Sąd nakazał wzajemne przeprosiny Thun i Sakiewiczowi. Dziennikarz negował jej prawo do bycia Polką

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi Tomaszowi Sakiewiczowi i europosłance PO Róży Thun wzajemnie się przeprosić - donosi OKO.press. Dziennikarz podważał prawo polityk do bycia Polką, z kolei Thun mówiła o udziale jego mediów w "przemyśle pogardy".

W czwartek 17 października Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok między Tomaszem Sakiewiczem, redaktorem naczelnym "Gazety Polskiej"i "Gazety Polskiej Codziennie", a Różą Thun, europosłanką Platformy Obywatelskiej. Początek sporu sięga programu TVP Info "Bez retuszu" z 2017 roku. Sakiewicz na wizji zwrócił się do Thun słowami, że ta "nie czuje się Polką, czuje się reprezentantką Niemiec".

Europosłanka od razu oprotestowała wypowiedź, domagając się przeprosin. Ponieważ prowadzący program nie zareagował, Thun wyszła ze studia. Europosłanka PO wytoczyła potem proces Sakiewiczowi o obronę dóbr osobistych.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" nie pozostał dłużny, ponieważ złożył przeciwko niej pozew wzajemny (także o obronę dóbr osobistych). Sakiewicza uraziły słowa Thun z lutego 2018, gdy europosłanka zapowiadała pozew przeciwko niemu, mówiąc, że dziennikarz "reprezentuje przemysł pogardy" a "jego media zarabiają na poniżaniu, obrażaniu".

Sąd każe Thun i Sakiewiczowi wzajemnie się przeprosić

Jak donosi OKO.press, Thun i Sakiewicz pracowali nad osiągnięciem ugody, ale ostatecznie do niej doszło. Dlatego też Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok nakazujący obydwu stronom wzajemne przeproszenie się, nie jest on jednak prawomocny.

Jeśli się uprawomocni, obydwie strony są zobowiązane do konkretnych działań. Tomasz Sakiewicz na stronie niezalezna.pl ma wydać oświadczenie z przeprosinami dla Thun za naruszenie jej dobrego imienia. "Thun ma opublikować przeprosiny na swojej stronie internetowej. Sąd orzekł, że wypowiedzi o dziennikarstwie Sakiewicza i jego mediach nie poparła faktami" - czytamy w relacji OKO.press.

Do wyroku odniósł się już Tomasz Sakiewicz, właśnie na niezalezna.pl (związana z "GP", "GPC"). Jak mówił portalowi, serwis jest większy od strony Róży Thun, "której prawie nikt nie czyta".

Moim zdaniem, wzajemne przeprosiny są czymś bez sensu, ale skoro Róża Thun chce ciągnąć tę wojnę polsko-polską, to nie ma wyjścia

- ocenił Sakiewicz.

Więcej o:
Komentarze (65)
Wyrok sądu w sprawie Róży Thun i Tomasza Sakiewicza. Europosłanka i dziennikarz mają się wzajemnie przeprosić
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 23 razy 17

  Thun powinna się odwołać . Będzie bardzo łatwo wypowiedzi że dziennikarstwo Sakiewicza i jego mediów jest przemysłem pogardy poprzeć faktami.
  Natomiast SSakiewcz nie zdoła udowodnić że "Thun nie czuje się Polką, czuje się reprezentantką Niemiec".

 • precz_z_komunia

  Oceniono 15 razy 11

  Oczywiście że SSakiewicz nie reprezentuje a dowodzi przemysłem pogardy :-)
  Oto dowód którego kacapy z Pis i ich sąd nie mogą odrzucić :-)

  "Są dwa modele działalności rosyjskiej w Polsce. Pierwszy, peerelowski, całkowitego podporządkowania Moskwie: uzasadniany ideą postępu. Zresztą ten model miał swoje tradycje i przed 1917 rokiem w postaci słowianofilstwa, Górowskiego itp. Drugi wzorzec nazywam targowickim. Charakteryzuje go odwoływanie się do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych. Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyczną. Czyż Targowica nie była właśnie narodowa, katolicka, czyż nie pałała szacunkiem do polskiej przeszłości?”

 • takaprawda3000

  Oceniono 14 razy 10

  "Sąd orzekł, że wypowiedzi o dziennikarstwie Sakiewicza i jego mediach nie poparła faktami"

  To chyba był PiSowski sędzi i nigdy nie widział i nie słyszał antypolskich wypowiedzi i działań Sakiewicza i jego mediów.

 • 99venus

  Oceniono 10 razy 8

  Sakiewicz to hańba polskiego dziennikarstwa.Pani Róża Thun nie ma za co przepraszać tego grafomana i łobuza.

 • lica79

  Oceniono 10 razy 8

  Sakiewicz nie jest Polakiem przecież to bezrozumny PiSlamista gotowy powtórzyć kazdy idiotyzm byleby PiS dalej dawał zarobić miliony na kamerowaniu........drzew

 • ajg62

  Oceniono 18 razy 8

  A tymczasem ksiądz Tymoteusz S. syn Beaty S. będąc dobrodziejem w parafii w Buczkowicach koło Bielska Białej , tak intensywnie wyganiał miejscowej 16 - latce diabla - wiadomo gdzie kobiety trzyma diabła - ze ta weszła w stan błogosławiony .

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 9 razy 7

  Pani europosłanka Thun miałaby podawac przykłady,że Sakiewiczowska propaganda,to przemysł pogardy? A dlaczego sąd tego wymaga,nie ogląda Sąd TVP? Po co przykłady mnożyć,skoro sa ogółowi znane?

 • donmarek

  Oceniono 8 razy 6

  Przeprosić tego ubeckiego śmiecia? Coś mi się wydaje, że sędzia wydający ten wyrok jest z nowego, PiS-dzielskiego zaciągu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX