Krystyna Pawłowicz zawiesza aktywność w social mediach. W związku z kandydaturą do TK

"W związku z wystawieniem przez PIS mojej kandydatury na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zawieszam swą aktywność na Facebooku" - napisała Krystyna Pawłowicz na swojej stronie w największym serwisie społecznościowym świata. Analogiczny wpis pojawił się na Twitterze.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości podziękowała "wszystkim, z którymi wymieniała poglądy" w social mediach i zaznaczyła, że wiele się w nich nauczyła. "Naszą Ojczyzną jest Polska" - takim zdaniem zakończyła swoją społecznościową działalność Krystyna Pawłowicz.

Krystyna Pawłowicz kandydatką na sędziego TK. Oprócz niej Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch

Decyzja Krystyny Pawłowicz o zawieszeniu aktywności na Facebooku i Twitterze ma związek z zapowiedzią wystawienia przez PiS kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Oprócz Krystyny Pawłowicz mają zostać nimi Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch. W rozmowie z Polską Agencją Prasową poinformował o tym wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. 

Przypomnijmy, że 3 grudnia 2019 roku kończą się kadencje trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara. Kandydatów, którzy obejmą po nich stanowiska w TK, może wskazać Prezydium Sejmu lub co najmniej 50 posłów. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, jakie kandydatury wystawi. Ma to zrobić oficjalnie w najbliższy piątek, 8 listopada.

>>> Komisja Sprawiedliwości: Pawłowicz atakuje Bodnara, Piotrowicz nie reaguje

Więcej o:
Komentarze (89)
Krystyna Pawłowicz zawiesza aktywność w social mediach. Powód: kandydatura do Trybunału Konstytucyjnego
Zaloguj się
 • lesnojeziorska

  Oceniono 36 razy 24

  To NASZĄ ojczyzną jest Polska, panno doktor nienażarta. Panny ojczyzną jest Chamolandia.

 • pdppdp

  Oceniono 26 razy 20

  Na moje gusta nominacje Pawłowicz i Piotrowicza są mało istotne. To po prostu takie już rytualne zrobienie kupy na środek świątecznego stołu przez karakana i stwierdzenie, ze nam wolno. Bardziej znaczące jest mianowanie Chojny Duch. To takie kolejne mrugnięcie. Będziesz dobrym peeselowcem - zaopiekujemy się tobą.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 31 razy 19

  wyobrażacie to sobie? to Pawłowicz i Piotrowicz wkrótce będą nam mówić jakie prawa są zgodne a jakie niezgodne z Konstytucja RP!
  to tak jakby doktora Mengele powołać na stanowisko ministra zdrowia

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 17

  Spokojnie. Zacznie śmigać po świecie jako przedstawicielka "TK". Narobi jeszcze gnoju.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 23 razy 15

  Zrobiono w TK kuchtę prezesem, to teraz żarłoka się robi sędzią.

 • fakiba

  Oceniono 20 razy 12

  Krycha najlepiej by zrobiła gdyby sama się "powiesiła" a nie działalność w social mediach :)

 • panbies

  Oceniono 21 razy 11

  Nareszcie jakaś niezależna osoba w TK.
  Brawo Pawłowicz!!!
  Z żoną niemieckiego agenta i obrońcą księdza pedofila stworzycie niezapomniane bagno.

 • antoszek22

  Oceniono 11 razy 7

  Pawłowicz i Piotrowicz głosowali za sfałszowanymi uchwałami w sprawie wyboru sędziów 2 grudnia 2015 a na 100 % podczas wyboru Przyłębskiej .
  Podczas wyboru pozostałej czwórki kilka osób z PIS się wstrzymywało od głosu
  To w przyszłości , mam nadzieję, posłuży do odebrania im wszelkich przywilejów .
  Ich kandydatury czyli Pawłowicz i Piotowicza zostały zgłoszone prawidłowo na miesiąc przed terminem upływu kadencji dotychczasowych sędziów .
  Kandydatury Przyłębskiej ,Muszyńskiego, Ciocha, Morawskiego i Pszczółkowskiego zostały zgłoszone 3 dni i w przypadku Przyłebskiej 7 dni przed upływem kadencji .
  Co prawda Duda podpisał nowelizację, która skracała ten okres do minimum ale nowelizacja weszła w życie po odbiorze ślubowania przez co popełnił przestępstwo potwierdzenia nieprawdy i to 5 razy .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX