Kidawa-Błońska kandydatką na prezydenta? Pitera: Znamy energię Dudy. Nie wiem, czy ona podoła

Małgorzata Kidawa-Błońska jest typowana na kandydatkę na prezydenta i bezpośrednią rywalkę prezydenta Andrzeja Dudy. Jednak zdaniem polityk PO Julii Pitery, może być to kiepski wybór. - Energię prezydenta Dudy znamy. Nie wiem, czy Kidawa-Błońska podoła fizycznie - mówiła Pitera. Zarzuciła też swojej partii, że w wyniku błędnych decyzji PiS po raz trzeci z rzędu wygrało wybory.

Polityk Platformy Obywatelskiej Julia Pitera, do niedawna europosłanka tej formacji, w ostatnią środę w programie Onet Rano nazwała Małgorzata Kidawę-Błońską "figurantką". - Nie widziałam jej w żadnej debacie. Boi się rozmowy z innymi politykami - mówiła.

Dzień później w RMF FM Pitera, w przeszłości europosłanka i posłanka PO, dalej atakowała Platformę Obywatelską, decyzje kierownictwa, a także Kidawę-Błońską. Prowadzący wypomniał polityk, że ta nie startowała, a krytykuje kolegów z PO.

Ja chciałam zwrócić uwagę, że w następstwie nieudolności (PO - red.) Prawo i Sprawiedliwość wygrało po raz trzeci wybory

- mówiła Pitera, dodając, że była to nieudolność Platformy. Wyliczała, że listy do Parlamentu Europejskiego były źle ułożone, podobnie krytycznie wypowiadała się o samej kampanii do PE. Stwierdziła również, że w Platformie Obywatelskiej "nie ma forum, gdzie można podzielić się uwagami". Pitera zapewniła na antenie RMF FM, że jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa w polityce.

- Grzegorzu Schetyno, nie odrzucaj ludzi, którzy dobrze życzą Polsce, Platformie. Nie warto dookoła siebie mieć wyłącznie zaufanych kolegów, którzy nie zawsze są dobrymi doradcami - skwitowała.

Julia Pitera o Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

- Ja dokładnie przedstawiłam Grzegorzowi Schetynie, jaka jest sytuacja polityczna na Mazowszu. Dokładnie mu powiedziałam, jaka jest sytuacja w strukturach, jak to wszystko wygląda i jak to trzeba zorganizować - opisywała. Jednocześnie Julia Pitera zapewniła, że przy całej tej krytyce obecnego szefostwa PO, nadal chce być w partii.

Tak, dlatego że wiem, że koledzy są niezadowoleni z tego, co się dzieje. Zbliżają się wybory prezydenckie, ja z przerażeniem patrzę, że może wygrać pan Duda

- powiedziała. Wyjaśniała, że kampania prezydencka będzie trwała 3,5 miesiąca, i dodała w tym kontekście:

Energię prezydenta Dudy znamy. Doskonale wiemy, jak pan prezydent Duda, pomijając, że ma niewyczerpaną energię fizyczną, od rana do wieczora, jak sobie daje radę z tłumami. (...) Nie wiem, czy podoła (Kidawa-Błońska - red.) fizycznie, będąc 14 godzin na nogach, przez 3,5 miesiąca. Nie przypominam sobie sytuacji, w której ona by tak funkcjonowała.
 
Więcej o:
Komentarze (166)
Małgorzata Kidawa-Błońska kandydatką na prezydenta? Julia Pitera: Znamy energię prezydenta Dudy. Nie wiem, czy ona podoła
Zaloguj się
 • prosty_chlop_gazeciarz

  Oceniono 33 razy 23

  takich spraw nie wałkuje się publicznie! To elementarz
  p. Pitera goni widać w piętkę

 • estr

  Oceniono 39 razy 21

  Dziękujemy Pani Piterze za spalenie ewentualnej silnej kandydatki. Co za tępa dzida.

 • krynolinka

  Oceniono 41 razy 17

  Energia Dudy polega na tym, że w ciągu jednego dnia jest w stanie złożyć kilkanaście wieńców, posłużyć do kilku mszy i postać parę godzin pod drzwiami u prezesa? Właściwy człowiek na pałacu, oj właściwy.

 • amel.ka

  Oceniono 17 razy 15

  Czekajcie... pani Pitera jest w PO i krytykuje swoich kolegow i kolezanki z partii publicznie. Super,brawo. Jak tak dalej pojdzie to faktycznie znowu wygra Duda.

 • sigit

  Oceniono 28 razy 14

  Energię Dudy znamy - kabel sterująco-zasilający idzie prosto z Nowogrodzkiej ...

 • baaag

  Oceniono 14 razy 10

  Pitera, czy ty możesz wreszcie zamknąć paszczę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX