. Oto, czym zasłynęła:

Sasin zachwalał Pawłowicz m.in. za "ogromną znajomość zagadnień prawnych", podkreślał też, że jest osobą "w sposób bezkompromisowy prezentującą swoje poglądy". - Takie osoby są potrzebne w TK. Osoby, które nie będą się bały iść pod prąd i prezentować poglądów, które nie są akceptowane przez mainstream, przez elity polityczne - powiedział wicepremier. 

Na pytanie Bogdana Rymanowskiego, czy Pawłowicz w TK też będzie mówiła "zamknijcie mordy", Sasin powiedział, że kandydatka była "w sposób bezkompromisowy atakowana przez przeciwników politycznych". - Była obiektem niezwykle intensywnego hejtu przez wiele lat. Być może nie powinna używać tego typu określeń, ale rozumiem, że emocje mogły ją ponieść - stwierdził Sasin.

Więcej o:
Komentarze (224)
Krystyna Pawłowicz kandydatką do TK. Sasin: Potrzebne są osoby, które nie będą się bały iść pod prąd
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 77 razy 63

  debile w sejmie.. kretyni w SN.. warcholstwo w TK..
  pora zmienić kraj. z tego nic dobrego nie będzie.

 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 46

  Ustaloną ścieżką będzie Kryśka szła. Po linii partii. Weź się Sasin nie ośmieszaj bardziej niż zwykle.

 • polakadam

  Oceniono 59 razy 45

  Zdaje się że rolą TK powinno być pilnowanie zgodności ustaw z Konstytucją a nie maszerowanie pod prąd. Coś się panu pomyliło panie Sasin.

 • pisowski_niedouk

  Oceniono 49 razy 33

  Boże, za co pokarałeś Polskę tymi DEBILAMI? Przecież to jest niemożliwe, żeby być aż tak głupi jak Sasin! Tu działają siły nadprzyrodzone i taki Sasin jest dowodem na istnienie Boga!

 • krynolinka

  Oceniono 67 razy 33

  Nie do wiary wymieniliście świntuchy wszystkich i wszystko przez te cztery lata i jakieś bzdury o chodzeniu pod prąd. Skompromitowanych lumpów wszędzie wsadzacie.

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 36 razy 30

  Aż się odechciewa wszystkiego......co to znaczy w prawie, iść pod prąd? Tworzyć antyprawo? O, tak, to tylko chamstwo da radę!

 • frogman

  Oceniono 39 razy 29

  Ta ordynarna baba to nic ale ten pan Sasin jako wicepremier to już dla mnie za dużo.

 • 270203mk

  Oceniono 28 razy 24

  Kryśka wniesie do TK wielkie żarcie.

 • 99venus

  Oceniono 26 razy 22

  Takie osoby są potrzebne.....komu?To nie jest przypadek,że takie osoby-bezwzgledne,chamskie,nieokrzesane są potrzebne bardzo okreslonej opcji politycznej.
  Ich wybór na członków TK pokazuje priorytety i stosunek do społeczeństwa decydenta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX