Patryk Jaki o kulisach rozmów w Zjednoczonej Prawicy: Zbigniew Ziobro nie chce być wicepremierem

- Naszym zdaniem najlepszym kandydatem na premiera zawsze jest pan prezes Jarosław Kaczyński, osoba o ogromnej wiedzy, doświadczeniu i sukcesach w polskiej polityce. To właśnie prezes Kaczyński był głównym architektem Zjednoczonej Prawicy - mówił w rozmowie z "Rzeczpospolitą" europoseł Solidarnej Polski i były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Solidarnej Polski Patryk Jaki odniósł się do nieoficjalnych doniesień o tym, że Zbigniew Ziobro miał zażądać od władz PiS-u stanowiska wicepremiera i dodatkowego ministerstwa dla SP w zamian za poparcie dla rządu. Solidarna Polska wprowadziła do Sejmu kilkunastu parlamentarzystów i jej poparcie dla obozu Zjednoczonej Prawicy może okazać się kluczowe.

- Zbigniew Ziobro nie jest zainteresowany funkcją wicepremiera i wbrew doniesieniom medialnym nigdy takich aspiracji nie zgłaszał, i nie zamierza zgłaszać. Również nie zgłaszaliśmy żadnych oczekiwań poza dotychczas obowiązującą od kilku lat umową koalicyjną. Natomiast ważna jest dla nas pewność, że przyszły rząd będzie realizował bardzo ambitną agendę zmian w Polsce

- skomentował były wiceminister sprawiedliwości w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Patryk Jaki: Najlepszym kandydatem na premiera jest Jarosław Kaczyński

Zapytany o to, czy Mateusz Morawiecki powinien zostać premierem, odpowiedział, że "wśród dobrze współpracujących i szanujących się koalicjantów, którym zależy nie na personaliach, ale wartościach i Polsce, zawsze jest czas na przyjacielską rozmowę".

- Naszym zdaniem najlepszym kandydatem na premiera zawsze jest pan prezes Jarosław Kaczyński – osoba o ogromnej wiedzy, doświadczeniu i sukcesach w polskiej polityce. To właśnie prezes Kaczyński był głównym architektem Zjednoczonej Prawicy. Jak pokazał wynik wyborczy, przed nami – mówiąc oględnie – nie najłatwiejszy czas i dlatego dla dobra sprawy musimy podejmować przemyślane i optymalne decyzje

- stwierdził. Dodał za to, że "na prawicy nie ma lepszego kandydata" na prezydenta od Andrzeja Dudy.

Więcej o:
Komentarze (33)
Patryk Jaki o kulisach rozmów w Zjednoczonej Prawicy: Zbigniew Ziobro nie chce być wicepremierem
Zaloguj się
 • klara551

  Oceniono 19 razy 17

  Czy aby panie J. nie pomylił miejsca pracy za które bierze duuużą forsę? Parlament UE to nie posada panie J.,to pełnowymiarowy etat. Pan się szlaja po polskich mediach zamiast pilnować polskich interesów w Brukseli.Robisz pan za kolejnego Czarneckiego,co cierpi na rozdwojenie jaźni?

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 18 razy 16

  Towarzysz Jaki rozpoczyna swój kolejny wykład na temat wyższości szkoły żoliborskiej nad szkołą ogólokształcącą.

 • Misue Tanaka

  Oceniono 10 razy 8

  Dresiarz raz mówi to raz tamto fika na prawo i lewo, wczoraj mówił,że zero chce dziś,że nie,a ciemny ludek się rozgrzewa do czerwoności.

 • sector23

  Oceniono 7 razy 7

  Ależ oczywiści, ze pan Zbyszek nie chce stanowiska, jaki-egoś tam wicepremiera. On marzy żeby zostać premierem, prezydentem i prezesem całej Polski. To widać, słychac i czuć!

 • jxl82

  Oceniono 9 razy 7

  Jaki żyje w myśl zasady-Panu Bogu (Jarosławowi) świeczkę, a diabłu (Ziobrze) ogarek. Tylko że czasem taki rozkrok może skończyć się nieprzyjemnie.

 • sverir

  Oceniono 6 razy 6

  Wojenka w Zjednoczonej Prawicy. Gowinowcy podnoszą głowę, to ziobrowcy całują Pana Prezesa w dupę. Ciekawe, co będzie wolał Pan Prezes?

 • an_ma_o

  Oceniono 10 razy 6

  jaki patyk musisz przyjąć do wiadomości że kaczor jest za stary i schorowany a funkcja premiera to najbardziej wymagająca funkcja w państwie...on nie da rady i jeśli ma jakikolwiek rozum nawet kaczy to zostanie jak jest albo podobnie ...w przeciwnym wypadku czekają nas koniec kaczora i przyśpieszone wybory

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX