Kosiniak-Kamysz o starcie w wyborach prezydenckich: Jestem gotowy do różnych wyzwań

Coraz częściej padają pytania o to, kto wystartuje w  wyborach prezydenckich w 2020 roku. Władysław Kosiniak-Kamysz, pytany o swoje plany w tym kontekście, zadeklarował pełną gotowość. Nie chciał jednak jednoznacznie powiedzieć, jaka będzie jego decyzja. - Jakbym powiedział, jakie deklarację padną, to by nie było wtedy zainteresowania w niedzielę - stwierdził.

We wtorek wieczorem Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem "Faktów po faktach" w TVN 24. Jednym z poruszonych wątków były zbliżające się wybory prezydenckie. Polityk nie chciał jednoznacznie powiedzieć, czy wystartuje w nich jako kandydat PSL, jednak zapewnił, że "jest gotowy do różnych wyzwań".

- (...) jako lider partii muszę być na to gotowy i chcę być na to gotowy. Nie uchylałem się od debat, nie uchylałem się od odpowiedzialności za trudne, odważne czasem, ryzykowane decyzje w kampanii wyborczej - podkreślił jednocześnie.

Decyzję Władysława Kosiniaka-Kamysza poznamy najprawdopodobniej podczas Rady Naczelnej PSL, która odbędzie się w niedzielę 3 listopada. 

- Jakbym powiedział, jakie deklarację padną, to by nie było wtedy zainteresowania w niedzielę tym wszystkim. Musimy troszkę potrzymać w niepewności. Do 3 listopada jest jeszcze kilka dni - zaznaczył.

Kosiniak-Kamysz, chce prawyborczych debat między opozycyjnymi kandydatami

Szef PSL przybliżył również, jak wyobraża sobie prawybory po stronie opozycji. Wspominał o tym już tuż po wyborach parlamentarnych. Jak przyznał, chciałby, aby zaczęły się one już dziś i dzięki cyklowi debat między kandydatami pozwoliły wyłonić zwycięzcę. Według niego takie rozwiązanie "daje szanse na pokazanie, że poważna debata w Polsce o tym, jak ma wyglądać prezydentura jest możliwa".

- Co było problemem opozycji przez cztery lata? Nie potrafiliśmy wyznaczyć naszego boiska, naszego pola do gry i tylko odpowiadaliśmy na zaczepki przeciwników politycznych. Zróbmy przyspieszenie dzisiaj, nie ma się czego bać, wygra zawsze lepszy - stwierdził.

Co jeśli Donald Tusk zdecyduje się na kandydowanie w wyborach prezydenckich? Władysław Kosiniak-Kamysz zadeklarował chęć wzięcia udziału we wspólnej debacie z obecnym szefem Rady Europejskiej. - To gracz najwyższej ligi politycznej - przyznał.

Więcej o:
Komentarze (38)
Kosiniak-Kamysz o starcie w wyborach prezydenckich: Jestem gotowy do różnych wyzwań
Zaloguj się
 • 174pit

  Oceniono 5 razy 5

  Partie rządzące mamy tragiczne, ale opozycyjne tez pełne glabów kapuścianych.
  Te partyjniackie fujary liczą zdaję się, że piersza tura wyborów, to będzie plebiscyt, a druga - starcie, w którym zmierzą się z Adrianem.
  Tyle, że przy takim festwalu kandydatów opozycyjnych, do drugiej tury może nie dojść i polityczna niemota o kwalifikacjach łapacza hostii wygra w cuglach za pierwszym podejściem.

 • kruk6666

  Oceniono 5 razy 5

  Zamiast budynia galaretka ? Dziękuję.

 • dryfulec

  Oceniono 7 razy 5

  Politycy to zadziwiająca grupa społeczna. Nadają się na każde stanowisko - prezydenta, premiera, ministra rzeczy dowolnych, prezesa każdej spółki i dyrektora każdej instytucji. Jako jedyni nie potrzebują do tego wykształcenia, znajomości tematu, języków... wystarczy, że zadeklarują, że są gotowi na wyzwania. Jak mawiano u Barei: "mój mąż z zawodu jest dyrektorem". Porzućcie zatem nadzieję, o wy wszyscy, którzy szlifujecie wiedzę i zdobywacie kwalifikacje. Jeśli wierzycie, że to wam przyniesie awans, to pamiętajcie, że miejsca kierownicze są już zajęte dla historyków, perukarzy, czy ogrodników z legitymacją partyjną.

 • dave1919

  Oceniono 6 razy 4

  .

  .KOŃ TROJAŃSKI PISU DZIĘKI KTÓREMU PIS ZWYCIĘŻYŁ PO RAZ DRUGI .

  .

  .

 • wiejski.empedokles

  Oceniono 6 razy 4

  Po co się pan tak wygłupia? Przecież za tekę jakiegoś wice- czy innych ministerstw pie...to, za pare tygodni, zagłosujecie już odpowiednio, bo jesteście organicznie niezdolni do innego zachowanie. Ma pan aż takie ambicje? Czy może chorobliwy brak skromności? A może ma chętkę na przebicie legendarnego wyniku waszego Jarubasa alias Pasemko z poprzednich wyborów? Ile było? 1,2 %?

  Za pana rządów stało się coś do tej pory niewyobrażalnego- PSL straciło wieś. Jest pan najwyżej schetyną własnej partii, bo wasze nazwiska powinny występować już w słowniku synonimów. Ostatni gasi światło? Wy pewnie zaraz będziecie tak przeciwni lewackiej ekologii, że zostawicie włączone.

 • student_zebrak

  Oceniono 6 razy 4

  Posade krola przyjme od zaraz
  /-/ student

 • zacisze16

  Oceniono 5 razy 3

  Wg. mnie tylko jeden kandydat przeciwko Adrianowi... Idealnym byłby Donald Tusk... Będzie trudno....

 • t_uptus

  Oceniono 5 razy 3

  No niestety, Kukiz zatopił szanse Kosiniaka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX