Nie tylko PiS ma problem z wyborami. Do Sądu Najwyższego trafiło ponad 50 protestów

Protesty wyborcze złożyli m.in. grzybiarze ze Szczebrzeszyna, wyborca, który chciał użyć pióra z zielonym atramentem czy mieszkaniec Lublina, według którego komisja wyborcza znajdowała się w budynku parafii. Do Sądu Najwyższego trafiło ponad 50 wniosków ws. nieprawidłowości podczas wyborów.

Bezpośrednio do biura podawczego Sądu Najwyższego protesty wyborcze można było kierować do godziny 16. O tej godzinie było ich już 55. Drogą pocztową wnioski można zgłaszać do północy. W tym przypadku brana jest pod uwagę data stempla. Od poniedziałku głośno jest o protestach dużych komitetów - Prawa i Sprawiedliwości i Koalicji Obywatelskiej - dotyczących ewentualnych nieprawidłowości w poszczególnych okręgach senackich. Okazuje się jednak, że do SN wpływają również drobniejsze, niepolityczne sprawy.

Protesty wyborcze. Do Sądu Najwyższego wpłynęło ponad 50 wniosków

RMF FM opisuje m.in. wniosek grupy grzybiarzy, którzy chcieli zagłosować w jednej z komisji wyborczych w Szczebrzeszynie. Mimo że cała 20-osobowa grupa miała oddać głos na jednego kandydata, w protokole tej konkretnej komisji przy jego nazwisku jest cyfra 0. 

Protest do Sądu Najwyższego wystosował też wyborca, który chciał skorzystać z pióra z zielonym atramentem. Członkowie komisji mieli mu stanowczo zabronić użycia własnego "narzędzia pisarskiego", w celu zakreślenia znaku "x" przy nazwisku wybranego kandydata. 

Mieszkaniec Zielonej Góry z kolei we wnioski twierdzi, że w jednej z tamtejszych komisji wydawano nieostemplowane karty do głosowania. Kontrola wykazała, że rzeczywiście kilkadziesiąt wydanych kart nie miało stempla. Inny opisywany przypadek dotyczy aresztu śledczego, gdzie - według autora wniosku - osadzonym pozwolono oddać głos już po zamknięciu lokali wyborczych. Wnioskodawca twierdził, że sam głosował o 22.45. 

Jeden z mieszkańców Lublina twierdził z kolei we wniosku , że jedna z komisji w mieście znajdowała się na terenie parafii, czyli miejscu nieneutralnym światopoglądowo. 

Więcej o:
Komentarze (43)
Nie tylko PiS ma problem z wyborami. Do Sądu Najwyższego trafiło ponad 50 protestów
Zaloguj się
 • dafcioo

  Oceniono 21 razy 21

  Ludzie, przecież to dobrze, że PiS będzie musiało rządzić przez 4 lata i ogarniać rezultaty swoich programów socjalnych. Za dwa lata wszystko gruchnie głucho i co powiedzą? Wina Tuska? Wina Senatu, bo opieszały? Po tym wszystkim potrzebny jest Polakom twardy reset. I tylko kolejny rząd PiS to gwarantuje.

 • marek.krajewski63

  Oceniono 18 razy 18

  Wielu uwaza, ze opozycja robila wszystko, by te wybory PRZEGRAC w obliczu zblizajacej sie swiatowej recesji, by za to nie ponosic odpowiedzialnosci, jak sie chocby PO nacielo na wielki kryzys 2008, ze cala opinia publiczna zwalila na nich wine za brak postepu w rozwoju panstwa i dali sobie wmowic o tej Polsce w ruinie. Niech pisowcy lykaja ten nadchodzacy kryzys i ich obiecanki socjalne - dla opozycji bylby to powazny problem, by sie z tych obiecanek wywiazac. Niech tamci, co takie rozdali sie mecza..

 • chateau.respawned

  Oceniono 17 razy 15

  Problem w tym, że pierwszy raz od 1989 roku mam poważne wątpliwości co do rzetelności rozpatrywania protestów. Może jestem wyjątkiem, ale nie ufam tym instytucjom, do których bezstronności nie miałem wcześniej zastrzeżeń.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 19 razy 15

  Głosowanie na terenie plebanii :-)
  Aż dziwne że w ambasadzie Rosyjskiej PiS nie utworzyło komisji :-)

 • radon13

  Oceniono 15 razy 13

  Protest ze Szczebrzeszyna wskazuje jednoznacznie na fałszowanie wyborów do Sejmu !

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 15 razy 13

  Też uważam że 'pisokomuna' powinna mieć 99%...jak za gomułki!

 • marek.krajewski63

  Oceniono 8 razy 8

  Chrzaszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzyszynie, czyli wybory po Polsku!

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 5 razy 5

  Przecież po to kombinowali przy prawie wyborczym, manipulowali zasadami głosowania aby teraz móc wycinać takie kujawiaki. Jeszcze zobaczycie cuda rodem z PRL-u.
  Wtedy było takie powiedzenie o urnie wyborczej: "Co to za szkatułka, wrzucasz Kowalskiego a wychodzi Gomułka?"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX