Patryk Jaki strofuje Jarosława Gowina. Wytyka mu "lewicową dyktaturę" na uczelniach

- Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą i nie powinniśmy mówić językiem Konfederacji. A taki język pobrzmiewa w wypowiedziach europosła Jakiego - powiedział w radiu Siódma9 Jarosław Gowin. Europoseł szybko opublikował ripostę. "Chciałbym tylko, aby na polskich uczelniach wyższych był choć fragmencik wolnościowo-konserwatywny, a nie lewicowa dyktatura" - napisał.

W programie Siódma9 wicepremier Jarosław Gowin został poproszony o komentarz do wpisu Patryka Jakiego na Facebooku, dotyczącym ideowego kursu Zjednoczonej Prawicy. Ze słów europosła wynika, że jego obóz powinien stać się bardziej konserwatywny. Jaki pisał m.in. o "procesie wrogiej socjalizacji społeczeństwa", czyli "zamianie flagi biało-czerwonej na 'tęczową', społeczeństwa wolnościowo-konserwatywnego na lewackie".

Gowin o Jakim: W wypowiedziach pobrzmiewa język Konfederacji

- Jesteśmy Zjednoczoną Prawicą i nie powinniśmy mówić językiem Konfederacji. A taki język pobrzmiewa w wypowiedziach europosła Jakiego. Jeżeli ktoś chce budować sektę 15-, w porywach 20-procentową, to rzeczywiście to, co proponuje Patryk Jaki, jest dobrą drogą - skomentował Jarosław Gowin.

Niedługo po audycji na Twitterze odpowiedział mu były wiceminister sprawiedliwości. "No skandal, że w moich wypowiedziach 'wybrzmiewa język prawicowy'. A nie jak u niektórych naszych kolegów język 'platformy'. Chciałbym tylko, aby na polskich uczelniach wyższych był choć fragmencik wolnościowo-konserwatywny, a nie lewicowa dyktatura" - napisał Jaki. 

Konfederacja zaprasza Jakiego

Na wpis Jakiego zareagowała Konfederacja. Na Facebooku ugrupowanie zaprosiło byłego wiceministra sprawiedliwości w swoje szeregi. "Patryk Jaki kontra Jarosław Gowin. Panie europośle Patryk Jaki, dziękujemy, że docenia Pan nasz przekaz konserwatywno-wolnościowy i zauważa, że jest to prawdziwy "język prawicowy". Jeśli ma Pan dość języka platformy w PiS, to zapraszamy do jedynej ideowej prawicowej formacji w Polsce - do Konfederacji!" - czytamy we wpisie.

Więcej o:
Komentarze (173)
Patryk Jaki strofuje Jarosława Gowina. Wytyka mu "lewicową dyktaturę" na uczelniach
Zaloguj się
 • me_on_gazeta

  Oceniono 79 razy 69

  Nie ma czegoś takiego jak wolnościowo-konserwatywny. To antonimy. Po drugie, na uczelniach jest trochę wyższe IQ niż w populacji ogółem, stąd dominacja lewicowych postaw, które są dodatnio skorelowane właśnie z IQ. Chłopcze Jaki.

 • alejagwiazd

  Oceniono 39 razy 39

  Dresiarze takie maja pojecie o wyzszych uczelniach jak KK o teorii
  heliocenteycznej

 • darnell

  Oceniono 41 razy 39

  PiS zaczyna się żreć między sobą ... co za prezent dla opozycji :)

 • polakadam

  Oceniono 26 razy 26

  Panie Jaki skorzystaj pan z zaproszenia Konfederacji.
  Jest dobrze kiedy wszystkie zgniłe jaja znajdą się w jednym koszyku.

 • takaprawda3000

  Oceniono 27 razy 25

  To w końcu JAKI wolnościowy czy konserwatywny??

  Albo się jest wolnym człowiekiem, albo się chodzi na smyczy KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO.

 • laik404

  Oceniono 26 razy 24

  Jak nic Cygan z Zerem idą na ostre zwarcie z Karakanem.

  Gowin z nimi, choć w układzie - dobry policjant (Ziobryści to ci źli)

  Do ukonstytuowania Sejmu nie wiadomo czy rząd będzie dalej większościowy...

  Powodzenia ci życzę, Trójkowa Miernoto Prawna. Rozhuśtaj i zatop tą łajbę komunistów i złodziei :)

 • 1111pln

  Oceniono 24 razy 24

  Wystarczył Jaki by Gowin z prawicowego oszołoma zamienił się w lewaka... dzieje się Panie. 😂😂😂

 • owca888

  Oceniono 21 razy 21

  Takiego kopa w dudę dostał od nas w Wawie, a potężnie odwala mu sodówa.

  Jaki, byłeś chłystkiem i jesteś chłystkiem spod bloku. Znaj swoje miejsce. Bo dres ci wyłazi spod drogiego garniaka, że nie wspomnę o gładkich zwojach mózgowych, których płodem były twoja nieszczęsna ustawa o IPN. Na twoim miejscu siedziałabym cicho w tej Brukseli, skoro już zdołałś się tam załapać. Już na zawsze pozostaniesz jej bardzo niechlubnym autorem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX