KRS o aferze hejterskiej w ministerstwie sprawiedliwości: "Sędziowie nie złamali prawa"

Krajowa Rada Sądownictwa wypowiedziała się na temat tzw. afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. W czwartkowym stanowisku Rada stwierdziła, że sędziowie Jarosław Dudzicz, Maciej Nawacki i Dariusz Drajewicz, którzy mieli brać udział w koordynowanej w resorcie akcji dyskredytowania kolegów, "nie naruszyli zasad etyki"

Krajowa Rada Sądownictwa opublikowała stanowisko w sprawie "zorganizowanej akcji insynuacji i oskarżeń wobec sędziów".

Sędziowie, nic się nie stało

Możemy w nim przeczytać, że:

(...) nie ujawniono w dostępnych i analizowanych źródłach wypowiedzi sędziów członków KRS, które pozwalałyby na sformułowanie wobec nich zarzutów naruszenia prawa, ślubowania sędziowskiego ani zasad etyki sędziowskiej.

Chodzi o sędziów KRS Jarosława Dudzicza, Macieja Nawackiego i Dariusza Drajewicza, którzy uczestniczyli w akcji dyskredytacji koordynowanej z poziomu resortu, a także Tomasza Szmydta (męża informatorki "malej Emi") z biura prawnego Rady. "Aferę hejterską" miał koordynować w ministerstwie były wiceszef resortu sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Jednocześnie KRS uznała za naganne "zachowanie sędziego, który mając uzasadnione podejrzenie czynu naruszającego prawo i zasady etyki sędziowskiej przez innego sędziego, poinformował o tym media bez jednoczesnego zawiadomienia organów ścigania".

Po ujawnieniu afery Łukasz Piebiak podał się do dymisji

Sędzia Tomasz Szmydt został odwołany z funkcji dyrektora wydziału prawnego Biura KRS i czasowo odsunięty od orzekania, następnie jednak został przywrócony do obowiązków przez Sąd Dyscyplinarny NSA.

Łukasz Piebiak podał się do dymisji, a jego obowiązki wiceszefa resortu przejęła Anna Dalkowska.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o "aferze Piebiaka" wypowiedział się jako o "wielkiej kłótni w rodzinie sędziowskiej".

Pierwsze doniesienia o zaangażowaniu urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości w akcję dyskredytowania sędziów sprzeciwiających się reformie wymiaru sprawiedliwości pojawiły się w sierpniu. Portal Onet opublikował korespondencję, którą z internetową hejterką Emilią miał prowadzić wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak oraz niektórzy sędziowie i urzędnicy. Rozmowa dotyczyła sposobów na dyskredytowanie sędziów krytycznych wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości.

Afera Piebiaka. To trzeba wiedzieć

Więcej o:
Komentarze (130)
KRS o aferze hejterskiej w ministerstwie sprawiedliwości: "Sędziowie nie złamali prawa"
Zaloguj się
 • mer1lin

  Oceniono 78 razy 78

  Nie złamali PiS-owskiej etyki. Tak jak i SB ,nie łamała komunistycznej etyki.

 • Mr. X

  Oceniono 47 razy 47

  Grupa trzymająca władzę w sądownictwie jest sędzią we własnej sprawie.
  Tak właśnie wygląda Prawo i Sprawiedliwość w wydaniu Jarosława Kaczyńskiego vel TW Balbina i jego armii przydu.asów.

 • eti.gda

  Oceniono 44 razy 42

  KRS o aferze hejterskiej w ministerstwie sprawiedliwości: "Sędziowie nie złamali prawa"...

  Może i nie złamali prawa. Ale jest takie powiedzenie, że "można być świnią na tyle, na ile prawo pozwala". Gdyby złamali prawo, byliby przestępcami, a tak są tylko...
  A na bycie świnią jeszcze paragrafu nie ma.

 • iarna

  Oceniono 37 razy 37

  "nie naruszyli zasad etyki"
  Jasne że nie. Jeszcze tylko powiedzcie ludziom co rozumiecie pod pojęciem etyka. Bo w normalnym świecie to ci panowie nie tylko naruszyli zasady etyki ale się wręcz sku4wili.

 • arreis65

  Oceniono 32 razy 32

  jeśli więc napiszę, że sędziowie Jarosław Dudzicz, Maciej Nawacki i Dariusz Drajewicz oraz ta zbieranina w KRS - to pissoffskie kooorwy to nie naruszę prawa ani zasad etyki !!!

 • zdziwiony6

  Oceniono 31 razy 27

  I wszystko po staremu.

 • magda_breslau

  Oceniono 26 razy 26

  Mam nadzieje, ze wszyscy odpowiedzialni za wymyslenie klamstwa smolenskiego, i niewyobrazalne szkody jakie przynioslo panstwu i spoleczenstwu, odpowiedza za nie przed sadem.

  Jarek moglby dyktowac Brudzinskiemu pamietniki o roboczym tytule: “Moja walka (od poludnia)”, oraz “Internowany przez mame w kuchni”.

 • robson15

  Oceniono 26 razy 26

  Kpina i jeszcze raz kpina. Tyle tylko ze wcale się nie dziwie temu oświadczeniu tzw. KRS-u.
  Było oczywiste ze swoich będą bronili bo wszyscy ci sędziowie z nadania PIS-u i Kukiza mają coś za uszami. Więc sprawa jest prosta w myśl powiedzenia "kruk krukowi oka nie wydziobie", mówiąc wprost "państwo PIS" w pełnej krasie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX