Niemcy. Policja zatrzymała polską zabójczynię z Bydgoszczy. Ukrywała się przez pięć lat

Dorota K. z Bydgoszczy trafiła w ręce niemieckiej policji. Kobieta ukrywała się za granicą, unikając w ten sposób kary więzienia za zabójstwo. Aby umknąć wymiarowi sprawiedliwości, wykorzystała przerwę w odsiadywaniu wyroku.

Dorota K. została skazana na 25 lat więzienia za zabójstwo, do którego doszło w Bydgoszczy na Osowej Górze w 2008 roku. W 2014 roku kobieta nie wróciła do zakładu karnego, korzystając z przerwy w karze. Od tamtej pory ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości. Po latach policji udało się ją namierzyć.

Dorota K. aresztowana. Jej wizerunek stał się częścią kampanii Europolu

Dorota K. była poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania, bo policjanci, którzy pracowali przy tej sprawie, zdobyli informacje świadczące o tym, że kobieta mogła wyjechać poza granicę. To przypuszczenie okazało się trafne - Dorota K. ukrywała się w miejscowości Wuppertal w zachodniej części Niemiec. Polskie służby przekazały niemieckiej policji informacje dotyczące miejsca jej pobytu. 22 października kobieta została aresztowana. Trwają procedury związane z jej ekstradycją do Polski.

Co ciekawe, kilka dni temu przypominaliśmy o historii poszukiwanej Doroty K., ponieważ została ona jedną z postaci, której wizerunek został przedstawiony w kampanii Europolu "Crime has no gender" – „Zbrodnia nie ma płci”. Znalazła się ona na liście najbardziej poszukiwanych przestępczyń w całej Unii Europejskiej. 

Bydgoszcz. Dorota K. zastrzeliła swojego męża

Dorota K. zastrzeliła swojego męża w nocy 29 stycznia 2008 r. Mężczyzna został postrzelony w głowę bronią palną Walther P99. Zmarł w wyniku rany postrzałowej - informuje Europol. Skazana na 25 lat więzienia kobieta mogła wyjść z zakładu karnego z uwagi na trudną sytuację rodziną. Taką zgodę otrzymała od sądu dwukrotnie. Po zakończeniu drugiej przerwy nie wróciła do więzienia

Więcej o:
Komentarze (107)
Niemcy. Policja zatrzymała polską zabójczynię z Bydgoszczy. Ukrywała się przez pięć lat
Zaloguj się
 • kajaanna

  Oceniono 45 razy 31

  Jakie szczęście, że ją znaleziono teraz, przed utworzeniem rządu!
  Z takim cv to musi mieć jak nie stanowisko w ministerstwie, to choćby w spółce skarbu państwa!

 • kapitan.kirk

  Oceniono 38 razy 26

  <<< Dorota K. zastrzeliła swojego męża w nocy 29 stycznia 2008 r. Mężczyzna został postrzelony w głowę bronią palną Walther P99. Zmarł w wyniku rany postrzałowej - informuje Europol. Skazana na 25 lat więzienia kobieta mogła wyjść z zakładu karnego z uwagi na trudną sytuację rodziną. >>>

  No tak; w końcu jakby nie patrzeć, straciła męża.

 • achaszwerosz

  Oceniono 29 razy 17

  Żona bardzo fajnego, przesympatycznego człowieka, którego zabiła dla pieniędzy, nie w żadnym stresie czy afekcie, co lepsze, próbowała to zabójstwo zrzucić na własne dziecko. Oby zgniła w pierdlu.

 • tegepe

  Oceniono 28 razy 14

  Czy w normalnym kraju zabójca skazany na 25 lat więzienia może mieć przerwę w odbywaniu kary?

 • ofiarawlasnychslabosci

  Oceniono 18 razy 14

  dadz jej przepustke na Swieto Zmarlych ;)

 • kirk01

  Oceniono 19 razy 13

  Jaka przestepczyni. Bandyci to sa na Wiejskiej!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX