Tusk na szefa EPP? Schetyna podpisał dokumenty, PO zgłasza kandydaturę byłego premiera

Platforma Obywatelska zgłosiła kandydaturę Donalda Tuska na szefa frakcji Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim - informuje Polityka Insight.

Polityka Insight poinformowała, że Platforma Obywatelska zgłosiła kandydaturę Donalda Tuska na szefa frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL, EPP) w Parlamencie Europejskim. Stosowne dokumenty w tej sprawie podpisał lider PO Grzegorz Schetyna. Jan Grabiec, rzecznik PO, w rozmowie z Wirtualną Polską potwierdził te doniesienia.

Kadencja byłego premiera na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej kończy się 1 grudnia tego roku i dotychczas mnożyły się spekulacje, jaką dalszą karierę w polityce wybierze. 

Polityczna przyszłość Tuska. Szefostwo w EPP, a może prezydentura?

O tym, że na stole jest propozycja przewodniczenia EPP pisał dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek już w sierpniu tego roku. Dlaczego szefowanie EPP jest szczególnie opłacalne dla Tuska?

Stanowisko to byłoby jedynie środkiem, a nie celem dla Tuska. - Bycie szefem EPP nie wyklucza kandydowania na prezydenta Polski - podkreśla polityk bliski szefowi RE. Byłoby też inwestycją w przyszłość.

- pisaliśmy na Gazeta.pl.

Zresztą sam Tusk w niedawnej rozmowie z dziennikarzami w Brukseli nie wykluczał tego scenariusza. Mówił, że liderzy partii wchodzących w skład EPP proponowali mu, by kandydował na przewodniczącego. - Niewykluczone, że tak będzie - skwitował.

Tusk mówił też sporo o zbliżających się wyborach prezydenckich, które określił jako "strategiczną sprawę". Nie chciał jednak zadeklarować, czy sam wystartuje w wyborach.

Czytaj więcej: Donald Tusk komentuje wybory. "Żeby zatrzymać PiS w robieniu szkód, trzeba mieć siłę prezydenckiego weta"

Więcej o:
Komentarze (134)
Platforma Obywatelska zgłosiła kandydaturę Donalda Tuska na szefa EPP. Dokumenty podpisał Grzegorz Schetyna
Zaloguj się
 • borman60

  Oceniono 54 razy 32

  Szkoda go na prezydenta Polski .Za dużo ciemnego ludu .Media pisowskie zraz go ubiorą w mundur gestapowski ,oplują itp. Zresztą on nie umie kłamać ,a tu trzeba .

 • 2majtek1

  Oceniono 39 razy 25

  No pisiorki do roboty, czas plucia na Tuska rozpocząć.
  Wy wszystko wybaczacie tylko nie sukces rodaka , tak wasza k.. mać .

 • ochujek

  Oceniono 30 razy 22

  No to broszka znowu będzie pracować na kolejne zwycięstwo moralne. Znowu kwiatki dostanie za przeszkadzanie.

 • bosman64

  Oceniono 36 razy 22

  To by było na tyle w temacie "Tusk na prezydenta" . Ma racje wolacy muszą najpierw dobrze w PIS-de dostać od losu to może w końcu sami pogonią jedynie słuszną partie Przekrętasów I Sutenerów

 • saksalainen

  Oceniono 13 razy 11

  To dobry ruch... dla samej EPP. Szef Rady Europejskiej, powszechnie ceniony (27 z 28 państw dało mu poparcie na drugą kadencję), dodatkowo pochodzący z byłego Bloku Wschodniego, będzie na pewno uważniej słuchany przez wszystkich w Parlamencie, niż byle poseł czy nawet były minister, czy kogo tam jeszcze mają w ofercie.

  A co do prezydentury - owszem, lepszego prezydenta sobie nie wyobrażam, ale propaganda PiSu zrobiła mu taki elektorat negatywny, że Małgorzata Kidawa-Błońska będzie miała dużo lepsze szanse.

 • zocha688

  Oceniono 20 razy 8

  To celowy ruch Schetyny, zeby Tusk nie kandydował na prezydenta. Chcialabym móc glosowac na Donalda Tuska

 • dar61

  Oceniono 18 razy 4

  Cudowne jest obserwować popłoch i tę klasyczną niepewność w oczach - i słowach - pisiackich tutejszych trolli.
  A chcieli sobie ustawić Tuska na strzał - i znów ich wpuścił w maliny.

 • junkamm

  Oceniono 3 razy 1

  cwaniak schetyna boi sie że trusk wroci do kierowania partią .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX