Trwa zarząd krajowy PO. Małgorzata Kidawa-Błońska: "Czekam na decyzję Tuska"

- Wszystko jest otwarte, chcemy przedstawić nasz plan na najbliższe tygodnie - mówiła w Radiu Zet Małgorzata Kidawa-Błońska w odniesieniu do odbywającego się w środę Zarządu Krajowego PO. Polityczka przekonywała też, że marszałkiem seniorem Sejmu zostanie Jarosław Kaczyński.

Przedmiotem obrad środowego Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej będzie obsada prezydium Senatu i funkcji marszałka izby, organizacja przyszłego klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej oraz przygotowania do przyszłorocznych wyborów prezydenckich.

"Grzegorz Schetyna zaprezentuje swoje plany"

Podczas rozmowy w Radiu Zet Kidawa-Błońska powiedziała, że czeka na decyzję Donalda Tuska, co do jego politycznych planów, która zapaść ma 2 grudnia. - Na pewno z Donaldem Tuskiem nie będę konkurowała, bo przedstawiciel Koalicji będzie konkurował z Andrzejem Dudą. Pan Andrzej Duda powiedział, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków i powiedział to na poważnie. Ktoś, kto chce być prezydentem i mówi takie słowa, już w sam ten sposób się wyklucza, bo część ludzi jest poza jego zasięgiem - dodała.

Pytana, czy Grzegorz Schetyna ogłosi w środę prawybory w Platformie, Kidawa-Błońska odpowiedziała, że "Grzegorz Schetyna zaprezentuje swoje plany". - Będziemy mieli mapę drogową, terminy i w tych wszystkich terminach wszystko się wyjaśni - podkreśliła.

Wicemarszałek Sejmu stwierdziła również, że marszałkiem seniorem Sejmu zostać powinna posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska. Przekonywała jednak, że ponieważ to prezydent Andrzej Duda wskaże, kto obejmie tę funkcję, marszałkiem seniorem będzie prawdopodobnie Jarosław Kaczyński. Pytana dlaczego tak sądzi, stwierdziła ironicznie. "Marszałek senior Jarosław Kaczyński - to brzmi dumnie".

Więcej o:
Komentarze (91)
Trwa zarząd krajowy PO. Małgorzata Kidawa-Błońska: "Czekam na decyzję Tuska"
Zaloguj się
 • judo

  Oceniono 25 razy 11

  Zmieńcie zdjęcia Pani Małgosi.
  Wygląda jak Drag queen bez makijażu - po koncercie

 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy 8

  Polityczka przekonywała też, że marszałkiem seniorem Sejmu, zostanie Jarosław Kaczyński.
  =============================================
  Ciekawe czy wejdzie sam, czy wniosą go w lektyce? :-))

 • bokaj

  Oceniono 12 razy 6

  Jarozbawa na pierwsze posiedzenie sejmu wniosą w lektyce przykrytego pierzyną.
  Będzie czad!

 • krzywelustro

  Oceniono 11 razy 5

  Zmruszałek Kaczyński - to zaiste brzmi dumnie.

 • makary_firsztukk

  Oceniono 16 razy 4

  Szelmowski uśmiech Kidawy przywołuje obraz Jacquouille’a; giermka hrabiego Montmirail z filmu „Goście, goście”.

 • asr1

  Oceniono 1 raz 1

  jak się nie uwolnicie od tego nieroba , picera i nieudacznika tuska to polegniecie !!! telewizja pislamu go rozniesie za jedno a liberalni wyborcy za drugie ile mam przypominać wyczyny tego nieroba : OFE-rabunek, prokuratura-rozgrzebana, brak Trybunału Stanu dla ziobry i kaczyńskiego, służby - po cichu wysługiwały się pislamowi, wiek emerytalny - to zbrodnia aby pokolenie z lat 50-tych przymuszać do pracy do 67 gdy zostawiono obecnym mundurowym 15 lat i emeryt, nie zlikwidowano IPN i CBA - jaczejek pislamu, nie uporządkowanu telewizji publicznej !!!, rozbrojono wschód Polski !! po co dywizja w Szczecinie ?? Niemcy nam zagrażają ??, miliardy na kk , związki partnerskie w ???, itp.. itd.. To rzeczywiście jak powiedział klasyk rządy tuska to h... i kamieni kupa, nachapał się kasy i emerytury z Brukseli i wraca jaśnie panisko nas zbawiać !!! a ci durnie czekają na niego , to już wolę Kosiniaka !!! i nie łudźcie się jak nierobowi wyjdzie, że może nie wygrać nie wystartuje a wy tracicie czas !!!

 • an.noyed

  Oceniono 3 razy 1

  pan Schetyna przedstawi mapę drogową, a potem zamknie się na 5 pietrze ze swoimi kolegami śledzić ligę i puchary.

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 13 razy 1

  pani Kidawa-Blonska, to grzeczna panienka z dobrego domu, nie nadaje sie na prezydenta, gdzie trzeba byc blyskotwliwym, miec ciety jezyk i inteligentnym!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX