Solidarna Polska nie ma żądań wobec PiS? Jaki: Nie chcemy dla ministra Ziobry wicepremiera

- Nie chcemy dla Ziobry wicepremiera. Chcemy dyskusji jak Polska ma wyglądać za 4 lata - powiedział w TVN24 Patryk Jaki. Zapewnił również, że Solidarna Polska nie ma roszczeń związanych z obsadą stanowisk w konkretnych ministerstwach.

Po wyborach parlamentarnych pojawiły się pogłoski, że Solidarna Polska ma wywierać na PiS presję w sprawie obsadzenia stanowisk w rządzie. Jedną z ich ambicji miałaby być funkcja premiera dla Zbigniewa Ziobry. Takie naciski miałby wywierać na partii Jarosława Kaczyńskiego sam minister sprawiedliwości. Pisała o tym m.in. "Rzeczpospolita".

Zaprzeczył temu Jarosław Gowin w TVN 24. - Na razie to są domniemania dziennikarzy, że pan minister Ziobro próbuje zablokować kandydaturę Mateusza Morawieckiego - stwierdził. Podkreślił, że "nie wyobraża sobie" rządu z innym premierem niż Mateusz Morawiecki.

Jaki: Nie chcemy dla Zbigniewa Ziobry wicepremiera

Do spekulacji mediów odniósł się również Patryk Jaki w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. 

- Nie chcemy dla Zbigniewa Ziobry wicepremiera. Chcemy dyskusji jak Polska ma wyglądać za 4 lata - powiedział, zapytany, czy Solidarna Polska chciałaby stanowiska przynajmniej wicepremiera dla obecnego ministra sprawiedliwości.

- Z naszej strony nie ma żadnych żądań nowych resortów. Natomiast chcemy rozmawiać o tym, jak Polska ma wyglądać w przyszłości - dodał. Wpis w tej sprawie Jaki zmieścił też na Twitterze. 

Więcej o:
Komentarze (97)
Solidarna Polska nie ma żądań wobec PiS? Jaki: Nie chcemy dla ministra Ziobry wicepremiera
Zaloguj się
 • van_klomp

  Oceniono 37 razy 31

  Fotografują się z krzyżem, za plecami alfonsi, sutenerzy, hochsztaplerzy, kłamy, oszuści. Wartości chrześcijańskie by PiS.

 • ar.co

  Oceniono 21 razy 19

  Kwaśne te winogrona, co nie, Hatakumba?
  A ja nie chcę zostać papieżem, taki jestem skromny!

 • baby1

  Oceniono 20 razy 18

  A czy przypadkiem Jaki nie jest europosłem i powinien siedzieć na doopie w Brukseli i pilnować naszych interesów, a nie udzielać w Polsce wywiadów?

 • puuchatek

  Oceniono 17 razy 17

  "Jaki: Nie chcemy dla ministra Ziobry wicepremiera"

  Posiadanie własnego wicepremiera nie jest panu Ziobrze potrzebne. Wystarczy mu wspólny wicepremier należący do całego rządu.

  Panie Jaki, niech Pan choć PRÓBUJE mówić po polsku…

 • arreis65

  Oceniono 15 razy 15

  za cztery lata jaki - jak pójdzie po waszej myśli - Polska będzie własnością sutenerów, gangsterów, oszustów, złodziei, kłamców oraz rydzyka, a edukacją seksualną będą się zajmować wyłącznie księża katoliccy !!!

 • czechy11

  Oceniono 14 razy 14

  Ten krzyżowiec dresiarz to jakiś rzecznik Watykanu?

 • ona_ona_80

  Oceniono 16 razy 14

  Nie chcemy wicepremiera, chcemy premiera!!!

 • czechy11

  Oceniono 15 razy 13

  Banaś tez obwieszony krzyżami od góry do dołu. Ci wszyscy złodzieje to
  Jak choinka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX