Marian Banaś ma zastrzeżenia do protokołu z kontroli CBA. To ostatni moment na ich złożenie

Prezes Najwyższej Izby Kontroli w środę wniesie zastrzeżenia do protokołu z kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego, która trwała ostatnie kilka miesięcy - informuje Wirtualna Polska. W rozmowie z portalem zamiar pisemnego ustosunkowania się do dokumentu CBA potwierdził rzecznik NIK Zbigniew Matwiej.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, Marian Banaś zamierza wnieść zastrzeżenia do protokołu z kontroli oświadczeń majątkowych złożonych w latach 2015-2019 prowadzonej przez CBA. 

-  Mogę potwierdzić, że prezes NIK Marian Banaś w formie pisemnej odniesie się do protokołu z kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dzisiaj zostanie skierowane stanowisko w tej sprawie do CBA - powiedział portalowi Zbigniew Matwiej, rzecznik NIK.

Zgodnie z przepisami na zgłoszenie uwag do zastrzeżeń CBA, które nie zostały wyjaśnione w trakcie trwania kontroli ma 7 dni. Protokół odebrał, odmawiając podpisania, w środę 16 października, co oznacza, że to ostatni moment na poinformowanie o ewentualnych zastrzeżeniach.

Marian Banaś wrócił do pracy w NIK

Dzień po odebraniu protokołu z kontroli CBA Marian Banaś wrócił z urlopu bezpłatnego i rozpoczął na nowo pracę w NIK

"W czwartek przystąpiłem do wykonywania konstytucyjnych i ustawowych obowiązków w NIK; będę bronił niezależności i bezstronności Najwyższej Izby Kontroli jako naczelnego organu kontroli państwowej" - poinformował w oficjalnym komunikacie.

Więcej o:
Komentarze (64)
Marian Banaś ma zastrzeżenia do protokołu z kontroli CBA. To ostatni moment na ich złożenie
Zaloguj się
 • cocpit

  Oceniono 24 razy 22

  CBA skontrolowało NIK, teraz CBŚ skontroluje CBA, następnie CBŚ ABW, ABW BBN, BBN MSW, a na koniec ZHP. Taka zabawa starych ..Ujów w młodych indian.

 • claudiusz

  Oceniono 26 razy 22

  degrengolada panstwa osiagnela dno!....instytucje panstwowe przestaly dzialac w interesie obywateli....oszust podatkowy wspolpracujacy z sutenerami i alfonsami prezesem NIK!...

 • antropoid

  Oceniono 24 razy 20

  PiS to kwintesencja obłudy i ohydy: srania nocą po publicznych miejscach - i wrzasków w dzień, że jest brudno...

 • jurand48

  Oceniono 20 razy 16

  Sam wygląd tego Banasia nasuwa podejrzenia ,że to kawał ….uja ,jak się do tego dołoży Prezes …. to już po Banasiu !

 • def11

  Oceniono 21 razy 15

  Zastrzeżenia do kontroli : Nie tak umawialiśmy się, panie prezesie.

  Twój pancerny Marian

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 15

  Maniek ma zastrzeżenia i nic w tym dziwnego , przecież on jest "kryształ" niczym sam kaczor , jemu się upiekło to dlaczego Mańkowi miało by się nie upiec ?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 16 razy 14

  Pedofilia i Sutenerstwo trzyma się za PiS mocno :-)

 • earthboundmisfit

  Oceniono 16 razy 14

  Banaś "złoży" odnośne wyjasnienia i zastrzeżenia, oczywiście tajne. Potem CBA ma nieokreślony termin na weryfikacje tych zastrzeżeń, więc pewnie ustosunkuja się do nich po wyborach za cztery lata. Ważne, że koleś będzie pilnował interesu w NIK tak, żeby NIK niczego u kolesi juz nie wykrył. A wszystko w majestacie bezprawia.

 • c.t.k

  Oceniono 19 razy 13

  Ciekawe jaki czas musi "przepracować", żeby dostać sowitą od-k*rwa-prawę?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX