Elżbieta Bieńkowska wezwana do prokuratury. Jej brata i byłego asystenta zatrzymało CBA

Prokuratura Okręgowa w Katowicach przesłucha w charakterze świadka Europejską Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług Elżbietę Bieńkowską oraz jej męża Artura Bieńkowskiego. Będą zeznawać w sprawie zatrzymanych przez CBA Lecha B. i Jarosława M., którzy są podejrzani o udział w grupie przestępczej,

Lech B. był współpracownikiem Elżbiety Bieńkowskiej, gdy ta sprawowała mandat senatora RP, natomiast Jarosław M. jest prywatnie bratem byłej wicepremier. Obaj mężczyźni są podejrzani o udział w grupie przestępczej, która w latach 2012-2018 dopuszczała się m.in. przestępstw korupcyjnych i skarbowych, wyłudzania kredytów i dotacji z funduszy unijnych. 

Przesłuchanie Elżbiety Bieńkowskiej. Była senator opowie o współpracy z Lechem B.

CBA zatrzymało brata i byłego asystenta Elżbiety Bieńkowskiej w marcu 2019 roku. Oprócz nich zatrzymano wówczas także cztery inne osoby. Centralne Biuro Antykorupcyjne donosiło, że są to "śląscy przedsiębiorcy i notariusz prowadzący kancelarię notarialną w Tychach". Śledztwo dotyczy podejrzenia popełnienia oszustw na szkodę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, podmiotów gospodarczych i osób prywatnych. Śledczy ustalili, że podejrzani usiłowali wyłudzić ponad 2 mln zł z NCBiR i 10 mln zł od jednej z grup produkujących warzywa oraz owoce.

Jak informuje TVP Info, prokuratura chce przesłuchać Elżbietę Bieńkowską, aby zweryfikować zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy. Chodzi przede wszystkim o wyjaśnienia Lecha B. dotyczące m.in. jego współpracy z ówczesną senator. Mąż unijnej komisarz zostanie przesłuchany po to, aby opowiedział, jak funkcjonowała spółka, której prezesem był Jarosław M. 

Więcej o:
Komentarze (323)
Elżbieta Bieńkowska wezwana do prokuratury. Jej brata i byłego asystenta zatrzymało CBA
Zaloguj się
 • rozsadek5

  Oceniono 141 razy 115

  Szybka, wręcz natychmiastowa reakcja.... dlaczego do tej pory Banaś chodzi po sejmie i jeszcze ma pretensje do dziennikarzy, dlaczego prezes nie jest przesłuchany w sprawie srebrnej?
  Prawo dotyczy wszystkich a nie tych z gorszego sortu.

 • jugger

  Oceniono 109 razy 91

  Pewnie będzie jak zawsze gdy PiS szuka jakiś nieprawidłowości z dużej chmury mały deszcz. A za dwie wieże Kaczyńskiego to się nie chcą brać. Synusia Banasia jakoś nie sprawdzają, a też brał dotacje z UE.

 • glencok

  Oceniono 70 razy 62

  Aha. A kto zatrzyma panów z CBA którzy zamiast wszcząć postępowanie w sprawie zawyżanie cen leków przez koncerny farmaceutyczne ( pewnie miliardowe zyski, na które zgadzają się urzędnicy, każdy sam może się domyślić co i ile mogą za to mieć) stwierdzili w liście że nikt w ministerstwie zdrowia nie łamie prawa bo koniec końców za droższe leki nie płaci państwo TYLKO pacjenci ?

 • siwywaldi

  Oceniono 54 razy 54

  Oszustów trzeba ganiać bez dwóch zdań. Więc może przy okazji zapytam: a jak tam sprawa pana D. męża dziewicy wielokrotnego użytku, który w 2915 roku wyłudził 14,5 mln. z pewnego PAŃSTWOWEGO funduszu? Proces ruszył wprawdzie rok temu, ale TEMPO jego prowadzenia sugeruje, że prawomocny wyrok może zapaść za jakieś 10 lat, a kto wie czy nie jeszcze później... :-)

 • owca888

  Oceniono 59 razy 51

  A jak tam tłusty mężulek Oborowej? Już rozliczył te 24 mln miliony unijne przyznane po kumotersku na tę jego pseudoszkołę?

 • blablick

  Oceniono 51 razy 43

  A mlaskający erdoganek z Żoliborza dalej na wolności. Chociaż do kamery powiedział ze ukradł. Klepnie zdrowaśkę, ubierze pelerynkę z orłem i lud mu wybaczy złodziejstwo:))))

 • bombadilwlocie

  Oceniono 46 razy 40

  Lech, Jarosław i udział w grupie przestępczej. Wszystko się zgadza...

 • kukunapniu

  Oceniono 38 razy 32

  "Lecha B. i Jarosława M., którzy są podejrzani o udział w grupie przestępczej,"

  Wydawało mi się że pseudonim B (Balbina) to należał do Jarosława,
  natomiast M (Miernota) to był przydomek Lecha le mogę się mylić.

  Co jest pewne to że prokurator generalny znowu utopi swój laptop
  w wanie aby nie wdały się jego koligacje ze wspomnianą grupą przestepczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX