Sondaż prezydencki: Duda wygrywa w II turze. Kidawa-Błońska większym zagrożeniem niż Tusk

Zgodnie z sondażem dla "Faktów" Andrzej Duda wywalczy reelekcję. Prezydent w badaniu wygrywa z pięcioma wymienianymi obecnie potencjalnymi kontrkandydatami. Rywalem o najlepszym wyniku jest Małgorzata Kidawa-Błońska.

W sondażu Kantara dla "Faktów" TVN i TVN24 zapytano respondentów, na kogo oddadzą głos w II turze wyborów prezydenckich w 2020 r. Gdyby Andrzej Duda mierzył się z Donaldem Tuskiem, wygrałby z wynikiem 51 proc. Na obecnego szefa Rady Europejskiej zagłosowałoby 40 proc. badanych, z kolei 9 proc. odpowiedziało: nie wiem/trudno powiedzieć.

Sondaż: Andrzej Duda wygrywa z Tuskiem i Kidawą-Błońską

W przypadku pojedynku z Małgorzatą Kidawą-Błońską wynik Dudy wyniósłby 48 proc., natomiast posłanki KO 42 proc. 10 proc. odpowiedziało, że nie wie, na kogo zagłosować. Gdyby w II turze znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz, wynik byłby następujący: 53 proc. dla Dudy, 38 proc. dla Kosiniaka-Kamysza, 9 proc. - "nie wiem/trudno powiedzieć".

Z kolei 52 proc. głosów uzyskałby Andrzej Duda w starciu z Rafałem Trzaskowskim (37 proc.). W tym przypadku 11 proc. respondentów było niezdecydowanych. Największa przepaść od wyniku prezydenta dzieliłaby Roberta Biedronia. W tym wariancie Duda ma 56 proc., a lider Wiosny 35 proc. 9 proc. to liczba niezdecydowanych. 

Sondaż przeprowadzono w dniach 17-18 października na próbie 1502 osób w wieku powyżej 18 lat. Możliwy błąd pomiaru wynosi 3 proc.

Więcej o:
Komentarze (364)
Sondaż prezydencki: Duda wygrywa w II turze. Kidawa-Błońska większym zagrożeniem niż Tusk
Zaloguj się
 • antypisuar

  Oceniono 83 razy 51

  Wy chyba pytacie siebie w redakcji a nie ludzi na ulicy. Gorszego prezydenta to Polska jeszcze nie miała, przecież on nie istnieje i chowa się w cieniu prezesa.

 • zdziwiony6

  Oceniono 53 razy 41

  Wieś będzie głosować na Dudę niezależnie od tego jak głupio gada i co bezmyślnie podpisuje. Chłopom folwarcznym podoba się, bo jest religijny. Nic innego ich nie obchodzi.

 • acototak

  Oceniono 55 razy 39

  Wsadźcie sobie w dudę te sondaże. Robienie ich w tej chwili ma taki sens jak danie komputera Kaczyńskiemu.

 • 1852m

  Oceniono 50 razy 28

  Andrzej Dupa na prezydenta Wolski!

 • alex123

  Oceniono 25 razy 19

  Polacy już udowodnili, że debile głosują na debila, a debili w Polsce jest większość.

 • kasle

  Oceniono 27 razy 17

  Przylozyl reki do destrukcji panstwa i gospodarki. Wprowadzil nas kosztownie w maliny z Trumpem.
  Osmiedzyl wielokrotnie za granica, dokad prawie wogole nie jest zapraszany.
  Wlasciwie pokazal, ze ten urzad mozna uznac za zbyteczny.
  Dla ceremonii mozna by n.p. desgnowac najstarszego posla, albo kogos takiego.
  Balaby duza oszczednosc panstwa. To samo zreszta z sejmem i senatem.
  Dwustu poslow i piecdziesieciu senatorow mogloby nawet podniesc nieco poziom tych gremiow, eliminujac z nich ludzi z partyjnych lapanek.

 • antypopisowiec

  Oceniono 23 razy 17

  Jest to bardzo dobry wynik dla Tuska i Kidawy-Błońskiej. Duda , którego jest pełno w mediach i którego popiera największa telewizja TVP Pis może liczyć tylko na ok. 51 %. W podobnym okresie swojej kadencji Komorowski notował dużo większe poparcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX