Donald Tusk może zostać emerytem rekordzistą. "SE": Będzie mu przysługiwać ok. 30 tys. zł

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk po przejściu na emeryturę będzie otrzymywać ok. 30 tys. zł - podaje "Super Express". Na to mają składać się europejskie i polskie świadczenia. Obecnie najwyższa emerytura w Polsce to ok. 22,4 tys. zł.

62-letni szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk po osiągnięciu wieku emerytalnego będzie mógł dostawać ok. 21 tys. zł europejskiej emerytury i ok. 9 tys. zł emerytury krajowej - wynika z artykułu opublikowanego przez "Super Express"

To może oznaczać, że Donald Tusk będzie otrzymywał ok. 30 tys. zł emerytury. Obecnie najwyższa emerytura wypłacana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych to 22,4 tys. zł. 

Polityczna przyszłość Donalda Tuska

Nadal nie wiadomo, czy Donald Tusk zdecyduje się na kandydowanie w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Kilka miesięcy temu zapowiedział, że decyzję dotyczącą swojej politycznej przyszłości ogłosi 2 grudnia, już po zakończeniu drugiej kadencji na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

Były minister spraw wewnętrznych, a obecnie poseł elekt Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl, że Donald Tusk w razie chęci startu także powinien wziąć udział w partyjnych prawyborach:

Tymczasem przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna mówił kilka dni temu w Polsat News, że decyzja Tuska powinna zapaść wcześniej. Jeśli szef RE nie zdecydowałby się na kandydowanie, Koalicja Obywatelska wyłoniłaby innego kandydata w styczniowych prawyborach. 

Więcej o:
Komentarze (424)
Donald Tusk może zostać emerytem rekordzistą. "SE": Będzie mu przysługiwać ok. 30 tys. zł
Zaloguj się
 • mcguirre

  Oceniono 92 razy 60

  Przynajmniej Tusk pracował i to ciężko, zanim był politykiem, żeby zarobić na dom i dzieci. Pewien emeryt z Żoliborza nie przepracował ani jednego dnia ma niezłą emeryturę i nadal doi nas, podatników.

 • chi-neng

  Oceniono 80 razy 48

  Komu, jak komu, ale jemu, to się należy, bo sobie na to zasłużył via bycie politykiem, z prawdziwego zdarzenia, i w pełnym tego słowa znaczeniu. Politykiem POLAKIEM, NIE PRZYNOSZĄCYM WSTYDU POLSCE. WRĘCZ ODWROTNIE.

 • stenrw

  Oceniono 43 razy 35

  Bardziej mnie wq...wia generalska emerytura niejakiego Głódzia vel Flaszka!

 • elzbietttta

  Oceniono 44 razy 28

  A ile to miesięcznie wydaje niejaki Kaczyński na paru osiłków do ochrony?

 • owca888

  Oceniono 37 razy 23

  NO I CO Z TEGO, "super ekspresiku", tabloidziku?
  Komu jak komu, ale politykowi europejskiego formatu akurat "się należy".
  To ważne stanowisko. I emerytura liczona od pensji na tym statowisku. I to nie ZUS płaci, przypominam zawistnikom.

 • rattus-rattus

  Oceniono 29 razy 21

  Zauważyłem, że usunięto mój komentarz o_o
  Nikogo w nim nie obrażałem, nie używałem wulgaryzmów, więc o co chodzi???
  Napisałem tylko, że na tle emerytur mundurowych "wielkogwiazdkowych" i prokuratorskich, które osiągają 20 tys złotych, emerytura Tuska nie będzie wyróżniać się szczególnie.
  Kto się poczuł urażony? Czyżbym zbyt nisko ocenił emerytury naszych... ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX