Senator PO o "korytarzowych plotkach": Gowin chce być premierem. Sygnał poszedł też do opozycji

Wicepremier Jarosław Gowin chce zawalczyć o stanowisko szefa rządu. Sygnał o gotowości do ewentualnej współpracy miał też wysłać do opozycji - twierdzi senator PO-KO Tomasz Grodzki. Parlamentarzysta zaznacza, że o planach Gowina "słyszał z kuluarów".

W niedzielnych wyborach parlamentarnych Zjednoczona Prawica wprowadziła do Sejmu nowej kadencji 235 parlamentarzystów. 199 należy do Prawa i Sprawiedliwość, po 18 wprowadziły Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina.

Jak mówił w programie "Polityka na Ostro" w Polsat News senator Tomasz Grodzki z klubu PO-KO, Jarosław Gowin ma ambicje związane ze stanowiskiem szefa rządu.

- Pan premier Gowin licytuje wysoko, kładzie na stół ofertę: może chciałbym być nie wicepremierem a premierem. I taki sygnał, słyszałem to tylko z kuluarów sejmowych i senackich, został nawet puszczony do "drugiej strony" [opozycji - red.]. "Mamy 18 szabel..."

- mówił senator. Zaznaczył, że to "plotki korytarzowe".

- Jest ewidentnie oferta: proszę rozważyć mnie jako premiera, a nie wicepremiera, bo przecież dobrze wiadomo, że premier Morawiecki, nazywany ciałem obcym w PiS, nie ma swojego dużego zaplecza politycznego, a minister Ziobro i premier Gowin to zaplecze mają i ono im się zwiększyło kosztem PiS, którzy zjechali poniżej 200 posłów, jest ich 199

- dodał Tomasz Grodzki.

Tomasz Grodzki z propozycją od Prawa i Sprawiedliwości

Tuż po wyborach senator PO-KO ujawnił, że był pytany przez stronę rządową, "czy nie dałby się wynająć dla drugiej strony".

- Przypuszczam, że w 30 sekund dostałbym tekę ministra, gdybym taką wolę wyraził. Nie mogę więcej powiedzieć, fakt taki zaistniał i nie muszę dodawać, że uważam się za człowieka przyzwoitego, więc grzecznie odmówiłem

- mówił prof. Tomasz Grodzki w audycji "W rytmie wydarzeń" na antenie Radia Plus.

Więcej o:
Komentarze (223)
Senator PO o "korytarzowych plotkach": Gowin chce być premierem. Sygnał poszedł też do opozycji
Zaloguj się
 • zagenator

  Oceniono 71 razy 67

  Zaczyna się. Nadzieja w ambicjach przystawek, ze rozwala wszystko od środka :)

 • lindhorst1

  Oceniono 48 razy 42

  Jeśli w polityce istnieje coś takiego jak zasady, to jakakolwiek współpraca z postacią tak odrażającą i oślizłą jak Gowin byłaby dla opozycji rujnująca. Chyba lepiej odczekać te cztery lata. Może krócej, bo trzej "ojcowie chrzestni" Zjednoczonej Prawicy już zaczynają do siebie strzelać.

 • pablo_spear

  Oceniono 43 razy 39

  Dawaj Jaro - nasz koniu trojanski! Walczyc o kase i wplywy do sotatniej kropli krwi pismatoly!

 • laik404

  Oceniono 33 razy 31

  Wszyscy ci, Konusie, wokół zaczynają wierzgać - od Ziobrystów, Banasia i niektórych sędziów TK.

  A swoje dołoży przed kamerami Lewica i Konfederacja.

  Wykrakało się mordy zdradzieckie...

 • czechy11

  Oceniono 29 razy 23

  Dwa lata tyle ma jeszcze ta sitwa PiS na rozkradanie majątku narodowego. Pomóżmy im kop w Dudę w maju za pomocą kartki wyborczej zakończy czas Wielkiej Smuty w Polsce.

 • remo29

  Oceniono 26 razy 22

  Nie za bardzo wiem jak on może być premierem... Tak bez kręgosłupa będzie się strasznie gibał.

 • siwywaldi

  Oceniono 25 razy 19

  Jakiś czas temu słyszałem jak któryś z posłów powiedział:
  - Kto ma Gowina, ten ma problemy :-)

  I jest to prawda, bo Platforma odetchnęła z ulgą, gdy Gowin odszedł od nich, bo teraz problemy ma Kaczyński, bo jego posłowie, to PONAD 30 szabel. :-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX