Radosław Sikorski: Nie wykluczałbym, że Donald Tusk zechce wrócić do kierowania PO

- Nie wykluczam jednak możliwości, że Donald Tusk zechce wrócić do kierowania Platformą Obywatelską, pokonać Kaczyńskiego i obronić Polskę - mówił w Polsat News Radosław Sikorski, były szef MSZ. Obecny eurodeputowany PO wymienił też, kto już przygotowuje się do tego, by kandydować na lidera Platformy.

Radosław Sikorski, były szef MSZ, obecnie europoseł Platformy Obywatelskiej, w Polsat News oceniał aktualną sytuację wewnątrz PO. Po przegranej w wyborach do Sejmu i minimalnym zwycięstwie w tych do Senatu zaczęto spekulować, czy liderem Platformy pozostanie Grzegorz Schetyna. Zwłaszcza że na początku 2020 roku w PO odbędą się wybory na przewodniczącego.

Radosław Sikorski: Nie wykluczałbym, że Tusk zechce wrócić do kierowania PO

Sikorski wyliczał, że już zgłaszają się osoby, które chcą spróbować swoich sił i zgłosić się do kandydowania na lidera PO. Wśród takich osób były szef MSZ wymienił: Bogdana Zdrojewskiego, Borysa Budkę, Bartosza Arłukowicza i Małgorzatę Kidawę-Błońską.

Czytaj więcej: Tusk na szefa EPP? Schetyna podpisał dokumenty, PO zgłasza kandydaturę byłego premiera

Radosław Sikorski dorzucił jednak jeszcze jedną interesującą możliwość. Co ważne, PO w piątek oficjalnie zaproponowała ustępującego szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej (EPP, EPL). Ta nominacja i ewentualne objęcie tego stanowiska przez Tuska - według Sikorskiego - zupełnie nie wyklucza scenariusza, w którym to były premier kandyduje na lidera PO i odbiera tę funkcję Schetynie.

Formalnie jedno nie wyklucza drugiego. Nie wykluczam jednak możliwości, że Donald Tusk zechce wrócić do kierowania Platformą Obywatelską, by pokonać Kaczyńskiego i obronić Polskę

- oznajmił w Polsat News Sikorski.

Więcej o:
Komentarze (147)
Radosław Sikorski: Nie wykluczałbym, że Donald Tusk zechce wrócić do kierowania Platformą Obywatelską
Zaloguj się
 • Lucky Luke

  Oceniono 28 razy 12

  Może czas żeby Siikorski jako najbardziej wyrazisty polityk PO, a przy tym Człowiek za którego nie trzeba się wstydzić za granicą (bez umniejszania formatu Tuska) powalczył o odbudowanie swojej pozycji. Możecie się zgadzać lub nie ale od czasu wyjazdu DT i schowania RS PO cierpi na brak prawdziwego lidera.

 • krynolinka

  Oceniono 39 razy 11

  Ma charyzmę i jaja. Jeśli Tusk wróci to obali Grzesia zanim tamten powie aaa...

 • zbych21

  Oceniono 11 razy 9

  Tusk jako przewodniczący EPP i PO miałby naprawdę olbrzymie wpływy, ale bez blichtru.
  Takiemu, co nie lubi żyrandola może to pasować. Te jego wpływy mogą doprowadzać pisowców do szału. A może zaczną do Tuska chodzić po prośbie, gdy będą chcieli coś załatwić w Europie.

 • emadox1327

  Oceniono 21 razy 9

  Mam nadzieję, że tego nie zrobi.
  Szkoda zdrowia na szarpanie się z ciemnym ludem, prawda towarzyszu Kurski?

 • fullajt

  Oceniono 18 razy 8

  Musiałby ocipieć, aby dobrowolnie leźć w to bagno. To zbyt mądry facet.

 • cezar85

  Oceniono 26 razy 6

  radek miej litość

  prezes ma kolana do wymiany a ty chcesz, żeby mu jeszcze pompa poszła?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 28 razy 6

  no i jak tu wybrać... spokojna i dobrze płatną posadkę w UE jako szef wszystkich liberałów z Europejskiej Partii Ludowej... czy polski grajdoł i użeranie się z niedouczonymi burakami z zadupia, glosującymi na PiS...
  ja bym wybrał wolność... ale Tusk jest na tyle masochistą ze pewnie wróci do kraju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX