Borys Budka będzie kandydował na szefa klubu PO-KO. "Platforma potrzebuje zmian"

- Będę ubiegał się o stanowisko szefa klubu - powiedział na antenie TVN24 Borys Budka. Polityk unikał odpowiedzi, czy będzie startował w wyborach na szefa partii. Powiedział za to, że PO potrzebuje zmian.

Borys Budka w programie "Fakty po faktach" był pytany przez Justynę Pochanke, czy będzie ubiegał się o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej. Wiceprzewodniczący ugrupowania nie chciał odpowiedzieć na to pytanie. - Chcę, by Platforma była skuteczna, wiarygodna i by dała nadzieję, że opozycja może wygrać zarówno wybory prezydenckie, jak i później wybory parlamentarne. Dzisiaj potrzeba zmian, gdyby było dobrze, wygralibyśmy wybory parlamentarne - powiedział. - Jestem przekonany, że Platforma potrzebuje zmian, a ja jestem przygotowany do tego, by, jeśli będę miał taki mandat zaufana od koleżanek i kolegów, podjąć się tej roli - dodał.

Borys Budka: Będę ubiegał się o stanowisko szefa klubu

W trakcie rozmowy Budka przyznał jednak, że będzie chciał zostać szefem klubu parlamentarnego PO-KO. - Będę ubiegał się o stanowisko szefa klubu. Na szczęście nie będę z nikim walczył. Jeżeli będzie kontrkandydat to będzie to sportowa rywalizacja. My nie walczymy ze sobą, tylko rywalizujemy - powiedział.

Budka stwierdził, że jego dobry wynik w wyborach to znak, że "wyborcy chcą zmian w Platformie Obywatelskiej". - Nie chodzi tylko o personalia, chodzi o zmianę sposobu uprawiania polityki, ale też jasnej i czytelnej wizji. Ta wizja musi urzec i porwać Polaków i ta wizja może być taka pod warunkiem, że wykorzystamy całą energię oraz pozytywne myślenie - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (106)
Borys Budka będzie kandydował na szefa klubu PO-KO. "Platforma potrzebuje zmian"
Zaloguj się
 • urian

  Oceniono 20 razy 14

  Widać, że w PiS bardzo się boją Budki. Pisowskie trolle za wpis o Budce mają dzisiaj podwójną stawkę.

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 11

  Wsciekle psy z kennelu szefer-nackera, wszystkie spuszczone ze smycz i z kagancow.

 • sza man

  Oceniono 17 razy 11

  Budka, Brejza i jeszcze kilka nazwisk są w stanie to pociągnąć. Schetyna powinien dać się w końcu odspawać od stołka, bo to nie służy ani PO ani temu krajowi.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 13 razy 7

  Tak literalnie to Budka powiedział że w chwili obecnej priorytetem jest obronienie wyniku wyborów do Senatu, które PiS właśnie stara się podważyć.

  To powiedział Budka. I słusznie. Bo wymiana przewodniczącego KO to w tym momencie najgłupszy możliwy pomysł. W tym momencie trzeba przekabacić 6 posłów PiS do zmiany barw klubowych.

  Do przywrócenia praworządności potrzeba 6 posłów. Do posłania Ziobry za kratki potrzeba 6 posłów. Jeszcze 6 posłów i Giertych wreszcie zamknie Kaczyńskiego.

 • chi-neng

  Oceniono 23 razy 7

  Brawo!
  No wreszcie!
  Tak dlugo czekalam na te decyzje.
  Oby pan osiagnal ten cel. Trzymam kciuki.

 • chi-neng

  Oceniono 17 razy 3

  Mam nadzieje, ze te zmiany nie beda trwaly miesiacami. Kazda minuta sie liczy!

 • Wojciech Pisarek

  Oceniono 4 razy 2

  Może i ładnie mówi pan Borys ale na przywódcę partii moim zdaniem zupełnie się nie nadaje. Do tego trzeba mieć cechy przywódcy a takich u tego Pana nie znajduje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX