Mateusz Morawiecki zapowiada zmiany w przepisach drogowych. W spocie apeluje do kierowców

- Zmiana przepisów nie wystarczy. Sytuację na drogach możemy zmienić tylko razem - mówi premier Mateusz Morawiecki w krótkim nagraniu umieszczonym na Facebooku w związku z długim weekendem. Szef rządu przypomina, że w 2018 r. w listopadowy długi weekend w 408 wypadkach zginęło 50 osób.

- Zbliża się święto Wszystkich Świętych. Dni, w których wspominamy naszych bliskich, to taki szczególny czas, kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo cenne jest życie - mówi premier Mateusz Morawiecki na nagraniu, które w czwartek po południu pojawiło się na jego fanpage'u na Facebooku.

Bezpieczeństwo pieszych i kierowców będzie priorytetem dla rządu w nowej kadencji. (...) Zaproponujemy zmiany w prawie i będziemy wspierać odpowiednie służby. Zmiana przepisów nie wystarczy. Sytuację na drogach możemy zmienić tylko razem

- stwierdza premier.

- Drodzy kierowcy, od was zależy najwięcej. Postarajmy się w ten długi weekend pobić rekord bezpiecznej jazdy - apeluje. 

Mateusz Morawiecki apeluje o ostrożność na drogach

Szef rządu przypomina, że w ubiegłym roku w długi weekend w związku z 1 listopada na polskich drogach doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób, a 500 zostało rannych. 

W ramach tegorocznej akcji "Znicz" drogi patroluje ponad 5 tys. policjantów. - Żadne święto w ciągu roku nie generuje tak wielkiego ruchu na drodze, jak Wszystkich Świętych - mówił w TVP Info podkomisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Z najnowszych policyjnych statystyk wynika, że tylko wczoraj, tj. w czwartek 31 października, doszło do 75 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 92 zostały ranne. Policja zatrzymała 150 nietrzeźwych kierujących. 

Więcej o:
Komentarze (234)
Mateusz Morawiecki zapowiada zmiany w przepisach drogowych. W spocie apeluje do kierowców
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 46 razy 38

  To kiedy wyrok na kierowcę pani Sz. za piractwo drogowe i na panią Sz. za mataczenie w procesie? Może sie dziennikarze pana M. zapytają czy on tak na poważnie czy tradycyjnie kłamie?

 • taroudant

  Oceniono 41 razy 31

  "Sytuację na drogach możemy zmienić tylko razem" powiedział sq_syn, który porusza się w kolumnie niedouczonych sopowców spychających wszystkich z drogi. Przestań chamie tak jeździć i już bedzię bezpiecznie.

 • mcguirre

  Oceniono 32 razy 26

  A czy pan parapremier dopilnuje żeby faszysta Zawisza poszedł siedzieć ?

 • ad2009

  Oceniono 30 razy 22

  Milionem samochodow elektrycznych nie da sie szybko jeździć a poniewaz ich nie ma to trzeba zmienic przepisy. inaczej sie nie dało...

 • fakiba

  Oceniono 27 razy 21

  Jak Mateusz obiecuje to guzik z tego będzie , najwyżej podniosą stawki mandatów i na tym się skończy , tak "rządzi" pis

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX